kako napraviti svoju verziju xp windowsa

kako napraviti svoju verziju xp windowsa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako mogu napraviti svoju verziju windowsa, tacnije xp izvedbu.
Hocu da integriram neke programe, npr Monzilu, winamp, movie maker, flash player i sl..
da se nemoram zajebavat svaki put kad dizem sistem oko glupi programa

nLite vidim svi preporucuju al sa njim nemozes nista kad su programi u pitanju samo driveri i sl..

Jel ko radio sta slicno?
 
Član
Dobra tema, i mene ovo zanima, jer stvarno popizdim, kada svaki put moram instalirati ove programe pojedinačno, i to traje duže od dizanja sistema
 
Član
pa u tome i jest fazon.. na jednom kompu trenutno koristim xp performance edition i bas se osjeti razlika. Netrebaju mi nepotrebni driveri, programi i sl..
 
Član
Mrva je napisao(la):
pa u tome i jest fazon.. na jednom kompu trenutno koristim xp performance edition i bas se osjeti razlika. Netrebaju mi nepotrebni driveri, programi i sl..

kod mene je bio ovaj last xp i ja sam imao mogucnost da instaliram samo drivere i programe koje hocu... :icon_smile: izgubio sam ga i sad se moram i ja jebavati sa driverima....-.-
 
sve se to moze jako lako napraviti, samo ja mislim da ovo nije ni mjesto ni forum za takvu raspravu, a na netu ima bar 20 000 tema o tome kako i sta napraviti, tj kako integrisati samo zeljene aplikacije....
vec ako hoces da editujes i samu instalaciju xp (izuzev nekih opstih stvari) onda je neophodno i poznavanje odredjenog nivoa programiranja.....
za integrisanje samo programa nista do snalazljivost, i mozda pokoja shell skripta da se treba napisati za odredjeni program......;)
 
Član
vrlo je lako napraviti sve sto treba je program nLite i service pack 3 imati a evo ovdje potpuno upustvo kako napraviti bootabilni windows xp

http://serbianforum.org/tutorijali/29794-pravljenje-bootable-windows-xp-sp3-sa-ubacenim-drajverima-i-programima.html
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
sve se to moze jako lako napraviti, samo ja mislim da ovo nije ni mjesto ni forum za takvu raspravu, a na netu ima bar 20 000 tema o tome kako i sta napraviti, tj kako integrisati samo zeljene aplikacije....
vec ako hoces da editujes i samu instalaciju xp (izuzev nekih opstih stvari) onda je neophodno i poznavanje odredjenog nivoa programiranja.....
za integrisanje samo programa nista do snalazljivost, i mozda pokoja shell skripta da se treba napisati za odredjeni program......;)
pa surfao jesam.. samo sto svi isto govore, nlite i jos par programa u igri
Sad nesto kontam da prilikom dizanja windowsa instaliram vec pripremljene programe pa da napravim image (imam negdje Acronis true image)
sta mislis?

@Arius
ovo probam, hvala
 
Član
Stalno sam se mucio sa ovim ali nedavno sam nabavio cd... Last xp sp3 ..na njemu imas sve moguce programe ..nraavno prije toga mozes odediti koji ti trebaju znaci ne moras sve install... potrazim na netu download tog cd pao bajvim ovdje pozz
 
Mrva je napisao(la):
zen_3dom je napisao(la):
sve se to moze jako lako napraviti, samo ja mislim da ovo nije ni mjesto ni forum za takvu raspravu, a na netu ima bar 20 000 tema o tome kako i sta napraviti, tj kako integrisati samo zeljene aplikacije....
vec ako hoces da editujes i samu instalaciju xp (izuzev nekih opstih stvari) onda je neophodno i poznavanje odredjenog nivoa programiranja.....
za integrisanje samo programa nista do snalazljivost, i mozda pokoja shell skripta da se treba napisati za odredjeni program......;)
pa surfao jesam.. samo sto svi isto govore, nlite i jos par programa u igri
Sad nesto kontam da prilikom dizanja windowsa instaliram vec pripremljene programe pa da napravim image (imam negdje Acronis true image)
sta mislis?

@Arius
ovo probam, hvala

mozes i jednu i drugu varijanticu, meni se najbolje pokazala dobra verzija xp, custom podesavanja instalacije, da te ne pita sve gluposti nego sama sve zavrsi, jer uglavnom uvijek isto instaliram, a onda drugi disk napravim instalacije programa i onda samo kvacice zakacim sta hocu sta ne da se instalira, pustis instal i radis nesto drugo, ne mucis se s glupostima ;)

saljem jos koji info na PM :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top