Kako je stradala elektronika - misljenja

Kako je stradala elektronika - misljenja

Član
Audi A3 2010 ELEKTRONIKA BOARD COMPUTER

Ugrađeni xenoni(kineski) i nakon 5 dana je stradala elektronika(zmigavci ne rade, jedan radi-dugi ne, vise puta se mora dati kontakt na prekidacu kako bi se upalio jedan xenon u faru)

Majstori nisu mogli pronaći uzrok, pa me interesuje, da li xenoni igraju veliku ulogu, tj. da u najgorem slučaju radi njih crkne elektronika?
Auto ima problem isti i kada se skinu xenoni

Da li se neko susretao sa sličnim problemom ili ima ideju kako je došlo do tog kvara?
 
Član
Skini to prijatelju, zbog tih ksenona crkne i motoric brisaca samo tako, ne samo na A3 nego i golf 5 ima isti problem. Ksenoni moraju imati can-bus zastitu, mislim da i jos nesto treba staviti između elektronike i ksenina da nebi doslo do tih stvari.
 
Član
Skini to prijatelju, zbog tih ksenona crkne i motoric brisaca samo tako, ne samo na A3 nego i golf 5 ima isti problem. Ksenoni moraju imati can-bus zastitu, mislim da i jos nesto treba staviti između elektronike i ksenina da nebi doslo do tih stvari.

A šta je sa Golf 2, 3, 4 i sl. starijim modelima auta?
Xenoni ugrađeni isti, i nekoliko godina bez problema rade
 
Član
Sad je covjek rekao-canbus.vjerovatno su ti xenoni problem
Pisao je jednom mislim clan @RS TURBO o tome.
uglavnom kako je receno problem je zajednicka masa,ne znam kolimo je to istina.
precesljaj malo forum i vidjet ces
 
Član
Pa ne mozes usporediti golf 2 i A3 2010god. Elektronika napreduje svaku generaciju automobila, vrsi se provjera svih elektronickih uređaja i kompletne mreze na autu cim das kontakt. Ne znam koje si ti ksenone stavio, niti jacinu ni zastitu, ali ja bi to izvadija van iz auta
 
Član
Pa ne mozes usporediti golf 2 i A3 2010god. Elektronika napreduje svaku generaciju automobila, vrsi se provjera svih elektronickih uređaja i kompletne mreze na autu cim das kontakt. Ne znam koje si ti ksenone stavio, niti jacinu ni zastitu, ali ja bi to izvadija van iz auta

50 - 70 KM je cijena xenona i po toj cijeni ih ima na Pik-u
Na nekoliko auta ih imam(2000 - 2005 godište) i nikada nije bilo problema oko elektronike ili bilo čega vezano u autu

Je li moguće da je stvar do novije elektronike u novijim autima?
 
Poslednja izmena:
Član
Ako je rikno balast zbog visokog napona je mozda opalio u nesto, kod druga je crko balast i istovremeno elektronika bos pumpe.. sta je uzrok, ne zna, al igranka cca 900KM
 
Član
Druze precesljaj malo po forumima pa ces vidjeti.ima mali milion postova o xenonima u golfu 5 i audi a3.slabo koji ima da nije imao problem,a vecini je stradao modul brisaca.
Ima nesto i skroz su osjetljivi na xenone i to je kod tebe problem 99%
 
Nisu oni osjetljivi na xenone nego i ti kineski su dobri samo ih moras fino postavit provjerit prije ugradnje ;)
Ima ih dodju s falšom probijaju na balastu ili na samim stekerima iz tog razloga sto nije ok instalacija od samog seta xenona i treba praktikovat samu ugradnju da kablovi konektori i balasti nisu pricvrsceni za sasiju nego ih postavljat na izolovane dijelove na plastike ;)
 
Član
ja sa mislio da je ova lekcija usvojena... to xenoni canbusovi i sl pizdarije po elektornici.

sve više cijenim oem ++ tuning
 
Član
Evo ovako po pitanju xenona, Pug 407, Golf 5, Audi 3 ugradi ih kako hoces i gdje hoces otice ti ili BSI ili motorici brisaca. Ja sam imao od onih sa buvaljaka do onih "skupih" sa pika, kopacao na akumulator nema sta nisam radio, svaki put crknu motorici brisaca. Zadnji put odem do komije koji je doktor za elektroniku, objasnio mi je sta je problem samo sto sam zaboravio hahaha. Postoji jedna firma u engleskoj koja "prepravlja" xenone za navedena vozila, ona garantuje da sa njihovim xenonima nece biti problema, sem toga rade popravku brisaca i sl. Uglavnom kod prisaca crkne eprom i nije problem da se on popravi.
 
Član
Evo ovako po pitanju xenona, Pug 407, Golf 5, Audi 3 ugradi ih kako hoces i gdje hoces otice ti ili BSI ili motorici brisaca. Ja sam imao od onih sa buvaljaka do onih "skupih" sa pika, kopacao na akumulator nema sta nisam radio, svaki put crknu motorici brisaca. Zadnji put odem do komije koji je doktor za elektroniku, objasnio mi je sta je problem samo sto sam zaboravio hahaha. Postoji jedna firma u engleskoj koja "prepravlja" xenone za navedena vozila, ona garantuje da sa njihovim xenonima nece biti problema, sem toga rade popravku brisaca i sl. Uglavnom kod prisaca crkne eprom i nije problem da se on popravi.

dnekle si upravu ali samo donekle.
Canbus setovi sa dvostrukom zastitom su jedino bezbjedni za ugradnju u gore navedena vozila

slika na linku kako to odprilike izgleda

http://www.dhresource.com/260x260/f2/albu/g4/M01/F6/7B/rBVaEFcN4yqAHSfLAAEw48zmIoU874.jpg
 
Član
Vidiš, ipak nisi sve probao i vidio.
Dvostruki canbus kontroler na ulazu i izlazu, ulaz na napajanju i izlaz prema sijalici.
 
Član
Pogledacu detaljnije sta i kako, vjeruj mi ogadili su mi se. Par puta mjenjao motorice brisaca vise mi dosadilo.
 
Top