Kako ukloniti razbijena jaja sa vaseg' vozila?

Kako ukloniti razbijena jaja sa vaseg' vozila?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako ukloniti razbijena jaja sa vaseg' vozila?

54mx62sad1.jpg


Ukoliko je vas auto izjajaren :icon_biggrin: odnosno ukoliko primjetite razbijena jaja na njemu, veoma je bitno da ga sto prije ocistite jer moze biti kobno cak i ako takav prenoci - jaja ce vam ostetiti farbu.

Sta vam je potrebno:

1) 2 mekana peskira
2) 2 case bijelog' (alkoholnog) sirceta
3) 2 case vode
4) kofa

1) Veoma je vazno da jaja uklonite cim ih primjetite na autu, pa cak i ako je napolju mrak.

2) Rukom odklonite sve vece parcice ljuske koji se nisu zaljepili za auto.

3) Sa suhim peskirom (i to pazljivo da sa zaostalim ljuskama ne ostetite farbu) uklonite sto je moguce vise jaja sa auta.

4) Uzmite vajnig i u nju sipajte vodu i sirce

5) Prvo operite peskir isprljan jajima a zatim ga potopite u pripremljeni rastvor.

6) Polozite rastvorom natopljeni peskir na povrsinu auta izmazanu jajima i ostavite da odstoji 15 minuta.
Ponovite korake 5 i 6 na svakoj povrsini umazanoj jajima.

7) Nakon 15 min. sklonite natopljeni peskir.

8.) Koristeci suhi mehki peskir izbrisite sve povrsine izmazane jajima i otklonite i najmanje parcice.

9) Ukoliko niste vidjeli (reagovali) na vrijeme i vasa farba je ispucala ili je pocela da se klobuci, sve sto vam preostaje
je da posjetite farbara i uradite kompletnu reparaciju (farbanje) ostecenih mjesta.
 
Član
Nisam popularan a i valjda me ne mrze toliko da me s tim gadjaju! Ali ako se desi znam gdje cu se prvo obratiti!:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top