Kako se rijesiti mirisa benzina?

Kako se rijesiti mirisa benzina?

Član
Zdravo raja, da li se neko susretao od vas s ovim problemom i zna li kako ga rijesiti...miris benzina u autu.
U gepeku mi se prosulo 4l benzina iz kanistera, natopilo kompletan tepih gepeka http://assets.suredone.com/1517/media-photos/cp017175-389387429.jpg i malo otislo ispod zadnjih sjedista.. tepih sam izvadio i prao vapom dva sta i ponovo smrdi, nije mi on bitan, nego kako se rijesiti mirisa iz auta... postoji li neka metoda, pranje ili sta vec... auto je passat 5+
 
Član
Neces dubinskim mnogo uciniti...jednostavno izbaci tepih gepeka i ostalo sto je natopleno i moze, nek stoji kuci na vazduhu, gepek koliko mozes operi, vremenom ce ispariti sav benzin i nestati miris. Samo neka je otvoren auto i da vazduh struji sto vise, tu gdje je prosuto.
 
Član
Neces dubinskim mnogo uciniti...jednostavno izbaci tepih gepeka i ostalo sto je natopleno i moze, nek stoji kuci na vazduhu, gepek koliko mozes operi, vremenom ce ispariti sav benzin i nestati miris. Samo neka je otvoren auto i da vazduh struji sto vise, tu gdje je prosuto.
Tepih sam ja odma izbacio i prao ga vapom i opet smrdi, ne moram njega vise ni koristit nije mi on bitan nego unutra u autu, gepek ne smrdi, mirise na ono cime sa cistio, al kabina ugusi, negdje je na zadnja sjedista proslo i to i smrdi
 
dok sam vozio Alfa Romeo 156 imao sam problem sa benzinom (pukao neki dio na poklopcu od pumpe, nebitno to), smrdilo unutra stipalo za oci... kada sam rjesio taj problem sa curenjem (odnosno uklonio stalni dotok svjezih kolicina goriva), izbacio zadnju klupu i dobro ocistio "tepih" odma je pocelo manje da smrdi i kroz par dana skroz nestalo.... naravucenije pogledaj ispod klupe da jos nema goriva li da ti ne curi negdje u kabinu, ne bi trebalo toliko dugo da se zadrzi, benzin poprilicno brzo ispari....
 
Član
dok sam vozio Alfa Romeo 156 imao sam problem sa benzinom (pukao neki dio na poklopcu od pumpe, nebitno to), smrdilo unutra stipalo za oci... kada sam rjesio taj problem sa curenjem (odnosno uklonio stalni dotok svjezih kolicina goriva), izbacio zadnju klupu i dobro ocistio "tepih" odma je pocelo manje da smrdi i kroz par dana skroz nestalo.... naravucenije pogledaj ispod klupe da jos nema goriva li da ti ne curi negdje u kabinu, ne bi trebalo toliko dugo da se zadrzi, benzin poprilicno brzo ispari....
Odakle ce curit benzin druze u dizelasa? Benzin prosuo iz kanistera po tepihu gepeka, tepih izvadjen opran gepek i on ne smrdi nikako, nego kabina smrdi jer je upilo u sjedista i to i predstavlja problem pa zato pitam da li se nekom desilo i ima li neka metoda kojom se moze rijesiti brze nego prirodnim putem da ispari
 
Član
Meni se jednom Rakija prosula u gepeku. To je smrad gori nego benzin, ali temeljitim pranjem i dovoljno cirkulacije zraka (otvoreno auto drzati), nakon 4-5 dana nema više smrada...

A prije par dana u firmin Kedi (nov 2016.) prospe se iz kanistera nafta u kabini. Nema teorije taj smrad izvuči. Dzaba sto je samo po podu (nema tepiha, nego sve plastika). Otoren dan-noc, dzaba
 
Član
Pa kazem ti probaj Sodom Bikarbonom . Pospi sve kuda je, i pusti da odstoji par dana i usisaj. Soda bikarbona upija mirise.
 
Član
Meni se jednom Rakija prosula u gepeku. To je smrad gori nego benzin, ali temeljitim pranjem i dovoljno cirkulacije zraka (otvoreno auto drzati), nakon 4-5 dana nema više smrada...

A prije par dana u firmin Kedi (nov 2016.) prospe se iz kanistera nafta u kabini. Nema teorije taj smrad izvuči. Dzaba sto je samo po podu (nema tepiha, nego sve plastika). Otoren dan-noc, dzaba
U garazi kad je stoje otvoreni prozori i ujutro se malo sasvim osjeti, izraci se.. al kad krenem kuci s posla kad otvorim vrata ko da me neko bokserom nabijem.. vidjecu do iduce sedmice hocel bit sta bolje.. ako bude isto onda dubinsko i to je to
 
Top