JTD VS TDI

JTD VS TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto neki članovi ovog foruma kuju tdi u zvijezde, mene interesuje ipak ovaj jtd, šta je bolje, šta se više kvari, jtd 85kw 8v 1.9
 
Super Moderator
kraj je ovo sto sam ja napiso i to svi znaju. sve ostalo je netacno. TDI CR je druga prica i tu se vec moze praviti poredjenje. al PD i JTD nidje veze
 
1.9 jtd 85 kw 8 v - 115 ks multijet 1 generacije s povećanim pritiskom ubrizgavanja, u odnosu na standardni jtd koji je imao samo 2 ubrizgavanja ( pilot+glavno ubrizgavanje ), kod ovog motora je broj povećan na 5 ubrizgavanja s posebno uređenom ECU elektronikom koja nadgleda rad ubrizgavanja zbog što povoljnijeg sagorijevanja i mirnijeg rada, ali u slučaju jačeg pritiska na pedalu gasa, elektronika će to prepoznati i 5 ubrizgavanja smanjiti na 1 i isporučiti gorivo isporučiti brže zbog bržeg odziva na gas i isporuku snage.
Problem s egr ventilom, regulatorom pritiska goriva i MAF senzorom. Uglavnom, zahvalan motor. Moj glas leti za jtd. Hvaala.
I da, dok je tdi radio s mehanikom '97, jtd je uvezao mehaniku i elektroniku, rezultat toga je comon-rail.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top