Kako se riješiti šuma motora na zvučnicima

Kako se riješiti šuma motora na zvučnicima

Član
Ovo sa masom cu probati definitivno
Sirmovani kabal ne znam sta je, mp3 sam direktno spajao na usb punjac, jedino bih mogao probati sa nekim produznim usb kablom, a sad taj sirmovani ne znam ni gdje traziti,ni kako izgleda ali cu probati
A za blok kondenzator mozda bih i probao da mi je neko starije auto ali sa ovi se ne smijem igrati,
svakako hvala na savjetima,valjda nesto napravim ali nisam optimistican:icon_rolleyes:
 
Član
Nadzi takozvani filter,mala crna kutica koja u sebi ima naki dzidza i nece stoo posto da se cuje vise,kod mene je to isto bio problem jedne prilike,i naso sam taj filter na malo starij kastofonima....;)
 
Član
Hajd pokusacu mada sam se vec navikao na taj sum,ali opet ne znam gdje trazti,mozda u servisera:icon_question:
 
Član
Bravo otidzi kod u servis koji popravljaju auto kastofone i oni bi morali to da imaju,mala crna kutica filter se zove,;)
 
Član
tu kutijicu si ti imali kenwood-ovi kasetofoni najvise i ona ti sluzi bas za ponistavanje tih zvukova.;)
 
Član
evo isti prob sam imao sa tim cuo se sum motora na zvucnicima i bilo mi se desilo je je minus od zvucnika imao spoj sa masom od od auta,ali 100% nesto nije uredu sa masom dali ti je slaba masa negdje ili isto tako kao meni imas spoj zvunicka sa masom.
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
imam ti ja tu kutijicu daj mi adresu plati postarinu i tvoja je meni samo dzaba kupi prasinu ;)
Mozes mi samo reci kako se to spaja,inace bilo bi super da mi posaljes, zahvalan sam svakako.
Bitno mi je zato sto meni nije radio problem nego mp3 player koji napajam preko uticnice za upaljac u autu, i iz njega potice taj sum,ne iz radia. Mozda bi se ta kutijica dala spojiti na na ovaj usb ispravljac preko kojega ga napajam.
 
svaki stariji cd, kasetofon i sl. su imali filtere suma na napajanju, externi, i ja imam par tih sranja, lijepo nabavi tu "kutijicu" tj filter, rastavi upaljac i preko njega spoji napajanje na upaljacu i kraj price..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
svaki stariji cd, kasetofon i sl. su imali filtere suma na napajanju, externi, i ja imam par tih sranja, lijepo nabavi tu "kutijicu" tj filter, rastavi upaljac i preko njega spoji napajanje na upaljacu i kraj price..

E sad kontam,znaci to ide u seriju na napojni kabal;)
probam pa javim
 
Top