Kadet trza

Kadet trza

Član
Pozz raja evo mog problema:

Prije par dana crkla mi pumpa goriva na opel kadet 1.4i 1990g. pronadjem neku novu pumpu goriva, koja doduse nije za to auto (cini mi se za forda nekog 2.0 motor) ali pumpa izgleda identicno mojoj. Poslije ugradnje auto pri laganom gasu ide normalno cim se jace gas stisne auto pocne da trza jako sve do ulaska u vise obrtaje, isti je osjecaj kao kad je jako lose gorivo (nije trzao prije kvara), sad ne znam da li je do pumpe jer se cuje da radi ili...
 
Član
pa ne moze se za noc nesto drugo sjebat, ako nije trzo prije, a sad trza, do te nove pumpe je, vjerovatno nije isti pritisak kod tvoje stare i kod te nove, nadji na pumpama, treba da pise koliko koja daje bari, pa uporedi. Pod uslovom da niste nesto sjebali dok ste mjenjali.
 
Član
trebao si naci pumpu po kodu sa orginalne,,tako sam ja kupovao ;) a pokusaj i promjeniti filtere i imali dovoljno goriva u rezervaru??u mene bmw trokirao na manjim obrtajima,,i rijesenje bilo nasuo 50km goriva i vise nije trzao :lol: :lol: :123:
 
Član
Goriva ima :)
e sad u voznji pocne da trza na 1500rpm pa mozda tamo negdje do 3000 ostalo dalje ne trza fino ide ali znaci jak gas i visoki obrtaji, tako 2-3 puta i dok ga ne ugasim pocne fino da radi u clijelom rasponu obrtaja, nikakvih problema nema, ali to ocito nije rjesenje. Filter goriva je zamjenjen a pri zamjeni pumpe nismo imali sta sjebati, nije to nuklearna fizika :lol:
 
To ti je do pumpe,ne mozes stavljati tu pumpu sa 2.0 ,a u tebe auto 1.4,jer ta ti pumpa nabija veci pritisak,znaci salje previse goriva zato ti i trza.
 
Član
koji mu je sistem ubrizgavanja???slican problem sam imao na mercedesu,,zamjeno pumpu opet isto sve,,na kraju se ispostavilo da je do ka glave ;)
 
Član
Sahman_Turbe je napisao(la):
koji mu je sistem ubrizgavanja???slican problem sam imao na mercedesu,,zamjeno pumpu opet isto sve,,na kraju se ispostavilo da je do ka glave ;)

ako sam dobro razumio, mislim da je ovo ''single point fuel injection'' ili ti ga poluajspric kako vec... zanimljivo je poslije jace voznje sa punim gasom od nekih 2min da se malo voziti normalno i ne trza i onda opet ispocetka :icon_sad:
 
Član
Zamjenjeni kablovi i kapa na razvodniku, jos trza....trazim sad sami razvodnik a onda ga palim pa ako ce neko da donira malo benzina...
 
Član
Kocka je napisao(la):
Zamjenjeni kablovi i kapa na razvodniku, jos trza....trazim sad sami razvodnik a onda ga palim pa ako ce neko da donira malo benzina...

Drug sa koliko ti izlaza treba razvodnik ?
 
Član
Dzoni3 je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
Zamjenjeni kablovi i kapa na razvodniku, jos trza....trazim sad sami razvodnik a onda ga palim pa ako ce neko da donira malo benzina...

Drug sa koliko ti izlaza treba razvodnik ?

sa tri zice mi treba (kapa se userafljuje u razvodnik), ma prosao sam Bihać cijeli, nigdje tog razvodnika pa ovom prilikom molim sve CLANOVE KOJI ZIVE U CAZINU I OKOLICI ako imaju broj od nekog obliznjeg auto otpada da mi posalju na pp da nazovem i raspitam se. HVALA
 
Član
Koja je realna cijena polovnog razvodnika, nasao covjeka trazi mi 70KM dok se neki kletu da to ima i po 30KM
 
Top