Kako povecati RAM na Sony Ericsson Arc S ?

Kako povecati RAM na Sony Ericsson Arc S ?

Član
Citao sam na nekim sajtovima i forumima da je moguce povecati RAM na ovom telefonu cak i do 2 GB, ali ja bih gapovecao samo na 1GB. E sad me interesuje kako i sta uraditi???
Ja imam dostupno svega 335MB rama, sto je malo , i uvek mi je RAM zauzet preko 70% , pa mi je telefon pomalo usporen.
Druga stvar.... Drugar mi ima Galaxy S2 i on ima kameru od 8 MP (kao i moj ARC S), a slika mu je daleko kvalitetnija od moje. Kada njegovu sliku zumiramo... mnogo je kvalitetnija u odnosu na moju, dok se pri zumiranju na mom telefonu gubi jasnoca slike. Pa ako ima neko strucan u ovom domenu, molio bih za malu pomoc.
 
Član
Одг: Kako povecati RAM na Sony Ericsson Arc S ?

Druze sto se tice slike galaxy s2 ima daleko kvalitetniji i ostriji displey zato ti izgleda da je kvalitetnija.a ram mozes povecat al mora se uradit rot telefona i instalirat rom drugi neki sa xda developers kojem je povecan cpu procesora to jest overclocovan na 1 gb.potrazi na forumu xda developers ims toga dosta
 
Član
Samo pogledaj ima li losih strana kad se radi root telefona. Ja sam gledao za svoj telefon i poslije onoliko raje kojima se tel pokvario ili nesto prestalo raditi kao sto su gps ili wifi ne mislim ga raditi, bar ne jos ;)
 
Član
RE: Одг: Kako povecati RAM na Sony Ericsson Arc S ?

dado gti je napisao(la):
Druze sto se tice slike galaxy s2 ima daleko kvalitetniji i ostriji displey zato ti izgleda da je kvalitetnija.a ram mozes povecat al mora se uradit rot telefona i instalirat rom drugi neki sa xda developers kojem je povecan cpu procesora to jest overclocovan na 1 gb.potrazi na forumu xda developers ims toga dosta

Razumem ja to da ima kvalitetniji displej, i razumem se u te gluposti, ali pri zumiranju (uvecavanju) slike, na galaxi s2 se slika "zamuti" pa se onda izostri (znaci dok telefon ne obradi sliku) - E MENI SE SLIKA NE IZOSTRAVA!!!!

PS.. Sta znaci ROOT telefona???, sta se time ustvari dobija, sta se menja i sta se gubi?
 
Član
Одг: Kako povecati RAM na Sony Ericsson Arc S ?

Pa rut znaci da se telefon oslobadja nekih ogranicenja nije stetno za nista a dobro je za mnoge stvari moze da se instalira castom rom znaci bilo kakav koji je napravljen za tvoj tel znaci android 2.3.5 pa sve do 4.0.3 i svaki sa drugim opcijama za teme slova ikone sve moze da se mijenja kad se uradi rot.a ja sam dosad imao htc desire hd uradjen rot i to sam radio bez ikakvih problema bio tel.imao sam galaxy s2 isto bez problema i sad imam htc sensation xl sam uradio rot i sve super.sad ti odluci malo procitaj o svemu pa odluci
 
@dule , u sustini se instalira drugi operativni sistem za telefon, i to sistem koji nije napisao niko iz doticne firme (znaci nije orginalni softver) vec se instalira softver koji je neko prepravio/modifikovao po svojoj ili necijoj zelji.....

problemi tih prepravljenih softvera su u tome sto su neki nedovoljno testirani i mnogo cesce baguju (stvaraju probleme) za razliku od fabrickog, ali sa druge strane doprinose u mnogome poboljsanju performansi samog uredjaj, sto je korisnicima mnogo bolje.......

ja iskreno takodje koristim prepravljeni softver i mnogo mi je bolji od orginalnog, kako performansama tako i ostalim, ali zna se nekada desiti i kakav bag pa se ceka nova verzija sa otklonjenim ili ga sam otklanjas ako se razbiras :D
 
Član
Hvala na detaljnim objasnjenjima. Mislio sam danas da to uradim, ali cu izgleda to ostaviti za kasnije dok se dobro ne upoznam sa tim, nebih nesto da syebem :D
 
Član
@zen_3dom
ti je sve objasnio,
ne kreći dok ne vidiš po netu šta i kako ide na tvom mobitelu,koji je dobar custom rom,
ljudi to testiraju pa pišu iskustva šta im se pokazalo dobro itd...
Uglavnom kad ga uradiš imaćeš drugi mob dosta bolji ;)


http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=962
 
Top