JTD motori 85 i 103kW

JTD motori 85 i 103kW

Član
Znam da je ovo još jedna u nizu tema za italijanska vozila, prešao sam sve teme u potrazi za odgovorom koliko su ti motori realno pouzdani preko 200 000 pređenih km, ali nisam ništa našao o tome. Naravno sa redovnim održavanjem i urednom servisnom knjigom.
 
Super Moderator
Pa pouzdan je koliko ga odrzavas, ne znas nikad kako je neko prije tebe odrzavo
neki dan sam majstoru vozio alfu i dosla jos jedna 147 85kW prije mene sa 1 17x xxx km, tj skoro 1 200 000km, a kako kaze on koji je odrzava, jos generalka nije radjena al redovno se odrzava, a i vozi je jedan vlasnik dugo godina
 
oba motora su pouzdani, mehanicki (jedina mana elektronike, nista vise)
nesto bolji se opet pokazao ovaj 103 kw (jer je i rjedji a i noviji model) ali pazi i zbog toga sto je znatno jaci mozes naici na nekog "ohabanog"
Opet sve zavisi od odrzavanja motora
Da ja kupujem auto, auto od 6-7-8-10 hiljada...i vise..ne bi ga kupio ako je vozeno u Bosni nikada (znaci gledaj uvoz SA SERVISNOM KNJIGOM)

i svaki taj bez servisne knjige je MACAK U VRECI (a 90% auta kod nas nemaju tu servisnu, mada ne kontam zasto)
 
Super Moderator
jest i taj iz uvoza je preso puno vise nego kod nas odma da znas!
a ni ja servisnu nemam u fordu, a auto sam kupio 2008 godine i do dan danas ga sam odrzavam nikad ga nisam vozio u neki servis, zasto bi placo neke cifre da mi zamijene ulje i filtere? sta me briga za serivsnom kad znam da ga ljepse sam odrzavam nego neko drugi.. meni iskreno servisna nista ne znaci
 
jest i taj iz uvoza je preso puno vise nego kod nas odma da znas!
a ni ja servisnu nemam u fordu, a auto sam kupio 2008 godine i do dan danas ga sam odrzavam nikad ga nisam vozio u neki servis, zasto bi placo neke cifre da mi zamijene ulje i filtere? sta me briga za serivsnom kad znam da ga ljepse sam odrzavam nego neko drugi.. meni iskreno servisna nista ne znaci

ima auta iz uvoza koja su presla 100 % koliko pise (zato i kostaju kako treba..tj golf 4 TDI sa 150-200 xxx stvarnih je 10 000 KM) a ima ih i po 5000 (naravno presli pola miliona..ali..
u svakom slucaju dodje da je kupovina polovnog automobila "MAČAK U VREĆI" :)
ja sam prvi skrenuo sa teme..jer momka zanima koji je motor bolji :) (ja sam mu rekao ono sto znam :) )
 
Super Moderator
dizel u njemackoj je uglavnom preso puno km jer niko kod njih ne kupuje dizela ako ne prelazi puno :) ima izuzetaka naravno al treba potrefit taj izuzetak
da se vratimo na temu, JTD su jako dobri motori i uz pravilno odrzavanje mogu dosta preci bez nekih problema
 
Član
znam iskustvo jednog vlasnika ove od 103kW, navodno 170 000 na satu, a već uradio reparaciju turbine i injekotra, dobro to je opet do našeg goriva
 
Super Moderator
ja imam 110kW, u biti skoro isti motor kao i taj 103, i otisla mi je turbina. na satu je 180 000 a ne znam je li vracen i koliko je vracen. injektori su ok nema problema, i inace ti motori nemaju nekih problema sa injektorima
 
Kod mene je 1.9JTD 81 KW i pouzdan je motor 100% .. Sad ne znam da li je to isti motor kao onaj od 85 KW ..
 
Kod mene stilo sa 220 000 jos sa fabrickim turbom, diznama, 85KW, i jos iz IT uvezen, nisam ni gledao da li je vracana kilometraza.
 
Član
Ima u Tuzli stilo JTD 85kw zadnji puta kad sam imao priliku da ga vidim bilo je 741 000 km na satu i još uvijek je motor u OK stanju , samo se redovno velik i mali servisi rade, ima i servisnu knjigu
 
Super Moderator
Kod mene je zvckalo, tj lupalo uzasno, dok nisam promijenio nosac motora, sad nista ne zvrcka :bored:
 
Top