K: BMW 518, 520, 524td, 525tds

K: BMW 518, 520, 524td, 525tds

Član
posto sam sinoc imao priliku da vozam ovo auto, stvarno mi se svidjelo i rekao sam moram ga imati... zato sam se jutros odlucio za kupovinu jednog od njih.... da popunimo cetvrto, prazno parking mjesto ispred kuce :cool:

normalne ponude, od 89-tog do 92 godista... boja nije bitna, samo nek nije bijela.. golf mi je bijel :cool:

samo gore navedeni motori.. nista drugo
naravno da je ocuvan, ispravan i registrovan ;)

ako vam prodaje tetak, tetka, komsija, stari, dedo, vi ili cak nana ... recite :D


EDIT: zaboravih reci, nemojte nista sto ima plin.... to nisu auta ;)
 
Član
ccc, kako ti nije zao :icon_twisted:

ne moze to.. ipak ja sipam, nece stari :D
... a ja sam student, jos kao drugo auto :cool:
 
Član
520 trosi ko 525 a neide k...a.


Taj crveni sto je kolega stavio link izgleda dosta ocuvano, ima V8 pod haubom a ono najbitnije ima dosta dobru opremu. Tesko je naci jos E34 u Bih sa tako osebujnom opremom, barem po ovoj cijeni
 
Član
1,8 i 2,0 ni za zivu glavu,trose malo i vise od 2,5 a ne idu
pogotovo u petici,jer je teska
eventualno ak nadjes 2,0 al ventilas sa 150KS
i 525td ti je slab za to auto,trazi tds-a;)
ne bukvalno slab,nego,neces osjetit ni B od BMW-a s ovim slabijim motorima;)
 
Član
upravo sad nesto gledam... i sto vise i vise citam, sve me vise privlaci ovaj 2.5 benzin

sta mislite o njemu.. slab sam sa bmw-om ja pravo ;)
 
Član
raspitaj se kod sejfe on ce ti dati adekvatan odgovor :lol:
ovo sto znam dobrih nece niko ni da pomisli da proda - kako god sretno ;)
 
Član
To je jedan od najboljih motora što se stavljao u bmw u to vrijeme.

Imao mi ga je susjed,kupljen nov,prešao je s njim preko 350 000 km;)
 
Član
ev u druga je sad u kockici taj motor,bas iz e34
trosi litar-dva manje od njegovog fabrickog 2,0, elastican,mozes ga po gradu u cetvrtoj-petoj vozit na 50-60,ne pati se
sve preporuke,170KS izgleda puno,mislim,kao potrosac,al ces se zakinut ak kupis manji;)
kad je drug kupio kockicu,svi mu govorili da 2,0 trosi vise od 2,5,nismo vjerovali dok se nismo uvjerili
gradske nece nikad preci 10 litara ak se normalnije vozi,bez nekog cijepanja do crvenog
 
Član
niksa je napisao(la):
raspitaj se kod sejfe on ce ti dati adekvatan odgovor :lol:
ovo sto znam dobrih nece niko ni da pomisli da proda - kako god sretno ;)

Sejfo ima M za 7k KM!:D
Sam ga lola sklapa u kockicu i bice zvjer nad zvjeradima nasih prostora. Ocekuje se preko 1000KS.:D
Pitaj covjeka, da se ne pokajes kasnije.:cool:
 
Član
neki dan ja stavio na FB nekog nimera E30 1048KS
kad se javi neko od forumasa
kaze,o ovome je sejfo pricao
ja upao sa stolice:lol:
 
Član
sub3r je napisao(la):
upravo sad nesto gledam... i sto vise i vise citam, sve me vise privlaci ovaj 2.5 benzin

sta mislite o njemu.. slab sam sa bmw-om ja pravo ;)

2.5i je i kod mene u e34, mogu ti reci da je to donja granica za taj auto sto se tice izbora motora. 1.8i i 2.0i su preslabe masine za tih 1500Kg mase vozila.

Trazis od 89-92 godine sto podrazumjeva M50Bxx motor, dakle ventilas bez VANOS-a . Sta misliti o tom motoru ? Ako ga usporedimo sa generacijom prije ovaj M50 je tehnolosko cudo. Sam motor nije kvarljiv, ALI kao i svaki redni sestak osjetljiv je na NEvozace koji ne postuju osnovna pravila fizike i termodinamike.
M50 je elektronski upravljan sto povlaci veliki broj senzora za sobom. Nema bas boljki u tom podrucju a opet i kada se desi nesto neocekivano ne treba se rasklapati motor nego izvaditi i zamijeniti senzor.
Rashladni sistem trazi redovito odrzavanje sto se kod nas ono totalno izbjegava. Gledaj da ces 90% trebati mijenjati vodenu pumpu, termostat, kuciste termostata, i mozda neka crijeva. tesko da je vlasnik prije to uradio za tebe.

Prednji dio ovjesa pregledati kod majstora, e34 ima dosta kompliciran ovjes za razliku od serije 3 bas iz razloga udobnosti u voznji.

Ovo drugo kao i svako auto, provjeri stanje ulja, poslusaj jeli ventili klapaju odnosno jeli se cuju hidraulicki podizaci ventila. Ili na kraju odvezes majstoru da obavi pregled i kaze ti stanje auta opcenito.
Isto obrati paznju prilikom saltanja dali od podrucja mjenjaca pa do zadnjih kotaca ima lufta. nosac mjenjaca, Gumigelenk, cent lezaj kardana, diff, poluosovine.
 
m50b25 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
upravo sad nesto gledam... i sto vise i vise citam, sve me vise privlaci ovaj 2.5 benzin

sta mislite o njemu.. slab sam sa bmw-om ja pravo ;)

2.5i je i kod mene u e34, mogu ti reci da je to donja granica za taj auto sto se tice izbora motora. 1.8i i 2.0i su preslabe masine za tih 1500Kg mase vozila.

Trazis od 89-92 godine sto podrazumjeva M50Bxx motor, dakle ventilas bez VANOS-a . Sta misliti o tom motoru ? Ako ga usporedimo sa generacijom prije ovaj M50 je tehnolosko cudo. Sam motor nije kvarljiv, ALI kao i svaki redni sestak osjetljiv je na NEvozace koji ne postuju osnovna pravila fizike i termodinamike.
M50 je elektronski upravljan sto povlaci veliki broj senzora za sobom. Nema bas boljki u tom podrucju a opet i kada se desi nesto neocekivano ne treba se rasklapati motor nego izvaditi i zamijeniti senzor.
Rashladni sistem trazi redovito odrzavanje sto se kod nas ono totalno izbjegava. Gledaj da ces 90% trebati mijenjati vodenu pumpu, termostat, kuciste termostata, i mozda neka crijeva. tesko da je vlasnik prije to uradio za tebe.

Prednji dio ovjesa pregledati kod majstora, e34 ima dosta kompliciran ovjes za razliku od serije 3 bas iz razloga udobnosti u voznji.

Ovo drugo kao i svako auto, provjeri stanje ulja, poslusaj jeli ventili klapaju odnosno jeli se cuju hidraulicki podizaci ventila. Ili na kraju odvezes majstoru da obavi pregled i kaze ti stanje auta opcenito.
Isto obrati paznju prilikom saltanja dali od podrucja mjenjaca pa do zadnjih kotaca ima lufta. nosac mjenjaca, Gumigelenk, cent lezaj kardana, diff, poluosovine.

hehehehehehehehe kupi sebi jedno 2-3 vodene pumpe da imas kad krenes na more :lol::lol: ja evo i drugu promjenio u 18 mjeseci sve k...c dijelovi, dopuna klimice ti je isto malo skuplja u poredjenju sa vw (jedno triput:lol:), a za potrosnju to ti je subjektivna stvar, sve sto mu naspes ima da potrosi je ti garantujem i mozda malo vise:lol::lol::lol:
 
Top