jugo 1.6 banja luka

jugo 1.6 banja luka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Fin yugo
kilometraza interesantna :cool:

Imam u planu nesto tako da uzmem :lol::lol:


Koji su planovi ???
 
Član
Nema veze što je tužno počelo , bitno je da završi sretno :icon_smile: sretno u sređivanju ;)
 
Član
Mama nekad vozala yugo koral 65 1.3 motor ja mislim 48 kw. u poredjenu sa skodom bio raketa. Znam da ga je opasno cuvala pa mozda cak i bolji projekat od mene uradila :D na pocetku imao one koralke 13 ke felge. Znam da je citav rastavljen uradjen nanovo ofarban i sastavljen. Puno srece sa projektom. ;) a yugic je extra samo lagano :cool:
 
Član
Prejak je :D Samo ga lijepo zakucaj u pod i stavi te felge sto su ti na avataru i bit ce avion! nista vise ne treba :123:
 
Član
plan je 1.6 motor,trapove sloziti na novo,kocnice... vratiti ga u normalno stanje...izgled ostaje orginalniu jugin...znaci bez ikakvih spojlera..dodataka i sl..

motor je vani sa mjenjacem;)


Uploaded with ImageShack.us
a 1.6 je vec spreman


Uploaded with ImageShack.us
pojacavanje kosa..jer yugo je to:smajli39:

neki djelovi pokupovani


Uploaded with ImageShack.us
mjenjac opran odmascen...od regate 5 brzina 17/64


Uploaded with ImageShack.us

trap prednji skinut...sve se pere detaljno...


Uploaded with ImageShack.us
ovo je jedino malo hrdjice bilo na njemu...antirost brusenje i zastita....trulez nisam nasao i jako sam zadovoljan!!!:smajli12:

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Aaaaa osnova za rad :) Drago mi je da jos jedan Yugo ozivljava :) Samo se drzi Yuga bez ikakvih VW Golf I detalja i sl. Pisi nam, redovno cu da pratim temu..Yugo mi je u srcu :) Jednog dana jedan ce i u moju garazu da pravi drustvo GT Turbu..
 
Član
bas mi je drago zbog komentara,mislio sam da nece jugo nikom biti zanimljiv:icon_eek:..
vidim da vas detalji zanimaju pa evo onda u detalje od sad...
sto se tice motora, izvadjen je iz tipa 1991 godina kod motora 159A2000 86ks
bio je sa mjenjacem pa sam izmjerio kompresiju na zemlji odmah na licu mjesta i bila je 10.5 stim da je motor lezao 6 mjeseci.
glavu nisam dirao ali smo ga kolega i ja otvorili odozdo jer sam imao imao radilicu i zamajac olaksan od prije spreman

Uploaded with ImageShack.us
ubacio sam samo nove letece i zezece lezajeve i semeringe i spakovao ga


Uploaded with ImageShack.us

,,,


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
sto se trapa tice tj ovjesa napred koni gewinde sa stelovanjem tvrdoce,:hydro:


Uploaded with ImageShack.us
:icon_twisted:
gewinde su orginalne za opel corsu A.B I OPEL TIGRU,


Uploaded with ImageShack.us
da bi se stavile na juga slicuje se samo gornja rupa na amortizeru,i po dva mm obrusi gdje nailazi na glavcinu...tako da sama prepravka traje sat vremena!:cool:

a sto se tice zadnje strane ostaje gibanj s tim da sam stavio jednu kamionsku platu,i ona je svojom tvrdocom zamjenila juginu i jos je tvrdja..auto je skoro podjednako tvrd i napred i pozadi.

-sto se tice selena na prednjem trapu nema ih:majstor:
klasicne sam zamjenio tvrdom plastikom,sto neko zove unibol


Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top