kabal za napajanje pitanje ?

kabal za napajanje pitanje ?

BHT Ovisnik
Pozdrav,imam woofer pioneer 306c i pojacalo jetsound 2 kanalno oko 400+rms-a u bridgu,samo woofer bi radio na njemu,to zelim da stavim u volva v40,sad me zanima,jel mi tanak kabal 10mm2,jer prije sam ga imao u jetti,i kada poprilicno dosta pojacam znala su mi svijetla treperiti kao i osvjetljenje sata unutra,bli ste rekli da uzmem deblji kabal,ako sada opet uzmem 10mm2 kabal hocu li imati istih problema,jel mi za taj setup dovoljno to,jer ovaj kabal po metru dođe 3.5km,a ovi debljih nema osim u audio trgovinama,ali tamo je po metru 8.5km pa na više,sto mi je malo poskupo...
sta savjetujete,da ipak dadnem vise novca pa uzmem ovaj deblji,npr 20mm2 ili ce mi 10mm2 biti dovoljno:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
onda cu pogledati jos,prijatelj mi je govorio u elektro radnji jednoj da pogledam,visezilni 20mm2 kabal,kaze da nije skup,jer malo mi je poskupo dati 8.5km po metru,izađe me samo od aku do pojacala kabal 50km
 
Član
bolje da ti ja onda ne govorim cijenu svojih kablova... :D
ako vec neces davati toliko para onda bolje odes i kupis obicni industriski kabal...samo ne idi ispod 20 mm2...on ti je dosta jeftiniji...ali po meni dosta bolji od tog "OFC-a" od 10 mm2...
 
BHT Ovisnik
znam tvoj setuo i ostalo,ja razumijem da to kosta i da tebi treba,al meni ne treba nista posebno jer auto koristim svaki dan id osta prelazim,tkao da bude stvari i svega,ne namjeravam neki bolji setup sastavljati,bar ne u ovo auto,tako da cu gledati ovo sto si predlozio:cool:
 
BHT Ovisnik
koje god da sam uzeo isto bi bilo,samo s ovim zaradim para nekad vise nego s drugim:D

auto je mnogo bolje nego jetta izolirano tako da ce ova muzika sto je bila u jeti mnogo ljepse zvucati i udarati u volvu,a to mi je dovoljno:cool:
 
Član
Kupis odmah sto debli kabl mozes i kasnije si miran kada budes radio upgrade sistema (a znam da hoces)
 
BHT Ovisnik
neznam hocu li raditi upgrade,u jetti je fino sviralo,bio sam jako zadovoljan,a volvo je fino izoliran i akustičan,nema nikakvih pregrada kao u jetti pa mislim da ce ovdje jos ljepse svirati,bit ce prilika kada ce se pojacalo i woofer vaditi pa neki veci sistem i ne bih,a kada skupim vise novca,mozda cak do godine aBd ovog bih prodao starom,a sebi uzeo s60 tako da neznam bi li ga poboljsavao

a 50mm industrijski mislim da je malo podebel mi:D
 
Top