Kako napraviti online igru?!

Kako napraviti online igru?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdravljam,

Interesuje me kako mogu napraviti online web igru, nesto kao bite fight, travian i sl...

Imaju li neki alati ili nesto sto ce mi olaksati kako nesto?!
Jel komplikovano, koliko bi trajala izrada takve jedne igre?!

Dali neko zna neku firmu, ekipu ili nekoga ko bi napravio igru, naravno platim sve to uz dogovor!?



Unaprijed hvala
 
Član
01. Framework za C++
02. DirectX SDK (http://msdn2.microsoft.com/en-us/directx/aa937788.aspx)
03. Photoshop (http://www.adobe.com/products/photoshop/index.html)
04. Neki alat za 3D modeliranje - 3DSMax, Maya, Blender...
05. Neki alat za obradu zvuka.
Naravno, trebao bi se odlučiti kojeg dijela izrade igre se želiš uhvatiti (programiranje, modeliranje...)

Ako si pocetnik onda 3D Game Maker....

Nisi specificirao kakvu igricu želiš, nešto jednostavno bi se dalo napraviti, al nešto komplicirano zahtjeva mnogo znanja, truda i resursa...
 
Član
Evo ti skripta za OGame, mozda mozes sta izvuci, skontati...

http://rapidshare.com/files/113153589/Webbased.game.rar
 
Član
pusti se corava posla :) imas par skripti po webu sa gotovim online igrama koje su ukradene, medjutim ima puno bugova u njima, ovaj sto ti je nabrojo alate ove on je prehladjen tako da je bolje da ignorises to sto ti je napiso, uglavnom, mani se corava posla, i da napravis trebas placat ljude koji ce to odrzavat, pa ti trebaju serveri po internetu za hosting jer ce sigurno bit DDoS napada (jedan dedicated server iza DDoS mitigation-a ti mjesecno kosta par stotina dolara, treba ti bar 5-6 komada) itd znaci treba ti puno kapitala da bi poceo tako nesto, pa trebaju inovacije da bi smako konkurenciju... da ponovim, mani se corava posla, a ovaj RS4 nek ide doktoru da se izljeci.
 
Član
bosko je napisao(la):
pusti se corava posla :) imas par skripti po webu sa gotovim online igrama koje su ukradene, medjutim ima puno bugova u njima, ovaj sto ti je nabrojo alate ove on je prehladjen tako da je bolje da ignorises to sto ti je napiso, uglavnom, mani se corava posla, i da napravis trebas placat ljude koji ce to odrzavat, pa ti trebaju serveri po internetu za hosting jer ce sigurno bit DDoS napada (jedan dedicated server iza DDoS mitigation-a ti mjesecno kosta par stotina dolara, treba ti bar 5-6 komada) itd znaci treba ti puno kapitala da bi poceo tako nesto, pa trebaju inovacije da bi smako konkurenciju... da ponovim, mani se corava posla, a ovaj RS4 nek ide doktoru da se izljeci.

Pošto sam programer( no nebavim se igricama nekim drugim stvarima) ovo gore što sam nave0 ljudi koriste za jednostavne Flash igrice...

Može objašnjenje??
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
bosko je napisao(la):
pusti se corava posla :) imas par skripti po webu sa gotovim online igrama koje su ukradene, medjutim ima puno bugova u njima, ovaj sto ti je nabrojo alate ove on je prehladjen tako da je bolje da ignorises to sto ti je napiso, uglavnom, mani se corava posla, i da napravis trebas placat ljude koji ce to odrzavat, pa ti trebaju serveri po internetu za hosting jer ce sigurno bit DDoS napada (jedan dedicated server iza DDoS mitigation-a ti mjesecno kosta par stotina dolara, treba ti bar 5-6 komada) itd znaci treba ti puno kapitala da bi poceo tako nesto, pa trebaju inovacije da bi smako konkurenciju... da ponovim, mani se corava posla, a ovaj RS4 nek ide doktoru da se izljeci.

Pošto sam programer( no nebavim se igricama nekim drugim stvarima) ovo gore što sam nave0 ljudi koriste za jednostavne Flash igrice...

Može objašnjenje??

Moze objasnjenje, covjek je trazio rjesenje za online igricu, tipa bite fight travian itd, te igre nemaju veze ni sa DirectX SDK ni bilo cim sto si ti nabrojao, a sto je jos ociglednije je to da covjek nema iskustva sa tim a ti mu guras photoshop i slicno, pogotovo mu ne treba framework nikakav za takav tip igre... ako si vec programer kako kazes, to bi trebao da znas, usput, za takve igre treba jako puno resursa al i to znas predpostavljam, eto toliko od mene, ja nisam programer al naucio sam ponesto. A eto, nikad naucio nisam niti cuo da se za flash igrice koristi DirectX niti C framework, to si vjerovatno ti nesto patentirao... pa mozda sam i pogriesio
 
Član
bosko je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
bosko je napisao(la):
pusti se corava posla :) imas par skripti po webu sa gotovim online igrama koje su ukradene, medjutim ima puno bugova u njima, ovaj sto ti je nabrojo alate ove on je prehladjen tako da je bolje da ignorises to sto ti je napiso, uglavnom, mani se corava posla, i da napravis trebas placat ljude koji ce to odrzavat, pa ti trebaju serveri po internetu za hosting jer ce sigurno bit DDoS napada (jedan dedicated server iza DDoS mitigation-a ti mjesecno kosta par stotina dolara, treba ti bar 5-6 komada) itd znaci treba ti puno kapitala da bi poceo tako nesto, pa trebaju inovacije da bi smako konkurenciju... da ponovim, mani se corava posla, a ovaj RS4 nek ide doktoru da se izljeci.

Pošto sam programer( no nebavim se igricama nekim drugim stvarima) ovo gore što sam nave0 ljudi koriste za jednostavne Flash igrice...

Može objašnjenje??

Moze objasnjenje, covjek je trazio rjesenje za online igricu, tipa bite fight travian itd, te igre nemaju veze ni sa DirectX SDK ni bilo cim sto si ti nabrojao, a sto je jos ociglednije je to da covjek nema iskustva sa tim a ti mu guras photoshop i slicno, pogotovo mu ne treba framework nikakav za takav tip igre... ako si vec programer kako kazes, to bi trebao da znas, usput, za takve igre treba jako puno resursa al i to znas predpostavljam, eto toliko od mene, ja nisam programer al naucio sam ponesto.

Jerkovic Bosko, M.Comp.Sc, CCSP

Objašnjenje, ok. Naveo sam da nemam iskustva sa igricama, sa onim savjetima sam mu pokušao pomoći, ako već želi platiti ima svemoćni google pa nađe zar par minuta sigurno.

Neću pisati ni ime ni prezime, samo support.
Nadam se da će naći riješenje za igru.

BaX supported by Cisco Systems, Messblack, HackBlack, Hacker-United.
Evo moja raja, da nas se naći lako, ako treba što kodirati sem igrica javi te se.

Pozdrav.
 
Član
hahahaha vidi bespotrebne rasprave, svi se odjednom hvale... upravu je bosko, ako si ti taj multidiplomirani programer onda mu sigurno netreba da preporucis 3d game maker-a za izradu browser igrice... za to treba puuuno puno vremena, para, znanja i strpljenja... cak i da napravis neku igricu koja sigurne nemoze konkurisati ostalim kao sto je travian, o game, bitefight, outwar i ostale koje postoje vec dugo godina, trebace jos puno para i vremena za reklamu te igrice i hostinge i ljude koji ce to sve odrzavat i svakodnevno doradjivat...
 
Član
Deyo je napisao(la):
Web-based znači Flash && / || Java u kombinaciji sa PHP & MySQL, i nema dalje :cool:
Znam koliko je cijena jednog servera visoka, a pogotovo više od jednog (hvala Boško na velikom popustu)... o cijeni developinga da ne govorimo :cool: Nego, šta si htio da ti ukrademo ideju? :D

Skontao sam sada da to kosta odprilike.. nego sta ja znam

vidim sve ove onliine igre pa kontam zasto nenapraviti neku tuning igricu! Sa realnim autima i tuningu. Znaci da se uradi malo detaljniji tuning motora :)

Znam da ce mi dosta raje reci "pa imas Nitto 1320" al nema svako toliko dobru konekciju da igra nitto, pogotovu kod nas u BiH :)

Et to je to sto mi je odprilike palo na pamet...

Hvala svima ;)

Kad kazem na realna auta onda mislim na Golf mk2, BMW E30, Opel Kaddet GSi i sl... a ne na one Meklarene, Vejrone i sl...
 
Sto da zaboravi, covjek ima odlicnu ideju i trazi nacin da je sprovede u djelo, nije to bozije slovo sto je on zamislio samo naravno treba volje (ocigledno ima) i..... novaca (ima) programera freelancera fala bogu ima i to bi se dalo i odradit :)
 
Član
erve34axim je napisao(la):
Sto da zaboravi, covjek ima odlicnu ideju i trazi nacin da je sprovede u djelo, nije to bozije slovo sto je on zamislio samo naravno treba volje (ocigledno ima) i..... novaca (ima) programera freelancera fala bogu ima i to bi se dalo i odradit :)

haj ne seri Bogati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top