Kako prebaciti snimak sa VHS-a u komp ???

Kako prebaciti snimak sa VHS-a u komp ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Treba mi pomoc oko prebacanja snimka sa VHS kasete u komp...Ja sam mislio da povezem video rekorder i komp preko TV kartice, onda da pustim snimak i jednostavno snimam celo vreme dok se snimak ne zavrsi. Sad mene zanima da li postoji neki laksi nacin, preko nekog programa naprimer jer znam da ima raznih programa za te zajebancije, i da li moze da se povezu video i komp reko TV Kartice ????
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
Treba mi pomoc oko prebacanja snimka sa VHS kasete u komp...Ja sam mislio da povezem video rekorder i komp preko TV kartice, onda da pustim snimak i jednostavno snimam celo vreme dok se snimak ne zavrsi. Sad mene zanima da li postoji neki laksi nacin, preko nekog programa naprimer jer znam da ima raznih programa za te zaj*ancije, i da li moze da se povezu video i komp reko TV Kartice ????


ja mislim da ne postoji drugi nacin


tako sam i ja par put prebacivao
 
Član
OK, to je dobro, znaci da ako nikako drugacije, moze ovako...Nego samo mi nesto reci, koliko je prosecno trajao snimak i koliko GB to zauzima ???
 
Član
drugi nacin ti ne postoji. ja sam to radio nekoliko puta pomocu kartice sa video ulazom, za snimanje sam koristio Ulead video studio 9. a sto se tice prostora sve zavisi od formata koji hoces da snimas. ako koristis AVI onda jedna minuta zauzima oko 1 GB, svi ostali zauzimaju manje, ipak je AVI najkvalitetniji. ak jos nesto treba samo pitaj..........
 
Član
rogy je napisao(la):
drugi nacin ti ne postoji. ja sam to radio nekoliko puta pomocu kartice sa video ulazom, za snimanje sam koristio Ulead video studio 9. a sto se tice prostora sve zavisi od formata koji hoces da snimas. ako koristis AVI onda jedna minuta zauzima oko 1 GB, svi ostali zauzimaju manje, ipak je AVI najkvalitetniji. ak jos nesto treba samo pitaj..........

UH, 1min=1GB, to bas podosta...nadao sam se da ce sat vremena izaci 5gb max, izgleda da sam se prevario...svejedno, ni to nije problem, nego ako mozes da mi kazes kako da posle to konvertujem na nesto manje ako je moguce ??? Da mi odprilike 3 sata stanu na 4.5GB DVD, il cu morati da delim video ????
 
Član
ja koristim ulaze od TV kartice ali mi je najlakse u Nero7 snimati ,

ali kao sto rekose moras konvertovati da bi smanjio
 
Član
koki+ je napisao(la):
ja koristim ulaze od TV kartice ali mi je najlakse u Nero7 snimati ,

ali kao sto rekose moras konvertovati da bi smanjio

A preko kog programa i u sta da konvertujem ???? Mislim u koji format....nikad nisam ovo radio, al ajde da se naoruzam znanjem pre nego krenem u akciju :lol:
 
Član
Druze ja sam dao 2 kasete u videoteku da mi to oni urade,doalo me 15 km obje odlicno uradjeno i stalo na 2 dvd-a.Bolje to odnesi ljudima koji ce to dobro uraditi nego da se ti zezas......
 
Član
za 15 km dobijes 25 kom DVD i ostane ti jos i na kafu da svartis , a ovako ti je samo prvi put problem dok neskontas

uzmi neki total video convertor , i pokusaj u avi , mkv, .... zavisi zasta ti treba hoces li pustati na PC ili DVD player koji nepodrzaje sve formate ,

probaj neki format par sec. pa vidi koliko ga smanjuje tako nadji sebi format koji ti odgovara
 
Član
to preko tv karte cisto sumnjam da ce ispasti nesto kvalitetno. najbolje ti je ako imas nekoga da se bavi oko tv montaze, ili radi na nekoj televiziji. postoje posebne masine za te stvari...
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
rogy je napisao(la):
drugi nacin ti ne postoji. ja sam to radio nekoliko puta pomocu kartice sa video ulazom, za snimanje sam koristio Ulead video studio 9. a sto se tice prostora sve zavisi od formata koji hoces da snimas. ako koristis AVI onda jedna minuta zauzima oko 1 GB, svi ostali zauzimaju manje, ipak je AVI najkvalitetniji. ak jos nesto treba samo pitaj..........

UH, 1min=1GB, to bas podosta...nadao sam se da ce sat vremena izaci 5gb max, izgleda da sam se prevario...svejedno, ni to nije problem, nego ako mozes da mi kazes kako da posle to konvertujem na nesto manje ako je moguce ??? Da mi odprilike 3 sata stanu na 4.5GB DVD, il cu morati da delim video ????

ja sam to radio prije 4-5 godina u srednjoj skoli. snimao sam na komp, pa sam zatim obradjivao u Adobe Premiere i izvozio u mpeg formatu. s kojim programom planiras to snimati? mogu ti preporuciti konverter: WinAVI iPod PSP 3GP MP4 Video Converter (20060804)[v3.1][+Serial]. imas ga na torentu.
 
Ja to radim vec nekoliko godina, nista lakse, kao sto si napisao gore preko tv karte, nadjes dobar program koji ce ti snimati u zeljenom formatu i miran.
Kod mene je CyberLink Power Cinema, program za TV koji ima opciju snimanja (kao i vecina programa te namjena) a karta ja Asus 7131 koja podrzava direktno snimanje u mpeg formatu.
A ono gore pomenuto 1min=1GB, nema sanse, meni oko 1h stane na 3GB.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top