Kako spojiti maglenke - Golf 6?

Kako spojiti maglenke - Golf 6?

Član
Ovako ljudi, drug mi ima G6 i stavio je u branik donju masku sa maglenkama koje bi trebale da se pale pri skretanju auta. Ako se dobro sjecam, negdje sam procitao prije na forumu da to neko u Sarajevu radi preko dijagnostike, da to nije problem spojiti, a i on cesto ide u SA.

Ako neko moze da mi predlozi nekoga u SA da to moze odraditi i ko se time bavi nek mi javi, bio bih mu zahvalan. ;)
 
Član
Jel on spojio maglenke (da li je imao vec dzek da ih spoji?) ili ih je samo fizicki stavio u svoj prostor? ako je spojio da li rade standardno na prekidac iz kabine?
programiranje u vcds-u je sekund posla, ako treba samo to uraditi.
 
Član
Samo su fizicki stavljene. Kontali smo ovih dana to spojiti, da bar rade na prekidac, pa onda na dijagnostiku da bi se palile u krivini.

Ima li prilikom povezivanja kakvih komplikacija? Gledali smo neku semu, ne izgleda nesto komplikovano za povezati, ide nesto preko releja.
 
Član
sve zavisi koji je prekidac u kabini, a sto se tice programiranja zavisi koja je centralna elektronika, jer ne podrzava svaka corner light.
ako hoce nek naleti da vidimo kakva je situacija, sta mozemo uraditi. ovako napamet pricamo...
 
Član
Ne znam kako kod ovih novijih VW-a dolazi prekidač kad nema serijiski maglenke , ali da bi imao i prednje i zadnje maglenke onaj izvlačeći prekidač mora imati dva stepena.
 
Član
Kod njega je taj jednostepeni, pa smo kontali po ovoj semi spojiti da se pali kad i zadnji.

sve zavisi koji je prekidac u kabini, a sto se tice programiranja zavisi koja je centralna elektronika, jer ne podrzava svaka corner light.
ako hoce nek naleti da vidimo kakva je situacija, sta mozemo uraditi. ovako napamet pricamo...
Jel mu mozes to ti srediti druze? Trebao si mi poslati broj u PP pa se vi dogovarajte ;)
 
Član
nije to tako jednostavno kako izgleda, 99 % sam siguran da on tu mora izmijenjat sve od prekidača pa do sijalice u maglenci.
ako na jednostepeni spojiš onda ce ti korner light palit i zadnja svjetla
 
Član
Ne znam, moguce. Nismo jos bas detaljno pogledali sta i kako. Uostalom, nema pozadi nego jedna sijalica maglenke - lijevo (desno je rikverc svjetlo), odvrnut i nju i cao :D
 
Član
vec vidim da ce te uraditi NOT

pa nije vam to golf 2

sta vam treba:
instalacija originalna
drugi bordnetz koji podrzava prednje maglenke sa corner funkcijom.
drugi prekidac
vcds
i shema spajanja

Ja imam sve za prodati osim ovog bordnetza
 
Član
zaboravio si da svaki cecm ili ti ga bcm ne podrzava conrer light. sta cemo onda? mjenjat centralnu elektroniku ??? nije frka, radimo i to :D
 
Član
vec vidim da ce te uraditi NOT
pa nije vam to golf 2
Brate, ja sam i postavio temu jer mi trebaju savjeti ;)

Mislis trebaju biti originalni kablovi sa džekovima sto povezuju maglenke i instalaciju auta?
Da li to znaci da Corner Light ne moze raditi bez prekidaca sa 2 stepena?
 
Top