JTD motori 85 i 103kW

JTD motori 85 i 103kW

Član
Kod mene je 81 kw i 243 000 km na satu , ja je vozim nekih 3 mjeseca ( 13 000 km ) bez problema sa motorom .. Kazu oni koji ih voze dugo da su JTD pouzdani i dobri motori manje potrosnje ... Posto sam sa mercedesa presao na alfu i na JTD motor za sad sam zadovoljan , nisu to losa auta koliko narod prica tj da ne kazem sta :)
 
Član
Pa ovo su najbolji dizel motori tog vremena i bilo je puno pisanja o njima.. .Extra motori,izdrzljivi,jaki,ne kvare se cesto,CR tehnologija... Bolji od svakog TDI-a pa nek prica ko sta hoce :))
 
Član
ovaj od 85 KW znam da je dobar , mana mu je samo sto ima puno elektronike i senzora. svako malo on izbaci neku grešku na bordu .
 
Član
evo moje iskustvo pa haman iz prve ruke:D ( auto imam prilike cesto voziti i voziti se u njemu AR 147 85 kw) sto se tice unutrasnjosti nista ne lupka, meni licnoo unutrasnjost 147 ce je vrh, sto se tice motora djelovi i nisu bas nesto jeftini al nije sad nista pretjerano.. kod ove alfe sto sam vozio vjerovatno od slabog odrzavanja mjenjane su karike na 270 000 i sa jos nekim djelovima izaslo je oko 1500 km,.. turbina fabrika i bez problema.., ako budes kupovao dobro pregledaj oko tockova dali sta lupka,kucka zna stvarati bas nezgodne zvukove :D auto jako fino idee, potrosnja tu i tamo nije nesto ni stedljiv :D ulje filteri 130 km ulje samo selenia :) etoo nadam se da sam malo pomogao. pozz
 
Član
Zaboravih da napisem jos da me je pozitivno iznenadila cijena velikog i malog servisa . Mislio sam da je mnogo skuplje :) Jos jedan plus za JTD :)
 
Član
Imao sam stila 1.9 JTD 85kw tri godine, koji vam daje utisak da pod sobom imate masinu bar 10tak kw jacu.Dusu sam mu vadio uz odlicno odrzavanje i nikad nisam imao problema sa motorom.Ulje sam sipao seleniu 10w40 i nemam razloga lagati kad kazem da izmedju zamjena uopste nisam dosipao ulje.palio sam na -25 jedini u komsiluku na trzaj kljuca.
Veliki servis mu je bio 330KM.sve u svemu, mislim da je to jedan od najboljih 1.9 TD motora ikad napavljenih!
Sad vozim 1.9tdi 81kw, isto odlican motor ali je jtd za klasu bolji!
 
Top