K: Vakum na razvodniku za Golf 2 1.3 benzinac

K: Vakum na razvodniku za Golf 2 1.3 benzinac

Član
dadao_style je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
gdje ima kupiti novo?
Odoh odmah?
Ja gdje god sam pitao blljedo me gledali ko ono vidi budale :)

55 km nov dodje u mostaru meni je crko jednom i taj novi se brzo opet pokvario sad sam isteko vakum blindiro ga šarafom i nemam ga nikako auto radi ok ima par godina nije to nista bitno ni potrebno da mora biti u funkciji

ma nebih se bas slozio,neradi auto bas dobro,nema dobar zakret paljenja,nema dobar ler gas,a i potrosnja se promjenila poprilicno

dadao_style je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
gdje ima kupiti novo?
Odoh odmah?
Ja gdje god sam pitao blljedo me gledali ko ono vidi budale :)

55 km nov dodje u mostaru meni je crko jednom i taj novi se brzo opet pokvario sad sam isteko vakum blindiro ga šarafom i nemam ga nikako auto radi ok ima par godina nije to nista bitno ni potrebno da mora biti u funkciji

ma nebih se bas slozio,neradi auto bas dobro,nema dobar zakret paljenja,nema dobar ler gas,a i potrosnja se promjenila poprilicno
 
Član
[/quote]

sad sam isteko vakum blindiro ga šarafom i nemam ga nikako auto radi ok ima par godina nije to nista bitno ni potrebno da mora biti u funkciji
[/quote]

Uuuuuuu ovo je tek loše da lošije ne može bit...
 

sad sam isteko vakum blindiro ga šarafom i nemam ga nikako auto radi ok ima par godina nije to nista bitno ni potrebno da mora biti u funkciji
[/quote]

Uuuuuuu ovo je tek loše da lošije ne može bit...
[/quote]


nije ni meni bilo drago da se tako uradi al covjek na servisu tj na aparatima kad sam bio na reparaciji i stelovanju karburatora mi je reko da je vakum crko ja otiso kupio nov 55 km radio u vrh glave mjesec dana i opet crko i ja odem dole i tako mu kazem on govori to cemo blindirat i tako je i uradio kaze ovaj motor moze i bez toga kod mene nije uticalo na rad motora na paljenje i na potrosnju neki dan sam nakon 3 godine otkad je to blindirano bio na izmjeni membrane na karburatoru bila pukla pa je mjenjo i opet je stelovo motor i rad kaze vakum moze ostata ovako sve je ok kako je tako je tko nevjeruje mogu uslikat da je blindiran šarafom tj istekan
 
Član
pa kad ti steluje karburator svakako zacepi vakum necim,i stima rad motora,,tako da to i moze ostat blindirano,ja ti vjerujem,znam da je tako:icon_biggrin:;);)
 
govorim radi drugih vidim da neki govore da je lose ija se drzim toga bolje je da radi ida je tu nije ga tvornica bezveze stavila al u mom slucaju je ovako da je dosta vremena blindiran i najbitnije ne utice ninasta da utice problemi bi se javili prve godine sreća tj bogu hvala 3 god je sve ok dokad neznam ako bude zezeo lako je stavit novi dosta off topic sorry gale
 
Član
Drug, ta mala čoma ti košta oko 40-50 KM polovna i poteško ćeš je naći, ali ima ih još ponegdje. Ja je platio 40 KM i to jedva našao polovnu. Nove ne kupuj nikako!!!

Ukoliko ne uspiješ da je nadješ, onda blindiraj crijevo i pojačaj ugao paljenja za nekoliko stepeni (za informaciju: 5 st. plus minus 1 je ugao paljenja sa isključenim vakumom kad se šteluje paljenje - ali kad je ispravan vakum!!! To ti ga dodje oko 14 stepeni ugao paljenja sa ispravnim i uključenim vakumom na leru! i isti se povećava davanjem gasa!)

Kada vakum nije ispravan (odnosno kao da je uvijek raskopčan), namjesti ugao paljenja na oko 14 st. da ti ranije baca iskru, jer auto neće dobro raditi pri ubrzanju, da sad ne objašnjavam zašto! Auto može da radi i ovako, samo moraš pojačati štangas ali to ni blizu nije ispravno, jer će više da troši a slabije da ide i ranije će ti paliti mješaju na manjim obrtajima.
 
Član
kod nas na otpadima je kompletan razvodnik sa tom pumpicom 50KM

al bezveze mi da dajem 50KM za razvodnik koji mi je ispravan!

A nebi niko da proda pumpicu posebno!


Hvala na savjetu!
 
tesko je ovo naci, meni drug nedavno dao ovaj vakum, moram ga skopcati da vidim radi li,
a trenutno je blindiran sarafom, nisam bas zadovoljan kako pali, sad je li do njega nisam siguran
 
Član
Kod mene je ovaj razvodnik 70km zna biti i skuplji, a moram pogledat jel imam ijedan neispravan, pa da mogu skinut vakum ak je ok...
 
Član
druze evo nasao sam ti i ja ovaj vakuum,ali je razvodnik sa platinom,ne znam da li ti pase to,uslikao sam ti,pa ako hoces mogu ti ubacit slike,da pogledas,pa da vidis
 
Potrazi u avantiu
ja sam skoro kupio dosta dijelova za golfa u avantiu i čovjek mi dade djaba taj vakum. Inace kod njih kosta oko 13 km
Nije neki kvalitet ali kad sam ga skopcao radi kako treba
 
Član
hvala na pomoci

evo dogovorio sam sa Matom,
posto ce i on biti u Mostaru a ima originalni od 1.3 ispravan.

Armine i Aladine hvala vam puno na pomoci,al evo kad je kod covjeka original od tog golfa da se ne mucimo dzaba.
A dobro je znati da ima i nov i nije neka para pa koliko god potraje.

Admini moze LOCK.

Hvala svima jos jednom!
 
Top