Kako da otvorim gepek?! Pomoc!

Kako da otvorim gepek?! Pomoc!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raja imam ˝problemcic˝ preko zime sam ostavio auto u garazi tako da mi je akumulator prazan a i prije je bio jako slab ..eh sad nemam nikako znaci sutruje u autu,na kljuc mogu da otvorim lijeva i desna vrata al gepek nikako..(da pojasnim akumulator se nalazi u gepeku) i do njega ne mogu sad da dodjem,probao sam kroz zadnja sjedista al me zeza plinska boca tako da i od toga nista nema... ima li neki nacin da otvorim gepek pa da zamjenim akumulator?ako neko zna da otvori rado cu mu platiti...
 
Član
Danas sam imao isti problem sa mercedesom, a rješio sam ga tako da mi je majstor probudio kompjutere negdje ispod haube (kod osigurača) i otvorio sam gepek na dugme. Mislim da tvom model ima desno blizu šajbe crvenu i plavu "klemu" spoji na nju drugi akumulator i upali auto. Ako griješim nek me netko ispravi.
 
Yellow je napisao(la):
Danas sam imao isti problem sa mercedesom, a rješio sam ga tako da mi je majstor probudio kompjutere negdje ispod haube (kod osigurača) i otvorio sam gepek na dugme. Mislim da tvom model ima desno blizu šajbe crvenu i plavu "klemu" spoji na nju drugi akumulator i upali auto. Ako griješim nek me netko ispravi.

Bas cu otic i pogledat ima li gdje ta klema... Hvala u svakom slucaju drug
 
Uzmi utikac za upaljac, sa kablom, i spoji plus i minus struju 12V na upaljac da ukljuci instalacije. Na vlastitu odgovornost, radi kod Yuga. :D
 
Kod Merca ima + klemu ispod haube u desnoj strani, ima plasticni poklopac na njemu oznaka +, i na E i na C klasi, jer je jednom ispod sjedista, a drugom u gepeku aku, provjeri, mislim da bi i ti trebao imati iako je BMW!
 

rs6

Član
svako auto kod kojeg je aku negdje nazad ili unutar auta mora imati izvedene kleme za paljenje naprijed !!!
kod mene audi ima aku ispod zadnje klupe, a naprijed ispod haube ima + klemu, masu gdje god uhvatis fercera
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kod Merca ima + klemu ispod haube u desnoj strani, ima plasticni poklopac na njemu oznaka +, i na E i na C klasi, jer je jednom ispod sjedista, a drugom u gepeku aku, provjeri, mislim da bi i ti trebao imati iako je BMW!

rs6 je napisao(la):
svako auto kod kojeg je aku negdje nazad ili unutar auta mora imati izvedene kleme za paljenje naprijed !!!
kod mene audi ima aku ispod zadnje klupe, a naprijed ispod haube ima + klemu, masu gdje god uhvatis fercera

Hvala ,riješen problem,može LOCK !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top