K&N filter (panel) - koliko je dobar?

K&N filter (panel) - koliko je dobar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23u7y3b.jpg


Zracni filter od papira kosta 10KM, traje godinu dana bez problema (20.000km).

Ovaj K&N kosta oko 90KM, i pise da se moze prati (ali opet sam negdje nasao da se mora mazati nekakvim uljem?! http://www.knfilters.com/cleaning.htm - sto dodatno kosta). Pa moje pitanje je da li zaista vrijedi i sta to donosi ovaj filter, i da li se razlika zaista osjeti? Tj. da li vrijedi skoro 10x veca cijena? Znaci ne gljiva, nego panel (sa slike) filter.
 
Član
Mislim da ne donosi nista, ipak nije svemoguc:cool:

Al ako nista cool je, lijepo mirise kad je nov... ako nemas neku pretjeranu potrebu onda nemoj uzimati
 
Član
ja mislim da su sve njegove funkcije reklamni trik, ne dobijes nista sa njim, jedino sto mu je prednost jer ga mozes cistit i ne moras mjenjat tako cesto kao serijski...
 
Član
Dobijes bolji protok zraka i bolji odzvi na gas. Motor lakse dise..:icon_smile:

A imas kod Muhe ako si iz Sarajeva u Caraudio DEMO masinu koja pokazuje razliku izmedju obicnog i KN filtera. Inace da ne valja nebi ga preporucivali u SM-u za POWER varijantu...onu najjacu..:D
 
Član
dobije se malo na zvuku motora bolja je protocnost zraka i tako to u svakom slucaju kupi ako imas pare nece naskoditi
ja ga imam na svom autu vec 5 godina
 

MTR

Član
dobar je posto vise ne kontas da treba filter mijenjat , peri deri , dok ovih promjenis 10 ovaj stoji i ne mrda :D
 
A je li se bas smije tako tek prati? Na onom linku pise da se cisti nekom KN tekucinom, pa onda naulji nekim KN uljem... a to kosta opet...
 

MTR

Član
imam ja taj Recharge Kit , sprej za pranje i ulje , izvadis filter svakih 30-40 hiljada , operes , ostavis da se suhne , nauljis i opleti ponovo

P.S. inace na manjim kubikazama nista se ne osjeti , dok na vecim bogami ima razlike
 
Početnik
obicni filter bar ovi koji se prodaju kod nas sto je prljaviji vise blokira dotok zraka u motor, manje zraka manje goriva manje snage

KN filter koliko god prljav bio omogucuje skoro nesmetan prolaz zraka kroz isti , radi tehnologije kojom je izgradjen pamucna vlakna u kombinaciji sa specijalnim uljem na sebe privlaci prljavstinu a zrak prolazi kroz njega skoro neometano.

na 1.2 nemoj ocekivati cuda ali bolji protok zraka svakako, dok na nekom 2.5 ili vise motoru t oje must have..

i kako rece Astra to je samo marketinski trik, svih 30 000 000 ljudi koji su kupili KN filter do sada su pravi glupani jer su bacili pare na to...
 
Član
Objasnio ti je covjek gore sve...dzaba dyno spominjes i pricas gluposti...K&N ti je svjetski air filter no.1 i imaju ga milioni ljudi sirom svijeta i svaka ga tunerska kuca koristi (naravno bez razloga jer su retardirani a mi smo izuzetno pametni i znamo sta valja)...samo njega da stavis naravno da neces dobiti nista na snazi ali bolji protok zraka, bolji odziv na gas i ljepsi zvuk motora (pogotov ako vec imas izduv) naravno da hoces...na kraju krajeva s njim prelazis milion i vise kilometara bez da ga mjenjas sto je rok trajanja motorima tako da ne moras da brines vise nikad o zamjeni filtera...na svakih 10-15k ga ocistis i vozi dalje...
 
Član
ja ti govorim iskustva ljudi sa vwclub, od gti-a 2.0 tfsi do chipanih 2.0 tdi,, ljudi su rekli da je to cisto bacanje para... e sad marketing je cudna stvar, i po tome se ne ravnam vec prema licnim iskustvima
 
Pa normalno da bacis pare ako se nadas nekim konjima , ja jos imam po ulici komsija koji zive u svijetu da "Gljiva" daje 10-15KS :lol::lol: , NO konji NO , citajte sta su ljudi napisali da se dobije sa K&N filterom , bolji protok , i nema mjenjanja samo ispuses i vozi misko , mislim da je K&N prava stvar i isplati se svake marke naravno za nas smrtnike , ne za te munje 2.0 TDI VW-ovce :)))))
 
Član
do je dobra stvar i nije bacanje para 10x je kvalitetniji i bolji od obicnog. i kao sto kaze raja lakse dise motor
 

MTR

Član
http://www.knfilters.com/news/news.aspx?ID=938

http://www.knfilters.com/dynocharts/69-9503_dyno.pdf

evo gore dino test i objasnjenje sta i kako kad je u pitanju 69 Series Typhoon™ Air Intake System

evo za K&N Air Induction Kit
http://www.knfilters.com/news/news.aspx?ID=1706

a za panel filter nemam sta reci , meni je ok , kad vidim onaj papirni hamelj prepadnem se , ovaj je ljepota - izvadi/otresi/vrati/opleti
kod panelnog sam vec spomenuo ima razlike kako se kubikaza povecava , normalno sto kaze Muha nes razliku osjetit na 1,2 motoru , a ovi ostali induction - to je je vec skup sport ko voli nek izvoli

p.s uzeo sam za primjer VW Golf V GTI
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top