Kako "NE" polirati u 12min

Kako "NE" polirati u 12min

Član
Što je najgore ovako polira 80% lakirera kod nas. Nedavno susjed na autu farbao haubu,kaže ma extra ispalo još je to lakirer polirao, ja otišo da vidim kako je ispalo kad tamo imam šta vidit. Reko ako je tebi ovo dobro sutra po uputnicu i kod oftamologa.
img20141224182824.jpg

img20141224182824.jpg
[/IMG]
 
Ma profi majstori za napraviti holograme urade komplet auto naplate 50km i svima extra cijena, kad izveze auto na sunce on sav saren gori nego sto je bio. Ja kazem covjeku 120-130km za poliranje joj kaze onaj na praoni za 50 reko samo ti vozi i nakon par dana se vratio na popravljanje..
 
Član
Na žalost većina majstora tako radi, bez imalo znanja o tom poslu. Misle ako kupe mašinu i neku pastu da mogu polirati... Većinu njih kada upitam za glinu svi me blijedo gledaju, pojma nemaju šta je glina, na žalost...
 
Isto bi bilo i za wash mit, ironX itd nema potrebe ni nabrajati kad je standard da se radi s 1 eventualno 2 paste i 1-2 pad-a
 
Član
Ja sam totalni laik za poliranje, ali vidim da ovdje nesto nije u redu. Rekao bih da je ono brusilica, a koliko znam polir masina ima manji broj okretaja.
Kad se polira auto sigurno se ne upire i ne razbacuje onako krkanski preko cijele haube, i sigurno se koristi vise od jednog preparata.
fc8a9af80dae846d717aa2c01808c07b.jpg
 
Član
Je li on ovo kruha ti nije ni oprao auta a polira auto.... Na videu ja koliko vidim na haubi auto je prljavo, nije ni oprano hahahaha :D al' mlatara u video hahaha a svakakvih ima...
 
Ma cini ti se cak je i glinom presao hahah A krkan uhvatio polirku kao da sa fleksom radi i sijece neko zeljezo, dobro nije spalio lak. Da je radio sa 3M fc+ spalio bi ga..
 
Ja bih rekao da je vise maskirano, jer nije ovo staro auto on se sijao i prije poliranja, dosta holograma je izvukao sa UF pastom ali kad bi prebrisao auto sa IPA i uzeo halogeni reflektor od 500w vidio bi da nije uradjeno kako treba. Ko radi ovaj posao zna koliko je masna ova pasta sto ju je koristio zadnju. I na kraju dobar vosak.. Ali i ovaj sto je voskirao lik ladno baci MF krpu na asfalt/beton ne sjecam se sad, i samo je malo protrese i brisi mogu misliti sta je bilo od laka ako je krpa pokupila koje zrno pijeska :)
 
Član
Na zadnjem videu ovo nije poliranje,već ovo je ja mislim kao neki vosak u boji tako nesto, nakon nekog vremena ovo će spast i sve će biti kao i prije. Velika je razlika između ovog i poliranja..
 
Jeste vosak + QD da lakse uradi buffing i doda jos sjaja, a moze spasti od jednog pranja deterdzentom a moze biti na laku od mjesec do 6mj zavisi od odrzavanja i voska
 
Član
i najgore od svega sto je lik uzeo auto od 30-40 k i polira ga ko golfa dvojku , ovako moze svako polirati , treba ipak mnogo znanja i prije svega iskustva a i znanja da se podhvatis ovog posla na nekom skupom autu
 
Top