Kako se zove čovjek koji je na vlasti?

Kako se zove čovjek koji je na vlasti?

Član
U popularnoj dječijoj emisiji "Kefalica", mališani su, između ostalog, odgovarali i na pitanje: Kako se zove čovjek koji je na vlasti? Poslušajte šta je jedan dječak odgovorio. :D

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CXi5Wge1vek?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CXi5Wge1vek?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

:lol::lol:
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Sve go lopov do lopova! Ali sto je najtuznije mi te lopove biramo, samo sebi presudjujemo!

Velak je izbor niko pošten neće u politiku...Imaš izbor između dva zla većeg i malo manjeg isto ti se vata, dok jednom narod ne izadje na ulice pa ne namlati bagru oni će sve gori biti!!! U Grčkoj ukinu 13. platu oni pola zemlje poruše kod nas glupom narodu možeš raditi šta ti je volja on ćuti i trpi, živi od ložione na nacionalističku retoriku i podsticanju mržnje!!!
 
darko13 je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Sve go lopov do lopova! Ali sto je najtuznije mi te lopove biramo, samo sebi presudjujemo!

Velak je izbor niko pošten neće u politiku...Imaš izbor između dva zla većeg i malo manjeg isto ti se vata, dok jednom narod ne izadje na ulice pa ne namlati bagru oni će sve gori biti!!! U Grčkoj ukinu 13. platu oni pola zemlje poruše kod nas glupom narodu možeš raditi šta ti je volja on ćuti i trpi, živi od ložione na nacionalističku retoriku i podsticanju mržnje!!!

Hm. . . ma tesko je u politici biti posten, jer ako ces postenjem da se bavis, veoma brzo ces ostati bez posla, sve je to uvezano, sto rekla moja baba pokojna sve je to mafija! Sad pred izbore a hrane a pica a muzike a svega, sve sija i blista, a zato kad prodju izbori sve ce da nam naplate! Narod s ovih prostora je napacen kroz istoriju, kome je jos do kojekakvih sranja, pobune, moze nam samo biti gore, zivi i radi kako zna i kako umije, samo da se ne gladuje, nema narod snage da se opre vlasti . . . to je moje misljenje!
 
Član
Najgore se prepustiti nečemu a to se kod nas dešava zato propadamo kao društvo u svakom pogledu, kulturno, moralno, ekonomski već davno smo propali... Ovde drugačije nemože, na fin način a dugo nas već šišaju ko ovce!!! Možda ja i ti nemamo tako radikalan stav ali ima ljudi koji su gladni, koji dožive nepravdu od naše korumpirane i nesposobne policije, od nekog kriminlaca nepismenog klošara koji ima zaštitu policije, od profesrora koji ti djete ucjenjuje da plati ispit a ti jedva skupiš da ga pošlaješ na fakultet i sl. A na političkoj sceni trenutno nema niko sposban da promjeni ove stvari samo oni što su tu i kradu i oni što žele da dođu tu i kradu!!!
 
Član
darko13 je napisao(la):
Najgore se prepustiti nečemu a to se kod nas dešava zato propadamo kao društvo u svakom pogledu, kulturno, moralno, ekonomski već davno smo propali... Ovde drugačije nemože, na fin način a dugo nas već šišaju ko ovce!!! Možda ja i ti nemamo tako radikalan stav ali ima ljudi koji su gladni, koji dožive nepravdu od naše korumpirane i nesposobne policije, od nekog kriminlaca nepismenog klošara koji ima zaštitu policije, od profesrora koji ti djete ucjenjuje da plati ispit a ti jedva skupiš da ga pošlaješ na fakultet i sl. A na političkoj sceni trenutno nema niko sposban da promjeni ove stvari samo oni što su tu i kradu i oni što žele da dođu tu i kradu!!!

svaka ti je na mjestu....;)
dodajem: kakav narod (iskvaren, ljubomoran, zavidan, ponizan, 'jeftin' , zatupljen, ogranicen, jadan, naivan, svi bi da zajebu drzavu a zele da ista bude bolja ?!...) , takva nam drzava ;)
i gdje god da postoje ljudi koji se loze na nacionalizam (podjele od onih koji su isti-ljudi) i mrznju drugih LJUDI ..(...iako se to kosi sa svim vjerama, vjerskim knjigama, svim onim cemu se klanjaju nasi 'veliki' bosnjaci, srbi, hrvati...) tu je jad, tuga, cemer, primitivizam

ljudi drze da ce izbori promjeniti sta?
hoce u kurcu.... sve dok ovce (pijuni koji prodaju 4 godine zivota za koncert ahbaba, hanke, porciju cevapa...20 marki i sl.) izlaze na izbore nista se nece promjeniti-ista vlast ce biti to ne treba sumnjati...
opet druga vrsta kompleksa je ona skupina koja bi mogla nesto promjeniti ali ne zanima ih politika niti izlaze na izbore ...msm ne izaci na izbore - kakav mentalni sklop imaju takvi likovi + zale se da zive ko stoka?

i treca skupina su politicari i familije...vidim vecina visoko obrazovanih bez obzira na zanimanje idu u politiku.. valjda skontali da samo tu para ima (cilj-pare, ne donosenje boljeg)...gdje su nestali enuzijasti, snovi i zelje?..
da ne spominjem ljude s osnovnom skolom koji se kandiduju za clanove skupstine i sl...

dok ljudi s zavrsenim faxom (ili dva) nemaju posao jer nisu 'nasi' ili ' nasa' stranka...ili nisu tatini sinovi, ili nisu u 'familiji'...osim da ispunjenjem uslova pod navodnicima udju u politiku - manjina...

jos smo mi , objektivno, jedno primitivno drustvo..dok se to ne promjeni daleko nam je autoput, i EU i blagostanje i ljubav ;)

p.s. izvinjavam se na koristenju 'prigodnih' komentara i rijeci pri pisanju ovog posta bez uvrede prema bilo kome, to je moje misljenje;)...
:icon_exclaim:
 
Top