KADA I GDJE SE DEŠAVAJU SAOBRAĆAJNE NESREĆE

KADA I GDJE SE DEŠAVAJU SAOBRAĆAJNE NESREĆE

Član
Pogrešno je uvaženo mišljenje da se saobraćajne nesreće dešavaju uglavnom u uslovima loših vremenskih uticaja, noću, na nepreglenim dijelovima puta, raskrsnicama, noću... Saobraćajne nesreće se dešavaju u svako doba dana, godine, na suhom i mokrom putu, na pravcima i krivinama, u selu i gradu, zato, opreznosti nikad suviše!
Pročitajte sljedeće saobraćajne statistike i dobro ih upamtite:
Od ukupnog broja saobraćajnih nesreća:

76% ih se dogodilo na suhom i čistom putu
18,5% ih se dogodilo na mokrom putu
2% ih se dogodilo na putu prekrivenim snijegom
0,8% ih se dogodilo na zaleđenom putu

43,9% događa se na ravnim dijelovima ceste,
28,4% na raskrsnicama,
17,1 % na zavojitim dijelovima ceste.

65,3% događa se danju,
31,1% noću,
3,6% u sumrak ili svitanje dana.

69% događa se po vedrom i sunčanom vremenu,
19,6% po oblačnom vremenu,
8,7% po kišnom vremenu.

malo sam trazio pa sam nasao sto mislim da iz navedenog mozete i sami zakljuciti...
 
Član
Sto i ima logike( mislim na najvece procente ) lijepo vrijeme,suvo,pravac i po gasu mada kad gledas opis parametra dolazis do kontradiktornosti.
 
Član
statistika je čudna stvar, sad ti rezultati ovise i od više stvari...

mišljenja sam da je npr dosta veći broj vozača na cesti DANOM, po lijepom vremenu...

već po snijegu i kiši, ujutru rano i navečer kasno, svi izjbegavaju da idu na neke dalje i vaznije relacije...odnosno nije ista gustina prometa...

prvi ja, kad je ljeto, vozikam se često po gradu, vec kad je kiša ili snijeg,
isto vazi za dan i noć...
 
Legend
meni ovo nema smisla..
evo samo jedan primjer
vozam se svaki dan , stvarno
i samo cu reci, da se u sarajevu, otkad su pocele kise i ovo "tmurno vrijeme" desava 3x vise udesa, nego sto je to bilo u ljetnom periodu.. pogotovo sada kad ljudi voze na ljetnim gumama a stanje na cestama jeste kakvo jeste..

ucili smo bas na faxu neke pojedinosti, kad se desavaju udesi i slicno, ali mi ima dosta nelogicnosti u pogledu ove statistike gore navedene..
 
Član
nevalja statistika,nema sanse da vise udesa ima na pravcima nego na raskrsnicama i po gradu........pa koliko dnevno udesa bude samo na dva kruzna u BL :) :) :)

gdje je noc,gdje je kisa.....na prelasku sa ljezneog na zimsko doba (upravo sad) svako malo vidim da je neko ''uzrovio'' među ili uzorao neciju njivu pored ceste......
 
Član
nemojte me pogresno shvatiti ali sam slucajno naletio na ovaj podatak koji je provela neka firma koja se bavi prometom za autoceste i dobili su to sto su dobili.
 
Legend
druze
po kakvim mi cestama vozimo, ove statistike oni ne mogu ni provesti..

NE SMIJU NAPISATI neke stvari
kao karakteristicna mjesta udesa (kao sto ima 2-3 ja relaciji Sarajevo-Zenica, Gorazde - Sarajevo, Tuzla - Sarajevo, tzv crne tacke) koje su se i prestale obiljezavati, zbog stvari koje se moraju uradit da bi se to izbjeglo (odgovarajuca signalizacija, nadzor kamere, eventualna promjena trase puta, sve su to stvari koje europa trazi)

Zbog toga i daju kontra statistike i na taj nacin zavaravaju javnost, ljude, eu i same sebe..
 
Član
Ko studira saobracajni fax ili zna nesto o tome, zna da u tim slucajevima ima niz faktora koji uticu na nastajanje saobracajne nezgode, jer saobr. nezg. nikad ne nastaje samo od jedno faktora nego od niza njih koji dovedu do toga.
Npr. covjek kada vozi u alkoholisanom stanju, nece uvijek napraviti saobr. nezg. vec treba uticati jos neki faktor ili jos niz faktora koji bi doveli do toga. Isti slucaj kao i sa prekoracenjem brzine i drugim. :)
 
Treba uzeti i cinjenicu da je npr. vise suncanih dana i suhog asfalta neko kise i mokrog...Ili snijega...A da se npr. za statistiku uzme,2 mjeseca suncanih dana sa suhim asfaltom,2 mjeseca sa tmurnim vremenom,kisom i mokrim asfaltom i 2 mjeseca sa snijegom....pa onda napraviti statistiku...rezultat bi skroz drugaciji.
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Treba uzeti i cinjenicu da je npr. vise suncanih dana i suhog asfalta neko kise i mokrog...Ili snijega...A da se npr. za statistiku uzme,2 mjeseca suncanih dana sa suhim asfaltom,2 mjeseca sa tmurnim vremenom,kisom i mokrim asfaltom i 2 mjeseca sa snijegom....pa onda napraviti statistiku...rezultat bi skroz drugaciji.

Potpis, na ovaj način statističko mjerenje baš i nije relevantno...
 
Član
pa statistika je jeben stvar....i sa njom se moze manipulisati a da jos uvjek bude tacna.
naprimjer mozes reci ovako.....

od svih fudbalera BHT tima Marko je pretrcao najvise km tokom utakmice a Janko najmanje


e sad ako ne kazes da je Marko igrao beka a Janko da je bio golman ispade Janko nesposoban :lol:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
pa statistika je jeben stvar....i sa njom se moze manipulisati a da jos uvjek bude tacna.
naprimjer mozes reci ovako.....

od svih fudbalera BHT tima Marko je pretrcao najvise km tokom utakmice a Janko najmanje


e sad ako ne kazes da je Marko igrao beka a Janko da je bio golman ispade Janko nesposoban :lol:

:lol::lol::lol::lol: al se nasmija....
 
Član
-Suki- je napisao(la):
pa statistika je jeben stvar....i sa njom se moze manipulisati a da jos uvjek bude tacna.
naprimjer mozes reci ovako.....

od svih fudbalera BHT tima Marko je pretrcao najvise km tokom utakmice a Janko najmanje


e sad ako ne kazes da je Marko igrao beka a Janko da je bio golman ispade Janko nesposoban :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top