kako obojati

kako obojati

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz frend ima c3 i sada bi htio neke detalje unutra obojati u sivu boju i tako to,pa nas sad zanima kako to solidno obojati..to se mora nekom posebno dati ili se kubiti odredeni sprej i udri??
 
Član
ako je gruba plastika (a vjerovatno jest) najbolje ti je skinuti i nekom lakireru odnijeti da to kvalitetno zavrsi, jer stvarno ima posla oko toga..
ti kad bi samo sprejem mlatio tamo ovamo, za 2 dana bi ti se oljustilo sve, unistio bi bezveze plastike... ;)
 
Član
hmm sada sam u dvoumici..dal da mu to radim ili ne..deyo sigurno kad bi tako napravio nebi bilo problema?
znaci prvo pobrusim pa stavim primer i onda 2-3 sloja spreja??
 
N

nenad

Ja sam sebi farbao neke plasticne dijelove u autu i stvarno treba dosta zivaca za to. Prvo i osnovno je da ocistis/odmastis te plastike koje ces farbati, pa onda 2-3 sloja primera i pa onda auto lak/sprej. Mozes na kraju preko toga svega preci i bezbojnim lakom. Ja sam kod sebe tako radio i nije se nista ogulilo.
Najbolje ti je da to odneses nekom lakireru, nece te puno skuplje izaci ali ce ti uraditi kako treba.
 
Član
ehh, te sve plastike prvo treba skinut, pa onda ocistit od masnoce (razredjivacem), sledeca stvar je da prebrusis vodobrusnim 1500 ili 2000, posle ide opet ciscenje pa onda plastik primer, sledece ti treba ako hoces da ti lijepo ispadne treba ti kompresor i sprica za farbanje, pa onda farbas to u 2-3 sloja tako sto ces nanijet jedan tanak sloj pa sacekat da se osusi pa drugi itd... moras pazit da ti se boja ne sljeva i da nebude rupica i kapi, posle kad se to sve osusi onda lak bezbojni i sve to predjes 2-3 puta kao i farbom sto si, znaci predjes pa cekas da se osusi, onda ostavis sve to da se dobro osusi i onda ako ti se desilo da negdje imaju neke rupice ili ostecenja uzmes vodobrusni 2000 i lijepo to sa vodom i vodobrusnim izbrusis lak dok se ne nestane to ostecenje, posle uzmes polir pastu i ispoliras to sto si obrusio...
valjda ces se snac ;);)
 
Član
hvala nenad i dulox..al nosio bi aj lakeru da je to golf 3 pa mos iz nejga iscupat pola plastika a da ne odvrnes sarafa..a ovaj citroen to valjda sve ujednom komadu veci mi je poso valjda to skinuti nego ista..
 
skini plastike koje hočeš obojati..odmasti ih antisilikonom...pošpricaj plastikprejmerom..uzmi 2k(dvokomponentni)filer i pošpricaj...onda sve izbrusiš vodobrusnim i onda farbaj...ako su manje plastike možeš i sprejom ali bolje je s kompresorom..
 
kompresor u svakom slučaju i bolje ih je ogulit da valja sam malo oštrijim papirom rećemo 180 240 onda uzmeš PLASTIK PRIMER pola kile 20 KM obavzeno u špricu jer od spreja nema ništa poslje plastika ide filer tj šprickit ostavi dan da se osuši onda sve predješ sa 600 800 12000 2000 i onda uzmeš sivu bazu tj podlogu i na kraju bezbojni lak to je postupak najsigurniji i najkvalitetniji i nema brige od guljenja spadanja boje i slično pozz
 
Član
ja kad san sebi radija u VW-u san sve skinija i utopija u razrjeđivač dan vrimena tako da je praktički pobilila plastika tj skinilo je svu masnoću (i ko zna šta još) onda san od 800, 1500, 2000 pa 2 sloja primera za plastiku i sam pitura i lakira
ispalo je strava

samo pazi da se od sunca ne počne ljuštit boja zato je PRIPREMA JAAAAAAAAKO VAŽNA
 
Član
nivoST je napisao(la):
ja kad san sebi radija u VW-u san sve skinija i utopija u razrjeđivač dan vrimena tako da je praktički pobilila plastika tj skinilo je svu masnoću (i ko zna šta još) onda san od 800, 1500, 2000 pa 2 sloja primera za plastiku i sam pitura i lakira
ispalo je strava

samo pazi da se od sunca ne počne ljuštit boja zato je PRIPREMA JAAAAAAAAKO VAŽNA

posle cca 10 sati bilo koji plasticni dio ce se deformisat u nitro razredjivacu tako da ja to nebi pokusavo...
 
da baš tako sjećam se jednom da sam neke žmigavce htio očistit kad sam tek uzeo golfa i znam da sam ih ubacio u lavor gdje je bio ubačen razrjeđivač i ja sam to smetno došo sutra dan prazan lavor nema ništa u njemu digo sam bio hampu u kući tko mi je uzeo žmige pa dok sam uključio mozak skonto sam da ih je pojeo razrjeđivač tj bili su ostaci na dnu lavora u obliku pjeska :lol::lol:zato to nemoj pokušavat radije ošmirglaj masnoću itd
 
Član
dobro nije bija dan...
ostavljene su oko cca 8-9 navečer i kad san doša izvanka cca 4-5 ujutro su oprane i ostavljene da se suše

ima san gunglamu sa nitron kad mi je rastopija okvir radija
šta kaže dado osta pjesak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top