Kako me pokrao sarajevski taxista

Kako me pokrao sarajevski taxista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Smajke nije problem u 5 KM nego u bezobrazluku,a u Sa naplaćuju parking gdje stignu,nema gdje nisu zagradili i metnuli kućicu :icon_mad:
 
Član
Pa mogao je naci neki kulturniji nacin (poveca start ili sl) da je pokrade a ne ovako ofirno
Na kraju je smanjivao cijenu kao oni sto prodaju parfeme...
Sramota stvarno
 
Član
zavisi u kojem dijelu inozemstva sjedas u taxi.. u germaniji npr. ako nazoves taxi, on dodje sa starninom od 3 eura (2 normalna start cjena, 1 euro poziv). taximetar je pred ocima (srednja konzola ili retrovizor) da pricas latinski.. taxista naplacuje cijenu koju pokazuje taximetar. takodjer voze i kratke voznje = moraju. od nedavno su svi taxi nepusacki. ako hoces da pusis u autu (npr kod duze voznje) najavis u zentrali. takodjer i ako pseto hoces povesti, nisu svi duzni putnika sa psetom taxirati. ako ulazis u taxi na stanici, ulazis u prvi, a ne koje ti se auto svidja ili sofer. sto se tice aerodroma, kao u svim velikim gradovima ima podzemni vlak, bus, s-bahn kao alternativa. no normalno sa vecim prtljagom da cu uci u taxi a koji, kao u ostalim djelovima grada (dali centar, periferija, il aerodrom) svugdje istu startninu ima. u nbg-u najvise zaradjuju za vrijeme bozicne pijace. tad je centar pun stranaca. tad cak i smanje startninu jer se nemoguce dugo ceka na taxi. a ipak zarade jer ovdje masa (cesta voznja) puni novcanik.

ja uvijek kazem, zahebati nekog je lako. no imat cu vise od tog posteno zaradjivati, nego jednom nekog oguliti. te pare kako dodju tako odu, a prvim nacinom se konstantno puni novcanik.. pa sad..
 
Legend
Ma nije ovo nista novo... 100 ljudi 100 cudi... istina je samo da nisu svi isti...
Stvar je u tome sto ne treba gladati na to kako au NASI taxisti bezobrazni... nego kako su ljudi bezobrazni podcijeniti nekog drugag, jer je osjetio na svojoj kozi nepravdu, a do tog momenta je ista ta gospodja sigurno okretala glavu na slicne stvari i u njenom ljijepom Zagrebu...

1. cinjenica ili sramota... svugdje se taxisti ponasaju na isti nacin...
2. cinjenica ili sramota... svi mi sutimo dok nas ne poklopi isto...
3. cinjenica ili olaksanje... nisu svi ljudi isti, pa ni taxisti...

:icon_rolleyes:
 
Član
_JokeR_ je napisao(la):
strasno eto sto misle da smo papci i stoka :icon_rolleyes:
Niste jedini, ima jos takvih nacija, a sto se tice taxiste, NIKAD nisam imao problema, ko zna kako je ova izgledala kad je hteo da je odere :D:D:D:D:D:D
 
Član
ovako da je zavrnuo taksista i nije bas, mogao joj je naplatiti 10 km za svaku torbu u gepeku kao sto pise u cjenovniku. Nove cijene voznje od danas su 1.5KM start, 1.00KM kilometar, univerzalne cijene za sve taksiste u Sarajevu i Sa. TAXI i sve ostale. Uostalom gospodja ima pravo da trazi racun(na racunu ima ime i prezime taksiste i pecat) i zali se u udruzenje Sa. TAXI-a u Hrasnom. Ukoliko se ustanovi da je taksista kriv dobiva adekvatnu kaznu kao sta je iskljucenje iz sistema ili ukidanje licence... I neznam cemu tolika rasprava imate oci i jezik trazite da se upali taksimetar i on se gasi nakon isplate, ukoliko se ne slazete s cijenom uzmite racun i zalba. Ni jedan taksista iz Sa taksija vam nece dati racun i pustiti da se zalite ako nije upravu, radije vam nece ni naplatiti nikako voznju to budite sigurni nece niko da izgubi licencu zbog 10-20KM...
 
Član
adohera je napisao(la):
ovako da je zavrnuo taksista i nije bas, mogao joj je naplatiti 10 km za svaku torbu u gepeku kao sto pise u cjenovniku. Nove cijene voznje od danas su 1.5KM start, 1.00KM kilometar, univerzalne cijene za sve taksiste u Sarajevu i Sa. TAXI i sve ostale. Uostalom gospodja ima pravo da trazi racun(na racunu ima ime i prezime taksiste i pecat) i zali se u udruzenje Sa. TAXI-a u Hrasnom. Ukoliko se ustanovi da je taksista kriv dobiva adekvatnu kaznu kao sta je iskljucenje iz sistema ili ukidanje licence... I neznam cemu tolika rasprava imate oci i jezik trazite da se upali taksimetar i on se gasi nakon isplate, ukoliko se ne slazete s cijenom uzmite racun i zalba. Ni jedan taksista iz Sa taksija vam nece dati racun i pustiti da se zalite ako nije upravu, radije vam nece ni naplatiti nikako voznju to budite sigurni nece niko da izgubi licencu zbog 10-20KM...

Baš sam i ja slušao za to poskupljenje,opet imamo jedan od najjeftinijih taxija u svijetu ali me užasno nervira što dignu i start i kilometar u isto vrijeme :icon_mad:
 
Član
drug vjeruj mi da se ovako sa 0.80KM (ko nezna ta cijena je dosla zbog prepucavanja Zutog i Sarajevo taksija) nije isplatilo voziti nemoze se ni za gorivo zaraditi ovo je sada neka realna cijena bez prepucavanja znaci da mozes uzeti za gorivo, platiti dazbine(porezi,stand...) i da ti ostane za zivot...
i mislim da ce ovo ostati stalna cijena ako ne poskupi gorivo:icon_smile: znaci svi taksisti voze po cijeni 1.50KM start, 1.00KM kilometar mislim i imate pravo na zalbu ako vas pokusa zaj. uzmite racun i nazovite 1515 ili odete u udruzenje u hrasnom i rijesen problem;)
 
Početnik
ma vidi qme jednu stvar... sarajevo taxi se sa zutim moze prepucavati narednih 100 godina, a da na kraju opet nista ne dobije iz jednog prostog razloga... zuti pa slobodno cu reci sa vise od 50% auta radi bez licence, znaci jedna usteda... vecina raje koja radi kod njega nije prijavljena i radi par mjeseci... druga usteda... sto znaci sarajevo taxi se moze prepucavati dokle hoce i kakvu god cjenu da postave i on ce sto njega licno blli k*rac za ljude koji mu rade na procenat... on je opet mjesecno dobar minimum 30-40k maraka...
 
Adohera,pa kako da im se isplati voziti kad voze auta od 40.000 km,koje je zara odrzavati,a trose
po 10-11 litara,pitaj tog taksistu koji vozi takvo auto i onog sa golfom,fabiom,il bilo kojim manje
skupim autom koliko zaradjuju pa ces vidjeti razliku...;)
 
Početnik
i da se nadovezem... ovo sto sam rekao stvari NA ZALOST tako stoje... mene licno sto se tiche polazna neka bude 5 KM, kilometar 2-3, ko se prije toga vozio taxijem opet ce se voziti ba... svugdje u svijetu taxi je luksuz samo kod nas je postao potreba... ciglane vogosca okruglo 7 KM... sta ti to govori, pa skupe se 4 lika koji autobusku kartu placaju 1,70 ili 1,80KM sta ja znam, pa im se vishe isplati otici taxijem nego autobusom, al bukvalno...
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
dolazilo je i u mene u gradu u praonu milijun stranaca pa sam nalazio i para po gepktu i ispod sica,dolazio je lik sa porscheom pa je prsten bio izgubio,al sve normalno vratim,radi par maraka da ispadam supak i da gubim musteriju,nisam lud,uvijek stavim na vidno mjesto i kazem musteriji;)bas zato je tesko naci radnika,o taksistima da ne pricam,mada ih ima normalnih i postenih ljudi:icon_smile:

Nemoj folirati, ti samo kulturno usisas lovu i nakit :lol::lol::lol:

sala ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top