kadet gsi da ili ne

kadet gsi da ili ne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi pomagajte! Vec duze vremena razmisljam da kupim kadet gsi i to po mogucnosti 2.0 16v. Posto ce mi to biti prvi auto,da li je pametno uzeti to auto, posto sam u frci za budzetom,znate student kokuz :lol: Ako znate koliko se krecu cijene pomagajte puno bi mi znacilo,orjentacije radi.Hvala svima unaprijed;)
 
Član
$hwabo je napisao(la):
Ljudi pomagajte! Vec duze vremena razmisljam da kupim kadet gsi i to po mogucnosti 2.0 16v. Posto ce mi to biti prvi auto,da li je pametno uzeti to auto, posto sam u frci za budzetom,znate student kokuz :lol: Ako znate koliko se krecu cijene pomagajte puno bi mi znacilo,orjentacije radi.Hvala svima unaprijed;)

nemoj ako nemas love jer treba to sarafiti jedino ako si mehanicar pa si mozes sam a to nisi.;)
 
Član
$hwabo je napisao(la):
Ljudi pomagajte! Vec duze vremena razmisljam da kupim kadet gsi i to po mogucnosti 2.0 16v. Posto ce mi to biti prvi auto,da li je pametno uzeti to auto, posto sam u frci za budzetom,znate student kokuz :lol: Ako znate koliko se krecu cijene pomagajte puno bi mi znacilo,orjentacije radi.Hvala svima unaprijed;)

Od 2,500 - 4,500 Km, autu je problem limarija, traži samo da je što manje gnjil i truo, motori su im fantazija, idu kao ludi a ne troše uopšte koliko daju ;)

Ako uzmeš u pamet jer je auto zaista brzo :icon_twisted:
 
Član
Dottore je napisao(la):
$hwabo je napisao(la):
Ljudi pomagajte! Vec duze vremena razmisljam da kupim kadet gsi i to po mogucnosti 2.0 16v. Posto ce mi to biti prvi auto,da li je pametno uzeti to auto, posto sam u frci za budzetom,znate student kokuz :lol: Ako znate koliko se krecu cijene pomagajte puno bi mi znacilo,orjentacije radi.Hvala svima unaprijed;)

Od 2,500 - 4,500 Km, autu je problem limarija, traži samo da je što manje gnjil i truo, motori su im fantazija, idu kao ludi a ne troše uopšte koliko daju ;)

Ako uzmeš u pamet jer je auto zaista brzo :icon_twisted:

ja imo 2.0 115ks ..... neces se pokajati.... auto je letilo... jedino limarija shto je bila losa... al sve se da srediti....
 
Mozda eskorta 1.8 16V da nadjes sa 115 ks ili RS verziju sa 150 ks,
mislim mladji je,extra motori,a mislim da se do 4000 mogu naci tamo
do 93 godine,GSI je extra jak,ali mislim da je komplikovaniji za odrzavati
a i limarija nije prednost,doduse i eskorti pate od toga,ali evo ja sam
na svom zamijenio zadnju desnu obrvu prije godinu i pol i jos je ko
nova,dok kod kadetta svaka zima zamijena,jos sam ja kod svog eto
nakon 12 godina starosti auta zamijenio obrvu...
 
Napisao si da bi ti to bio prvi auto, a nisi napisao koliko si frisak vozac da odmah uletis u auto od 150 KS????
GSI 2.0 16v je nekad bio dobar auto ali sta se danas nudi:
1. Najmladji primjerak je star 17 -18 godina, e sad kontaj koliko je presao u generalno u kakvom je stanju.
2. 2.0 16v je dobar motor ali niko od predhodnih vlasnika nije kupio GSI-a da ga vozi sa pola gasa nego da ga przi kol'ko more i tako vec godinama pa skontaj sta je ostalo od tog motora.
3. Veliki minus limarija je limarija, pa to dodaj na stanje motora
4. Koliko sam ja vidio GSI-a na nasim cestama veliki broj ih je u generalno losem stanju i vidi se s kilometar da su imali havariju.
5. Rijetko ko prodaje dobrog GSI-a
6. 150 KS ne trpi nikakvu kokuz varijantu u odrzavanju
7. Raspitaj se koliko je obavezno osiguranje za 100 kW
8. Stavka 6 i 7 ti kazu da nije isto kupiti auto i voziti i odrzavati taj auto.
9. Nije isto voziti razvaljen auto od 70 i 150 KS. Sa zgazenim GSI-om od 150 KS su velike sanse da krajnja stanica bude motanje oko bandere, a da vozac bude najmanje kriv, auto ide ko metak a sve na auto uradi al napola!
 
Super Moderator
ja nikad ne bi kupio recimo GSI ili stari golf 2 GTI 16v... jedino ako je bas ocuvan pravo al takvih je malo... sva ta stara auta sigurno imaju masinu pri kraju, i kolko znam u nas je u gradu bilo puno GTI 16v i svakom crkne motor zato sto niko ta auta ne stedi nego kupi da se izivljava na njima... to ti nije moja preporuka nikako... bolje skupljaj pare pa kad zavrsis fakultet kupi nesto novije i kulturno a auto staro 20 godina nikako....

vec ti je goran16v sve fino napisao i slazem se u potpunosti sa njim... samo gorane jedna ispravka nije 100kW nego 110 :lol: sala :D
 
Član
auto je jako i brzo nema sta nego ljudi su ti sve rekli pa ti kako hoces ... samo ako imas toliko para za auto ... jesi svjestan koliko ce ti trebat da sipas to auto
 
Super Moderator
normala je napisao(la):
auto je jako i brzo nema sta nego ljudi su ti sve rekli pa ti kako hoces ... samo ako imas toliko para za auto ... jesi svjestan koliko ce ti trebat da sipas to auto

mah joj nije stvar u sipanju vec sto su to rashrndana auta....
 
Član
ako ti je to prvo jace auto nemoj ga kupiti jer stvarno to auto treba ici.
ako ti je vec zelja za kupiti to kupi ali pametno sa njim.
kadetta Gsi je jako tesko naci da je zdrav i uredan.
kod kupnje prvo vidi dali je trul, i dali je puknio (kada okreces volanom lijevo desno smanjuje se raznak iznedu haube i blatobrana ili ako je otvorena hauba izmedu lijeve mulde i servo kocnica) u St ih je 90% puknutih i to se neda zavariti.
za motor trazi starij tip 16v sa cos. oznakom na glavi motore te su glave puno izdrzljivije i puno rijede pucaju. nadam se da ce ti kolege opelasi nadopisati ako sam sto zaboravio. ;)
 
Član
Raja hvala vam na misljenju i savjetima. Sto se tice vozackog iskustva prilicno sam mlad i frisak:lol: imam 2 god vozacku. Do sada sam imao priliku da se susretnem sa nekim jacim autima i nije bilo nikakvih problema,do duse neka su bila znatno mladja od pomenutog GSi-a i nesto slabija da napomenem:icon_mad: Zanima me da li sve GSi varijante dolaze sa diskovima na sva cetiri tocka ili je to slucaj samo sa najjacom verzijom 2.0 16v.I jos jedno pitanjce kakve su masine 1.8 GSi,znam da imaju 115 ks,ako neko ima iskustva moze pomoci. Sorry raja ako vas davim ko zmija zabu :lol:
 
Član
ma ti si zapeo za kadeta ne moze te niko odgovorit mada ti ja nebi preporubio, al to je samo moje misljenje:icon_smile:
 
$hwabo je napisao(la):
Raja hvala vam na misljenju i savjetima. Sto se tice vozackog iskustva prilicno sam mlad i frisak:lol: imam 2 god vozacku. Do sada sam imao priliku da se susretnem sa nekim jacim autima i nije bilo nikakvih problema,do duse neka su bila znatno mladja od pomenutog GSi-a i nesto slabija da napomenem:icon_mad: Zanima me da li sve GSi varijante dolaze sa diskovima na sva cetiri tocka ili je to slucaj samo sa najjacom verzijom 2.0 16v.I jos jedno pitanjce kakve su masine 1.8 GSi,znam da imaju 115 ks,ako neko ima iskustva moze pomoci. Sorry raja ako vas davim ko zmija zabu :lol:

Pitanje motora, jel bolje 1.8 ili 2.0 (mada ja znam za 2.0 115 KS) ti je sad daleko manje vazno nego kakvo je stanje konkretnog motora kad nadjes auto. Dzaba ti je sto je nekad taj motor bio dobar ili bolji od ovog drugog ako je presao 400k km a onaj 100k km manje.
 
Član
ma motor dode i ode, kada budes vec uzimati samo pazi na ovo sto sam ti rekao za karoseriju.
o motorima sve sto trebas paziti je ako uzimas 16V kupi 2-3 glave da imas za mijenjanje ili od C20let-a pa si miran.
koliko ja znam, samo je 16V imao zadnji trap sa diskovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top