Kako popravit ostecenje na limu ,golf 5

Kako popravit ostecenje na limu ,golf 5

Član
e sad imam neku udubinu na autu, mislio sam kod majstora ali probao bih sam, jer nije auto sad cijeli tip top nesto, ako bih radio kod majstora onda komplet lakiranje i to je to pa bih ovo za prvu ruku ili do prodaje

boja perlaefekt, nije velika udubina,znam otprilike sta i kako ide, zanima me koje kitove da uzmem i smirglove

boju cu u sprej stavit po kodu i bezbojni uzet i filer koji najbolje uzet?

najbitnije, kako da uradimto a da prijelaze od lakiranja mogu sto lakse pobrusit pa ispolirat da se ne primjete toliko

imam 2000 smirgl i paste 3M finu i neku brusnu

evo slike ostecenja zadnji desni blatobran

2119axl.jpg



HVALA UNAPRIJED :)
 
Član
cisto sumnjam da se to moze tek tako izvuc, vakumom bi moglo sigurno, vidio sam kad je covjek izvukao i vece ostecenje, tesko da ces cekicem ista uspjet, kako se inace ravna,heheh
nemas s unutrasnje strane gdje ni da udaris jelde. cak i ako budes udarao rizikujes da pukne boja,pa onda gore sranje, ovako to probaj malo ispolirat da je manje uocljivo, ili vozi majstoru;)
 
prvo predji malo oko udubljenja sa 320 da kit prihvati, tj da ne bi poslije otpadali komadi, zatim,,
ocisti povrsinu i predji sa cement kitom,, smirglaj sa 120, 150, 180, 240, i za kraj 320 ili 400,,
onda filer u 2 ruke,, apcigujes sa vodenim 800, pa 1200,, prelaz filera istanjis da se ne osjeti pod rukom,,
i posto radis uspricavanje,, oko fleke koju si sanirao obidjes sa 2000 vodobrusnim,, i na taj dio nanosis samo bezbojni lak,,
znaci ofarbas plavom sve i ostavis onaj dio sto si sa 2000 radio,, na njega samo lak;)

da napomenem ako imas fiberglas kita, prvo sa njim popuni rupu
 
Član
poliesterski-cement kit jel to to?
takav imam nov zapakiran


ovo ostalo kuzim sve, evo sam jos jedno pitanje? jel treba radit kakve razmake vremenske izmedju cega?

tipa uradim kitanje i onda jel treba ostavit sta
ili kitanje filer pa ostavit par sati prije lakiranja?
 
treba ti taj cement i fiberglas,, oba su poliester,,
pa poslije kitovanja 20min cekas da se osusi,,
poslije filera sacekaj jedan satoic i udri, ako kupis jednokomponentni;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Prvo ti ovo iskucaj cekicem iznutra koliko mozes, da sto manje kita stavis!

Upravo.;)
A što se tiče šmirgl papira, možeš i ovako kako ti reče bucky_mb@yahoo, ali i ne moraš da se mučiš. Kit možeš slobodno sa 120 ugrubo i onda sa 320 odmah da poravnaš, nemaš potrebe ništa između, samo gubiš vrijeme, a isto će biti na kraju. A preko toga baciš špric, kad se osuši, slobodno ga sa 320 vodobrusnim i završi sa 600 i možeš farbati. Poslije 600 uzmi 2000 oko toga što si uradio sa 600 i malo "ošteti" lak i tu nemoj bazom već samo bezbojnim. Imaš i onaj neki razređivač ili šta već kad sve završiš da pošpricaš malo prelaze sa novog na stari lak da se što manje primjeti. Kad sve završiš i kad se lak dobro osuši, prešmirglaj sa 2000 to što si uradio, polir pastu i mašinu u ruke i opleti. Nema šanse da ne ispadne dobro.:cool:
 
Član
e jebes mi sve

kazem ovom u boje i lakovi

filer jedan filer u spreju

i sad krenio raidt i vidim da pise primer tj pramjer

sta sad da radim? jel mogu taj primer iskoristit?

inace zakitao sam i cekam da se osusi

nista, idem lakirat tj baza na kit ali fino obrusen bez rupica:icon_biggrin:

jebiga :D
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
treba ti taj cement i fiberglas,, oba su poliester,,
pa poslije kitovanja 20min cekas da se osusi,,
poslije filera sacekaj jedan satoic i udri, ako kupis jednokomponentni;)

trebam pomoc :D

sjebao sam stvar


neznam odakle da pocnem

1.nisam dobro liniju uzvukao kitanjem,dobio neko udubljenje, stvar je da su bile neke deformacije koje sam tek kasnije vidio,a nisam imao sprickita pa da vidim to prije lakiranja

2. ovi mi zamjesali nijansu tamniju boju :lol:

3. nisam radio ovo s bezbojnim pa mi ostao spoj

uglavnom, trebao sam otici do limara:icon_idea::icon_biggrin:
3.
 
za ovo zadnje se slazem,, pa ponovi kitovanje u 2,3 ruke ako ti nije ravna povrsina,, i
nemoj preko kita farbati bazom jer ce ti vrlo brzo otpasti boja,, sprickit obavezno nanesi;)
 
Član
Fino je kad neko ima volje, a lako je majstoru platiti da napravi.;)

Ne znam kako ti nije ispalo ravno, al' ajd'. Kad završiš sa kitom, mora da ti bude sve poravnato jer će ti tako biti kad ofarbaš. Obavezno špric-kit kasnije i to u nekoliko ruku, a poslije ne bi bilo loše da preko šprickita baciš malo neke tamnije farbe, čisto da znaš dokle da ideš sa 320 šmirglom, a kasnije samo izglačaj sa 600, naravno, obadvoje vodobrusni. Tad sve mora da ti bude glatko i ravno kao farba na autu, onda baza pa lak i to je to.
 
Član
puno vam hvala decki na pomoci,imam sve slike na fotoaparatu i budem stavio kad ponovim posao

e znate u cemu je problem ispao

sto ide crta kao brijeg kao neki luk iznad blatobrana i pokusavao sam izvuc i nju tj .oblikovat i porlbem dva sto je lim iako na slici ne izgleda bio udubljen u krug kak bih rekao pa kad sam krenuo kitat ispalo je da udubina ide u visinu :D

idem sutra po spric kit u trgovinu i ako ne bude kise radim ponovno i stavim slike

ako drugi put ne ispadne dobro necu vise pokusavat :lol:

ma nije problem oterat limaru, 100 metara od mene ali dosadno mi bilo :D
 
Top