KAKO 'PROBUDITI' BATERIJU

KAKO 'PROBUDITI' BATERIJU

Član
Opet ja sa pitanjima, dobio sam neki skuter na struju koji nije paljen skoro dvije godine i skroz je malo koristen prije. Nece da se pokrene na njegove baterije a na druge dvije od 12V hoce, neki mi kazu da treba probuduti stare baterije pa me zanima kako to da uradim. Stari mi je inace mehanicar i zna to uradit ali nemogu da ga cekam da dodje sa puta pa mi pomozite da ga pokrenem pa da vidim pase li mi ili da ga prodajem.

UNAPRIJED HVALA!
 
Bar ti nije skup novi aku, oko 30 marki, i miran si dugo vremena ;), ako je vodeno hladjen, ne bi bilo lose da zamijenis tecnost u hladnjaku, pola antifriz, pola destilovana voda, kao i ulje od kocnica ;)

edit : vidim na struju, onda kocnice provjeri :)
 
Član
Bilo koji akumulator ako se isprazni i bude prazan preko 5 dana i preko (totalno prazni) mozes ga baciti jer mu odu celije. To isto vrijedi i za suhe akumulatore mada su oni malo vise izdrzljiviji. Ako je lezao dvije godine moraces ga mijenjati jer ako se ispraznio do kraja nema mu pomoci. Kao sto rece @zlajaaa kad padnu ispod 5 V tesko ces ga moci napuniti opet. Ako je bio na ispravljacu i punio se 15-20 minuta i poslije toga kad stavis sijalicu na njega i ono nista taj je svoje odradio....
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Bilo koji akumulator ako se isprazni i bude prazan preko 5 dana i preko (totalno prazni) mozes ga baciti jer mu odu celije. To isto vrijedi i za suhe akumulatore mada su oni malo vise izdrzljiviji. Ako je lezao dvije godine moraces ga mijenjati jer ako se ispraznio do kraja nema mu pomoci. Kao sto rece @zlajaaa kad padnu ispod 5 V tesko ces ga moci napuniti opet. Ako je bio na ispravljacu i punio se 15-20 minuta i poslije toga kad stavis sijalicu na njega i ono nista taj je svoje odradio....

znao sam da je ispod 50 posto napona... hvala za tačan podatak;)
 
Top