Kako najbolje zatamniti zadnje štopke???????

Kako najbolje zatamniti zadnje štopke???????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raja zanima me nesto hocu da idem za vikend na autopijacu ja imam golfa 3 a jaran A4 i hocemo da zatamnimo stop svjetla. Znam da to nije to ali... sta cu imam precih stvari na autu(mislim na veca ulaganja).A sto se tog zatamnjenja tice to je sica a moze fino da izgleda pa me zanima ima li neko iskustva sa tim: dal da skinem svjetla i presprejam iznutra ili da zatamnim sa nekom folijom sa vanjske strane.
Ako neko da predlog neka mi napise sprej koji je koristio ili procenat zatamnjenjafolije kojom je to radio.U svakom slucaju hvala na savjetima pozzzzzz
 
Član
imas sprej neki poseban za to,ima se kupiti cini mi se po prodavnicama u sarajevu piso je neko da je vec kupovo,par puta predjes i to je to
al dobro ocistis prije svega i svaki put ostavis da se osusi pa opet predjes dok ne dobijes zeljeni efekat,al nemoj previse da ti se neko ne bi zabio u gepek
 
Član
Kao sto luv rece, bitno je dobro odmastiti plastiku, i dobro to ocistiti. Ja sam stavio bio i sloj plastic primera za svaki slucaj, imas posebne sprejeve za stopke.
 
Član
cime si ocistio neki uljani razredjivac ili samo dobro obrisao obicnom krpom i onda ide sprej hocu da mi ispadne nesto kao crno sivo ma necu nesto previse pa da me neko lupi hehehe a taj prajmer ide prije ili posle spreja u boji mozes li mi postupak objasniti izvini ako sam dosadan ali citace to raja znam sigurno
 
Član
Odmastiti, ja sam uljnim razrijedjivacem, nitro je preagresivan ka plastici. Ide jedan sloj tanki primera, da se moze boja bolje primiti. Fercera to super i bez njega, vec sam bio picajzla pa et :) Mislim da bi tebi za taj efekat bilo dovoljno da samo fino to operes, odmastis i jedan ravnomjeran sloj, da sve pokrijes kako treba. PRATITI obavezno upustva, ne pise dzabe na spreju drzati 20-25 centi udaljenosti, bas da se pokrije sve ravnomjerno, i da ne razljeva se boja.
 
Početnik
Plastic primer - 6,5KM, i transparentni sprej za stopke - 4,5KM,imas crni,plavi,zeleni,crveni,i narandžasti...sasvim malo plastic primera, i onda lagano nanosis sprej, s nekih 20cm udaljenosti, malo,pa sacekas 2 minute pa opet..samo ni slucajno nemoj to raditi na nizim temperaturama, dobices neku sivu boju,znam iz iskustva...
 
Član
u Lak za farbanje ubacuješ željnu boju zavisno koliko hočeš da potamniš

Evo primjerak kako je ispalo a neguli se
 
N

nenad

Ja sam to radio u crnoj boji ali je bilo previse tamno i nije se vidilo stop svjetlo i zmigavci. Zato pazi, nemoj puno slojeva nanositi Na kraju sam ocistio nitrom i nisam ostetio stopke.
 

edo

Član
prvo očistiš površinu štopki,pa zatim jedan odmjeren sloj plastik prajmera(drži boju),zatim
nabacuješ boju(gledaj da uradiš maximalno 2 sloja),a kad ti dosadi skineš to razrjeđivačem(tako sam ja uradio na starom autu(golf 3)
 
Početnik
vodobrusni papir 2500-3000 preslajfash ih obrises razredjivacem nitro nabacis primera i onda par slojeva, cekaj da se osushe nabacuj vrlo vrlo tanko makar nabacivao 10 puta ali nek se sushe ...
 
Član
Drug evo link kada sam ja sebi bio radio http://www.vw-club.ba/index.php?option=com_smf&Itemid=38&topic=345.0
Pozz;)
 
Član
Raja hvala na savjetima zavrsio sam sa zatamnjivanjem ispalo je bolje nego sto sam mislio.Cim operem auto slikacu da vidite a imam i slike kako je to ranije izgledalo,bice to dobar primjer svakome ko se dvoumi samo za slike se strpite malo.Najavljuju opet zimu ovih dana neisplati se prrati auto ipak je ovo Sarajevo pozzzzzzzzzzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top