kacenje problem (felga od rub)

kacenje problem (felga od rub)

Legend
Eh ovako, posto sam probao mnostvo stvari i jos uvijek ne mogu da rijesim problem kacenja, interesuje me sljedece

jel moguce pomjerati tocak na spuri u pravcu strelica kao sa slike (ili je moguce stimat samo nagib tocka?)



dakle na slici je prikazan skoro identican slucaj kao kod mene, i problem je ovaj dio oznacen zutom bojom, dakle tu mi kaci kada sjede 2 nazad, eh sada razmisljao sam kada bi pomjerio poziciju tockova u smjeru strelice oznacene plavom bojom, da bi onda tocak imao vise prostora unutar blatobrana i tako bih mogao cak i vise spustit auto a da ne kaci..

ako neko zna, nek napise sta kako ;)
 

IGY

Član
nemozes micati nazad tocak nikako
jer je hajmo rec kruta veza samo tocak na mostu, nemas lafeta i sl da moze setati, jedino rijeenje ti je tvrdze gewinde nazad, meni je guma na rubu samom skoro i nekaci, manje gume ja sdam sa 215 40 imao nepodnosljive probleme sa 195 nema problema nikakvih, ili da stavis kraci distancer, recimo ako te j*e 2 mm da ti struze kod tokara i skini 2 mm sa distancera i rijesen problem

ili jednostavnije dugotrajnije i ucinkovitije prosiri rubove :cool:
 
Član
sto ne bi prosirio rubove i mirna bosna :icon_rolleyes:

EDIT: evo i igy ti isto rece ;)
 
Legend
gore sam napisao da kaci felga,ispravka kaci guma. Ma nesto kontam onaj 'efekat' kad spustas auto,tocak ide prema naprijed,pa sam kontao da ima neka 'caka' sa tim,tvrdje ne dolazi u obzir jer je i ovo boze sacuvaj, sirenje blatobrana ne znam koliko je izvodivo u ovom slucaju,jer moram vratit ovu plastiku preko blatobrana pa je tu belaj,no vidjet cemo,ak ne mogne ovo,sirit cemo jbg.
 
Član
sub3r je napisao(la):
sto ne bi prosirio rubove i mirna bosna :icon_rolleyes:

EDIT: evo i igy ti isto rece ;)

Mislis na ovako nesto :)
9acc8825.jpg
 
Prilikom spustanja, kod vozila sa krutom ili polukrutom zadnjom osovinom dolazi do pomjeranja kotaca prema naprijed,da bi se to izbjeglo postoje adapteri koji se montiraju izmedju sasije i nosaca mosta,tako da se raspon kotaca moze podesavati,tj vratiti po fabrickoj specifikaciji.
Druga opcija je sirenje rupa na nosacu mosta i podesavanja istog.
To otprilike ovako izgleda samo sto bi rupe bile u drugom smjeru za pomjeranje naprijed-nazad

http://www.youtube.com/watch?v=M_tDuM_Zu4U

Nagibom se moze rijesiti tvoj problem,ali dobijas drugi ,trosenje ruba pneumatka s unutrasnje strane. On se podesava podmetanjem posebnih plasticnih podloski (na kojima su oznaceni stepeni itd) izmedju mosta i nabe tocka (neki upotrebljavaju i obicne metalne koje vremenom deformisu, koroziraju te tako nisu sigurne za upotrebu)

http://www.youtube.com/watch?v=Yg0AfcmymiA

moja preporuka,proslicuj nosace mosta (nepricamo o cm nego o mm :D ) oba naravno i rijesen problem
;)
 
ispilaj rubove iznutra sve sto ima zastiti kasnije stavi dvije odbojne gume na jedan amortizer i rjesena stvar kod mene je 9x16 pozadi imo sam problema stalno kao i ti dok ovo nisam rjesio sada sam miran sve ok
 
Član
evo sta ti je potrebno
federweg begrenzer
 

Prilozi

  • federweg.jpg
    federweg.jpg
    12,9 KB · Pregleda: 9
Legend
imam isti problem ,..... ni ja nebi obrve sirio i pokusavam kako god mogu .... najjednostavnije je sto je "335i" rekao ili kao sto sam ja tvrde odbojne gume ,i jos komadic stare ubacio,dosta skrati hod klipa amortizera sto nije ok toliko ali ublazuje to lizanje ,....

a da nakosis tocak ,tesko u pm ,...... u golfa je zadnji most fixni i spojen,da je odvojen lijevi i desni tocak,onda cim vise spustas auto on se vise uvija prema unutra , hebeno u golfa sto nije al de....
 
Legend
ovo za odbojne sam vec uradio, kao i sa rubovima (ima cak i u projektu sta sam sve radio) medjutim, nije to rijesenje, mislim ajd ok kad sam sam, medjutim kad neko sjede pozadi i jos ako ima stvari u gepeku vec je frka..

2aldin : ko bi mi to mogao uradit kvalitetno ?
 
Član
ja sam tek postavio felge kao sto znate...i ubjedjen sam da cu imati iste probleme kada neko sjedne pozadi,a najkasnije kada ga pustim ... takodjer imam plastike ove preko obrva , hajde ljudi nadjite rijesenje ima nas vise sto se mucimo oko toga :icon_confused:
 
Top