jetta mk2 obrtomijer problem

jetta mk2 obrtomijer problem

Momci imam sledeci problem oko sata sa obrtajim na jetti 2.
Prica ide ovako, u mom autu je bio obicni sat bez obrtaja, i odlucim da ugradim sat sa obrtajima. Nakon sto sam doveo zicu sa W alternatora na sat i spojio sve, desio se problem da taj sat nije tacan i da ne radi pola stvari na njemu (znaci neispravan sat, a ne instalacija), s tim da kada sam spojio obrtaje odmah sam primjetio da kazaljka ne ide na 950 rpm vec nekad ostane na 1100 a nekad na 1000. Nije problem u radu motoru. Jedino kada je bude na 950 je kad tek upalim auto i kada se podigne prvi put kazaljka.
Posle toga stavim drugi sat i sve je bilo sa njim uredu, obraji su bili 100% tacni i svaki put kad das gas kazaljka spadne ispod 950 pa se vrati na 950 i bas je bila tacna. Ali kada je dosla noc primjetim da su sijalice koje ga osvjetljavaju crkle. Kupim nove sijalice, izvadim sat, ponovo vratim i vise nije to to. Obrtaji poceli da se ponasaju kao kod ovog prvog sata. Do cega bi to moglo biti ? Da li je moguce da se sat protresao ili ?
Ako treba mogu i slike postaviti.
 
Član
mozda ti nije dobar kontakt od istoga... trebao si naci instalaciju org. sto ide na kutiju osiguraca i spojiti to sve tako...
 
Top