Kad postigne radnu tempereturu treska na leru!

Kad postigne radnu tempereturu treska na leru!

Član
Oj sranja ti boga haha



Moj je od neki dan poceo verglat duze kad je temp na 90, a duze vremena vec trese ko u njeg, sumnjas na dizne ili ?

Isti je motor u pitanju.
Jedna dizna odstupa ako vergla dugo kad je zagrijan, isto bilo na BMP
Treslo je i kod mene prije 2 3 godine, posle je nestalo nisam upratio sta je kad se auto vozi svaka 2 3 mjeseca po par dana pa niko vise ne vodi racuna
 
Oj sranja ti boga haha



Moj je od neki dan poceo verglat duze kad je temp na 90, a duze vremena vec trese ko u njeg, sumnjas na dizne ili ?

Isti je motor u pitanju.

Prvo ocitaj kakva odstupanja imaju dizne kad motor radi
Npr ako je prva dizna 0.30 druga -0.20 treca -0.30 cetvrta 0.20 to vidis da samo vozilo vrsi korekciju ubrizgavanja da smiri rad motora i s ovakvim ocitavanjem auto je ok i moze jos duugo a ako je -1.5 + 1.5 tad nevalja i hrokce ko IMT 39-ak :D
 
Član
Da li ste resili problem? I moj bkd se isto ponasa, nema ni jednu gresku, ide lepo, samo trese u leru kad se zagreje. Jel neko resio ovaj problem?
 
Član
Drugar ima slične "simptome" i u zamajcu je kvar bio.


Opet provjeri dizne/injektore. Meni se desilo da je bilo loše gorivo konstatno, pa se slična situacija dešavala, a drugi slučaj je da su injektori bili problematični, a manifestuje se da "treska" u leru samo ako sam vozio auto bar 3 min. iznad 2500rpm, a ako je lagana vožnja(sve ispod), nije se dešavalo.
 
Član
ovaj moj radi normalno kad se vozi, jedino kad se krece put semafora ili je neka guzva pa ide bez brzine (mjenjac na ler) onda pocinje da varira
 
Član
Da ne otvaram novu temu da se nadovežem isti sve samo je kod mene tresne samo na par sekundi u leru isto sam probao na jako blagom gasu tipa 900 obrataja trese konstantno kad drzim gas sve preko normalno radi rijec je o golf 5 1.9 77kw 07 bxe oznake ne znam sta je cinit
 
Član
bez tzv. leak off testa nista nije vjerodostojno da ukaze na pokvarenu diznu .. to sto vi gledate u mjernim blokovima su korekcije kolicine ubrizgavanja odnosno kolko ecu proracuna sebi da ubaci ili oduzme goriva da bi napravio stabilan i miran rad u leru..e sad ta odstupanja nije da ne mogu ukazati na labilnu diznu ali isto ne mora znacit da korekciju vrsi zbog nje, moze biti da vrsi zbog kompresije ..itd itd .. barometar u ruke i mjeri pritisak one u rezervoaru koja cesto zna da zataji i izgubi pritisak, i mjeri tandemku .. ovo je u slucaju da ste vec provjerili zamajac koji zna lako da prevari
 
Top