kadet gsi da ili ne

kadet gsi da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imao sam ih sigurno 15ak komada
GSI za mene jedini je 16v.Sve ostalo su blijeda nastojanja da bude GSI.
Motor izrdzljiv i nepoderiv uz regularno odrzavanje.Najveca boljka zbog velikiu obrtaja i cestog kucanja u blokadu su im remenice radilice na sto treba posebno obratiti paznju pri mjenjanju zupcastog.Uz zupcasti obavezno mjenjas i sve ostalo ukljucujuci vodenu pumpu.Mene ljetos kad sam na Vectri mjenjao sve doslo 245 km.(Zupcasti,spaner,dva klizaca,dva remena,vodena pumpa)
Glavu nikad ni na jednom nisam uspio sprziti mada se pojedincima desavalo.
Nikad nijedan motor 2.0 16v nisam uspio unistiti mada se pojedincima desavalo(pucanje zupcastog,neispravna gljiva ventilatora-dihtung glave i u nekim slucajevima glava)u svakom slucaju stiskanje a neodrzavanje.
Trenutno sam i ja u potrazi za GSI 2.0 16V ali u sto gorem stanju.Kad ga uzmem da ga ja uradim sebi onako kako hocu.Imas dobrih primjeraka na izgled ali su svi odreda radjeni tako da ako budes uzimao moras otvoriti dobro oci i pregledat ga.
O limariji nemam sta napisat zato sto je opste poznata stvar da im limarija nevalja sto mene licno u sustini neinteresuje jer sam dosad svakog radio komplet bez obzira kakav je bio.
 
Član
pff šta ima veze što su gaženi, može još izdržat 2-3 godine da ga on podere do kraja heheh
 
Član
$hwabo je napisao(la):
corrado je napisao(la):
pff šta ima veze što su gaženi, može još izdržat 2-3 godine da ga on podere do kraja heheh

Dobar;)

Ma moze izdrzat koliko hoce samo ako ga bude odrzavao i pazio da se nezamota negdje oko bandere.Ja sam u tom autu naucio da auto i gutljaj alkohola neidu zajedno nikako.Jest na tezi nacin ali sam naucio brzo i kvalitetno.Zbog lekcije sa tim autom sad kad popijem ostavim kola pred kafanom i idem kuci taksijem.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
$hwabo je napisao(la):
corrado je napisao(la):
pff šta ima veze što su gaženi, može još izdržat 2-3 godine da ga on podere do kraja heheh

Dobar;)

Ma moze izdrzat koliko hoce samo ako ga bude odrzavao i pazio da se nezamota negdje oko bandere.Ja sam u tom autu naucio da auto i gutljaj alkohola neidu zajedno nikako.Jest na tezi nacin ali sam naucio brzo i kvalitetno.Zbog lekcije sa tim autom sad kad popijem ostavim kola pred kafanom i idem kuci taksijem.

Upravu si apsolutno sto se toga tice,auto je ludo pravo jednostavno poziva na brzu voznju imao sam priliku da se vozim u jednom takvom i stvarno idu fino. Nazalost kad sam trebao da probam isti auto se prodao tako da sam ostao uskracen za probnu voznju. Kako god bitno je da dere ove "getace" kojih mi je vishe pun k...c. Svaki dan slusam price o vw koji su definitivno precjenjeni automobili.:icon_mad:
 
$hwabo je napisao(la):
Kako god bitno je da dere ove "getace" kojih mi je vishe pun k...c.

Nazalost si "zeleniji" nego nego sto sam mislio i ovo ti nije bas previse pametan nacin razmisljanja ako i kad kupujes auto i vjeruj mi ako tako nastavis neces bas dugo uzivati u imanju vozacke dozvole i bezbrizom zivotu... Ti si sa dvije godine vozackog staza puno veca opasnost na cesti od apsolutnog pocetnika (to je odavno dokazano i prakticno i statisticki) pogotovo u autu od 150 KS starom 20 godina jer mislis da si sve oko voznje i auta naucio a svjetlosnim godinama si daleko od toga. Nazalost, ni ja nisam bio nevinasce kao mladji, pa sam zaradio minus u karijeri zbog kojeg danas cesce idem ljekaru na preglede nego sto vozim auto na redovan servis i samo zato sto sam bio mlad i glup i nisam htio da poslusam savjet starijeg (to je bilo 3-4 godine prije punoljetstva).

Ne bih da kvarim temu ali ne kontam ove ovakve teme i izjave, ko da niko ne cita novine i ne vidi kako se gine po cestama i zbog cega... Vec mi je mrsko pisati koliko je glupo i opasno izvoditi vratolomije i gluposti u autima 15-20 i vise godina starim od 150 KS i slicno i biti jos ponosan na to, kad svako zna da auto nisu samo motor i gume (uradio sam generalnku, stavio nove gume i amortizere i sad sam 100% siguran) nego da je na tom autu dosta dijelova tj SVE ostalo 20 godina, od gluposti kakva je brava do puno ozbiljnijih stvari zbog kojih se gubi glava. Ok, ne moze si svako priustiti nov ili noviji auto, pa kupi stari auto ali treba biti svjestan da auto star 20 godine NIJE ni blizu siguran onome kakav je bio nov, a vecina bas tako vozi, izvode stvari sa starim autima kao da su novi. I ja imam 30 godina star auto, koji me je kostao toliko da sam morao kupiti 4 GSI-a i bas iz tog razloga, bez obzira na to jos nisam presao 100 km/h s njim iako je na njemu prakticno sve promjenjeno. Kome se da neka pogleda na Discoveryu sta se sve promjeni da bi stari auto bio u top formi kao nov (prakticno sve osim dijela skoljke, koja je i sama ojacana) i da bi se vozio kao nov, a kako se voze stari auti koji su samo sacuvani...
 
Član
goran16v je napisao(la):
$hwabo je napisao(la):
Kako god bitno je da dere ove "getace" kojih mi je vishe pun k...c.

Nazalost si "zeleniji" nego nego sto sam mislio i ovo ti nije bas previse pametan nacin razmisljanja ako i kad kupujes auto i vjeruj mi ako tako nastavis neces bas dugo uzivati u imanju vozacke dozvole i bezbrizom zivotu... Ti si sa dvije godine vozackog staza puno veca opasnost na cesti od apsolutnog pocetnika (to je odavno dokazano i prakticno i statisticki) pogotovo u autu od 150 KS starom 20 godina jer mislis da si sve oko voznje i auta naucio a svjetlosnim godinama si daleko od toga. Nazalost, ni ja nisam bio nevinasce kao mladji, pa sam zaradio minus u karijeri zbog kojeg danas cesce idem ljekaru na preglede nego sto vozim auto na redovan servis i samo zato sto sam bio mlad i glup i nisam htio da poslusam savjet starijeg (to je bilo 3-4 godine prije punoljetstva).

Ne bih da kvarim temu ali ne kontam ove ovakve teme i izjave, ko da niko ne cita novine i ne vidi kako se gine po cestama i zbog cega... Vec mi je mrsko pisati koliko je glupo i opasno izvoditi vratolomije i gluposti u autima 15-20 i vise godina starim od 150 KS i slicno i biti jos ponosan na to, kad svako zna da auto nisu samo motor i gume (uradio sam generalnku, stavio nove gume i amortizere i sad sam 100% siguran) nego da je na tom autu dosta dijelova tj SVE ostalo 20 godina, od gluposti kakva je brava do puno ozbiljnijih stvari zbog kojih se gubi glava. Ok, ne moze si svako priustiti nov ili noviji auto, pa kupi stari auto ali treba biti svjestan da auto star 20 godine NIJE ni blizu siguran onome kakav je bio nov, a vecina bas tako vozi, izvode stvari sa starim autima kao da su novi. I ja imam 30 godina star auto, koji me je kostao toliko da sam morao kupiti 4 GSI-a i bas iz tog razloga, bez obzira na to jos nisam presao 100 km/h s njim iako je na njemu prakticno sve promjenjeno. Kome se da neka pogleda na Discoveryu sta se sve promjeni da bi stari auto bio u top formi kao nov (prakticno sve osim dijela skoljke, koja je i sama ojacana) i da bi se vozio kao nov, a kako se voze stari auti koji su samo sacuvani...

Ocigledno ti mene nisi dobro shvatio,ili se ja nisam dobro izrazio. Nisam ja neki divljak da ugrozavam svoj i tudje zivote na ulici. Svjedoci smo strasnih saobracajnih nesreca na nasim prostorima i u glavnom su akteri mladi vozaci,zasto?Eh upravo zato kao si ti rekao misle da su pokupili svu pamet ovog svijeta,izvode se vratolomije dokazivanje pred drustvom i ............. nebitno je da li je auto novije proizvodnje ili je neki krs u pitanju danas se gine nenormalno,situacija kriticna i krajnje alarmantna. I od kako sam dobio vozacku,znaci unazad dvije godine pa do danasnjeg dana aktivni sam sudionik u saobracaju i do sada nisam platio niti jednu kaznu sto dovoljno govori kolika sam "opasnost" na cesti.Lijep pozdrav!;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top