K: Duze sarafe za alu felge BMW

K: Duze sarafe za alu felge BMW

Član
Znaci kao sto naslov kaze kupujem duze sarafe za alu felge sa 2cm distancerima, ne razumijem se bas u mjere pa neznam koliko mm tacno.

Takodje ako neko ima ideju kako izvesti postavljanje sigurnosnih sarafa na tu konfiguraciju nebi bilo lose.
 
Član
Te sarafe imas kupiti u svim malo bolje opremljenijim auto djelovima.. Trazi sarafe za BMW i znat ce oni koji odgovaraju da ne komplikujes sa dimenzijama..

Sa sigurnosne (bezbjedonosne) strane i nije bas pametno stavljati toliko duge sarafe.. 1cm ti sigurno uzima felga, 2cm distancer i treba ti najmanje 1cm da se zavrne u glavcinu..

Za tu debljinu distancera je najbolje ici sa distancerima sistem B (mislim da se tako zovu). Prvo zavrnes sarafima distancer za glavcinu i onda felgu za distancer..

Ovako
system-b+.jpg
 
Član
Ma raspitivao sam se po internetu i navodno je sve do 25 mm ok i sistem A, preko toga preporucuju sistem B. Ma jedva sam i ove distancere nabavio tako da se moram ovako snaci. Vjeruj trazio sam ovaj sistem B, on je cak i jeftiniji kad racunas sistem A + sarafi ili sistem B. Uzeo sam MOMO distancere, nisu tokareni.

Znas li slucajno koja mjera sarafa onda ide, za slucaj da budem morao narucivati?
 
Top