Kako ukloniti prasinu na laku nakon lakiranja?

Kako ukloniti prasinu na laku nakon lakiranja?

Član
Eto pitanje je jasno... Radio sam nesto lakirao neki dio auta ali se prasina podvukla i na zasticene djelove auta i ima puno prasine. Na nekim djelovima je ona bijela prasina, na nekim samo grubo kada se predje rukom.

Govore mi ljudi da radim poliranje... Sad je pitanje dali treba necim prije to preci pa onda polirati da se odstrane te cestice prasine ili? Koju pastu da uzmem, mislio sam na 3M na koju i sta?
 
Član
Vodobrusni 1500, 2000, malo prešlajfati i onda pastu. Prvo malo grublju, a onda finu. 3M može i na gramažu da se uzme, ne moraš čitavu bocu uzimati, jedino je problem ako nemaš polirku, ručno ne vjerujem da se može tako dobro odraditi.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Vodobrusni 1500, 2000, malo prešlajfati i onda pastu. Prvo malo grublju, a onda finu. 3M može i na gramažu da se uzme, ne moraš čitavu bocu uzimati, jedino je problem ako nemaš polirku, ručno ne vjerujem da se može tako dobro odraditi.

Imam onu neku lowbudget polirku. Malo me samo iskreno strah ici sa smirgl papirom... mislis da nece nista ostetiti puno lak?
 
Alive je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Vodobrusni 1500, 2000, malo prešlajfati i onda pastu. Prvo malo grublju, a onda finu. 3M može i na gramažu da se uzme, ne moraš čitavu bocu uzimati, jedino je problem ako nemaš polirku, ručno ne vjerujem da se može tako dobro odraditi.

Imam onu neku lowbudget polirku. Malo me samo iskreno strah ici sa smirgl papirom... mislis da nece nista ostetiti puno lak?

sa tom polirkom ne mozes nista postic ako je ona vibrirajuca ...a ako nisi radio sa vodobrusnim ja ti ne bi preporucio da to radis ..nije neka nauka to radit sa vodobrusnim al moras imat makar malo iskustva i ako ostetis previse lak znas i sam sta slijedi..
 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
Alive je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Vodobrusni 1500, 2000, malo prešlajfati i onda pastu. Prvo malo grublju, a onda finu. 3M može i na gramažu da se uzme, ne moraš čitavu bocu uzimati, jedino je problem ako nemaš polirku, ručno ne vjerujem da se može tako dobro odraditi.

Imam onu neku lowbudget polirku. Malo me samo iskreno strah ici sa smirgl papirom... mislis da nece nista ostetiti puno lak?

sa tom polirkom ne mozes nista postic ako je ona vibrirajuca ...a ako nisi radio sa vodobrusnim ja ti ne bi preporucio da to radis ..nije neka nauka to radit sa vodobrusnim al moras imat makar malo iskustva i ako ostetis previse lak znas i sam sta slijedi..


Ma radio sam sa vodobrusnim, ne bih naravno puno to prelazio, samo lagano... Dakle definitivno prvo vodobrusni malo pa onda poliranje. A polirka je ona od 30-40 KM iz Robota :D:D Nista ne govori :D:D
 
Alive je napisao(la):
vlado_jaje80 je napisao(la):
Alive je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Vodobrusni 1500, 2000, malo prešlajfati i onda pastu. Prvo malo grublju, a onda finu. 3M može i na gramažu da se uzme, ne moraš čitavu bocu uzimati, jedino je problem ako nemaš polirku, ručno ne vjerujem da se može tako dobro odraditi.

Imam onu neku lowbudget polirku. Malo me samo iskreno strah ici sa smirgl papirom... mislis da nece nista ostetiti puno lak?

sa tom polirkom ne mozes nista postic ako je ona vibrirajuca ...a ako nisi radio sa vodobrusnim ja ti ne bi preporucio da to radis ..nije neka nauka to radit sa vodobrusnim al moras imat makar malo iskustva i ako ostetis previse lak znas i sam sta slijedi..


Ma radio sam sa vodobrusnim, ne bih naravno puno to prelazio, samo lagano... Dakle definitivno prvo vodobrusni malo pa onda poliranje. A polirka je ona od 30-40 KM iz Robota :D:D Nista ne govori :D:D

ja u poslednje vrijeme kad lakiram pa kad mi ima te prasine ja radim sa 2500 vodobrusnim znaci lagano sto vise posipat vodom dosta se bolje i lakse ispolira i bolje se ujednaci lak jest da treba malo vise vodenirat al ti je manja sansa da ces ostetit lak.. A ako ti nije ona polirka sa brzinama ona kao brusilica neces ja mislim moci to rijesit..probaj to skinut prvo sa nitro razredjivacom i al moras pazit jer on ti moze ostetit boju ako nije orginalna ili ako je lose prije nesto uradjeno i nikako po pllastikama onim matiranim sa njim..ako uspijes skinut to nitrom onda samo preletis nekom pastom za sjaj...
 
Član
Nitro ni slučajno!!!

Uzmi 1500, ali samo malo sa paknom preko većih grba preleti, onda 2000 isto sa paknom, možeš poslije i 2500, 3000 sa paknom, ali ravnomjerno i ne previše. Što se tiče vode, što više zalivaš, to bolje, nemoj dozvoliti da šmirgl bude suv.
Bog zna koliko sam ovo puta radio i još nisam proglodao lak i bazu. Ako uradiš samo poliranje bez ovoga, sumnjam da će biti rezultata koje očekuješ.
 
bez profi polirke nemoj ni pokusavati, samo ces jos gori
efekat dobiti.
-vodeni 2000 rucno ,, trizet 3000 na masinu, onda 3m gruba,
fina pa vosak,,,,
 

MTR

Član
uzmi glinu i lagano skini to sve , ako nemas gdje donijet cu ti ja , kakvo slajfanje ljudi bozji
 
Top