Kako ovo uradit? Branik bez tablice,golf mk2?

Kako ovo uradit? Branik bez tablice,golf mk2?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Hajd ako iko zna kako se ovo da kvalitetno uraditi, znaci ovo sa slike, branik bez tablice, a tablicu spustim dole?
2wdqa9x.jpg

ja mislio sa svoje isjeci dio gdje ide tablica, a sa druge isjeci one dijelove sa strana gdje nema tablice pa da mi zavari to neko ko radi plastiku pa fino girovat i ofarbat? Ima li ko pametnijih prijedloga, mozda od zadnje to uraditi?
 

IGY

Član
moze ti to svaki plasticar uraditi
odrezati onaj dio za tablicu i fino obraditi rub da se ne primjeti
 
Početnik
IGY je napisao(la):
moze ti to svaki plasticar uraditi
odrezati onaj dio za tablicu i fino obraditi rub da se ne primjeti

jel de? sutra cu ja to provjerit kod ovih lokalnih plasticara ;)
 
jednostavnije ti je to odraditi poliesterom i ja sam pokusao slicno odraditi sa tim rezanjem i ubacivanje komada nije bas islo pa sam raspitivo kod plasticara covjek mi rece zapunis onaj dio gdje je tablica onaj visak sto ide ispod branika se odreze i onda treba zivaca za izvuci one linije odnosno ljebove da to bude to uglavnom da se fino srediti. cekam da prodje ovaj aprilski rok da krenem u akciju
 
Član
nisam siguran al ja mislim da ti je lakse stavit zadnju karambolku naprijed samo zmigavce urezes jer kakos ove sjajne lajsne stavit u falc
 
Član
i ja mislim da se to od zadnje radi ili ako je iste debljine karambolka samo ubacit komad zadnje gdje tablica al ti onda treba dvije karambolke
 
Zerr je napisao(la):
nisam siguran al ja mislim da ti je lakse stavit zadnju karambolku naprijed samo zmigavce urezes jer kakos ove sjajne lajsne stavit u falc

nemoze zadnja zato sto su bocne strane 5cm krace na zadnjoj nego na prednjoj ostaje dosta praznine izmedju branika i ruba blatobrana(dio do vrata)
 
Početnik
kadija_1.6td je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
nisam siguran al ja mislim da ti je lakse stavit zadnju karambolku naprijed samo zmigavce urezes jer kakos ove sjajne lajsne stavit u falc

nemoze zadnja zato sto su bocne strane 5cm krace na zadnjoj nego na prednjoj ostaje dosta praznine izmedju branika i ruba blatobrana(dio do vrata)

ne moze,mjerio sam, zadnja je duza za 2 cm, a sa strane kraca,kao sto rece kadija..ostaje samo da prednju rezem i varim..cim nadjem kakvih polupanih branika da sa njih izrezem sta mi treba..
 
Oggy- kontam nesto oko ovog branika bez tablice- pa reko da nepase od jette zadnji golfu naprijed jer je ona malo duza nazad i vjerovatno je i branik duzi sa strane.jer i ja sam konto to raditi na ovom svom origigi ali ako pase od jette sto da ne stavtiti,
 
Početnik
razmisljao sam i o tome..ma predugi su oni krakovi na braniku sa strane,od jette..bar ja koliko sam vidio..bar 6-7cm je duze...ma ja cu sebi variti,izrezat sa starih branika i zavarit..
 
Član
onda igi letikon uzmi ko sarafciger da je i kad izrezes ubadaj da ti izgleda kao ++++++++++++ova ravna je sastav a uspravna ubodi od letikona sa obje strane i tek onda poravnaj letikonom to ti govorim da bi se sjedinile obje i jedno mozda si ti to vec nekad radio al et ocu da pomognem....................;)
 
Član
to je karambolka za americko trziste, bila je jedna kod hadzije u reljevu prije jedno mjesec dana, cijenio je 50 kerma bez sine, mazlov... otidji ako je nije prodo pa pazari...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top