Jel mi dovoljan SONY PLAYER CDX-GT410U CD/MP3/USB??

Jel mi dovoljan SONY PLAYER CDX-GT410U CD/MP3/USB??

Član
i realno šta imaš od nje? :icon_rolleyes:
garanciju gubiš automacki ako ti HU nije ugradjen u ovlaštenom servisu... ;)
 
Član
Ja samo mogu rec da kad sam presao sa pioneer-a na JVC nisam mogao vjerovat razliku... Al ozbiljno.. i to je u pitanju JVC sa usb-om... nevjerovatno koja razlika... Mogu mislist sta bi se desilo da predjem na alpine... Prije sam samo pioneer kupovao ali po mom skromnom misljenju JVC je kralj srednje klase
 
Član
pa isti klinac kao i taj 100eub o kojem pričamo...mada čak je opcionalno i bogatiji :D + dosta bolja završna obrada (u vizuelnom pogledu)
uglavnom entry verzija HU-a,ništa posebno ali ako nisi neki zahtjevan korisnik trebao bi ti biti OK ;)
 
Član
marko_v je napisao(la):
garanciju gubiš automacki ako ti HU nije ugradjen u ovlaštenom servisu... ;)

:lol::lol::lol:

Al me nasmija. Koji to proizvođač zahtjeva, ja mu ga nikad ne bi kupio da je nabolji od svih, samo iz principa. Što se tiče Sony-ija, garancija se ne gubi ako lično ugradiš, uošte ne mora ovlašteni servis.

Takođe se slažem sa erol_brcak. Bolje i entry model, nego neki polovnjak, koji možda ima kvalitetniji zvuk, ali ako mi on pregori poslije mjesec dana, isto kao da sam bacio pare u smeće.
 
Član
to iz ličnog iskustva govoriš ili? :icon_rolleyes:
prijatelju nije uvažena garancija baš za sony HU zato što isti nije ugradjen u ovlaštenom servisu i to jasno piše kao jedna od stavki svakog garantnog lista ;)
inače je kupljen u nekadašnjem tehnomarketu u gračanici,ili tako nekako se zvala radnja,nisam baš 100% siguran...uglavnom bili su ovlašteni distributeri sony autoakustike za BiH...

edit: imao sam par alpine HU-ova koji su plaćeni 400-500KM polovni i nikad nikakvih problema... inače model 9887 nov košta 1000KM i mislim da je ipak razlika u cijeni opravdana,uz to znam masu ljudi koji koriste taj uredjaj i da je kvalitetan zašto onda ne kupiti polovno?
kažeš garancija....grancija vrijedi godinu-dvije i onda ju možeš bacit zajedno sa kineskim playerom koji će prije stradati nego neki dobri stari alpine 98 serije...
svi koji su imali ozbiljnije HU-ove znaju o čemu pričam...
 
tacno se svega nacita o ovoj alpini kako je dobra i ono bio sam :icon_cry: sto ja nisam kupio, uzeo sony-a a sad ovo kad sam procitao za ugradnju ostao sam bez komentara :icon_eek: ma daj pre*eravanje izgledom ni jedam ALPINE nije bog zna sta lijep

i ovo sto marko_v rece za ovu kopiju, neko realan i da je posavjetao za nesto sto nesto sto ne valja jer je svi je kuju u zlato
 
Član
pa i meni je dopizdilo da ga svi kuju u zvijezde...inače ne pišem puno po forumu ali što je previše previše je...imao sam 10-ak alpine HU-ova i tvrdim da taj 100eub nema ništa zajedničko sa njima osim natpisa na pločici...
izvinjavam se autoru teme što sam počeo rasparavu o tom uredjaju ali nadam se da ovo barem pomogne nekom ;)

edit: o tome koji je ljepši neću da raspravljam,ukusi su različiti...meni to i nije toliko važno...
na boljim modelima i alpine ulaže više truda u sam dizajn ali ovi lošiji nisu ništa posebno...
inače svi top playeri su ružni :D
 
Član
marko_v je napisao(la):
to iz ličnog iskustva govoriš ili? :icon_rolleyes:

Iz ličnog govorim. Ja sam kupio Sony u IT Computers u Sarajevu dok je bio, i ja ga ugradio. Poslije imao neki problem sa USB-om, ja ga izvadio, lično ga odnijeo u ovlašteni servis i oni ga pravili regularno, pod garanciju. Niko mi ništa nije rekao.

Shvatam ja šta govoriš za polovne, jeste ono kvalitetnije, ali ja lično volim da sam siguran bar godinu dana, i platiću skuplje za to, i ne mislim na kinesko, nego na original proizvode.
 
Član
prijatelj takodje imao problema sa USB-om...
tebi su vjerovatno izašli u susret ali većina trgovaca se vadi na taj uslov: mora biti ugradjeno u ovlaštenom servisu inače se gubi garancija...doduše to jasno piše u garantnom listu i imaju pravo na to samo bi onda trebali i vršiti ugradnju na licu mjesta u radnji gdje se i kupi...
 
Član
marko_v je napisao(la):
prijatelj takodje imao problema sa USB-om...
tebi su vjerovatno izašli u susret ali većina trgovaca se vadi na taj uslov: mora biti ugradjeno u ovlaštenom servisu inače se gubi garancija...doduše to jasno piše u garantnom listu i imaju pravo na to samo bi onda trebali i vršiti ugradnju na licu mjesta u radnji gdje se i kupi...

Kakvih je imao problema? Ja ih zapravo dan danas imam, iako su mi potpuno nov dali, doduše samo glavnu jedinicu, ostala ista pločica. Meni se desi da mi za stick izbaci grešku "Unsupported device". I onda ga ja izvadim i ponovo stavim, i on fino radi, jedino što krenu pjesme ispočetka, što me užasno nervira.

Izvinjavam se članu koji je započeo temu na off-u.
 
Član
nije htjeo učitati stik,jednostavno ga nije prepoznavao...korišten neka 3 mjeseca samo...i dan danas ne radi...kod starog mu je u autu i koristi samo radio i CD-e

nisu htjeli priznati garanciju,mada to nikakve veze nema sa samim spajanjem playera ali eto...
 
Član
Ja imam ovaj model, kupljen kada je tek izasao u Mobilmediji sa garancijom i svim. Evo posle 3 godine druzenja sa njim,stvarno nikakvih problema. Dobio ga u FULL pakovanju sa svim. Promjenio sam i auto u medjuvremenu,ali radio je ostao tu. Cekam da crkne,ali nikako *bem mu!!! :lol::D:D

Sve pohvale za HU za nekoga ko ne trazi previse, meni je bio taman!!;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Ja imam ovaj model, kupljen kada je tek izasao u Mobilmediji sa garancijom i svim. Evo posle 3 godine druzenja sa njim,stvarno nikakvih problema. Dobio ga u FULL pakovanju sa svim. Promjenio sam i auto u medjuvremenu,ali radio je ostao tu. Cekam da crkne,ali nikako *bem mu!!! :lol::D:D

Sve pohvale za HU za nekoga ko ne trazi previse, meni je bio taman!!;)

ovaj sto sam ja napisao ?? :cool:
jer je evo bilo svega i svasta napsiano :icon_biggrin:
ne ljuti mse ja sto je pisano tako i treba da raja malo vise zna o ovim HU ;)
svakako valjati ce nekome..
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Ja imam ovaj model, kupljen kada je tek izasao u Mobilmediji sa garancijom i svim. Evo posle 3 godine druzenja sa njim,stvarno nikakvih problema. Dobio ga u FULL pakovanju sa svim. Promjenio sam i auto u medjuvremenu,ali radio je ostao tu. Cekam da crkne,ali nikako *bem mu!!! :lol::D:D

Sve pohvale za HU za nekoga ko ne trazi previse, meni je bio taman!!;)

ovaj sto sam ja napisao ?? :cool:
jer je evo bilo svega i svasta napsiano :icon_biggrin:
ne ljuti mse ja sto je pisano tako i treba da raja malo vise zna o ovim HU ;)
svakako valjati ce nekome..

Da da ovaj Sony upravo, bez greske sluzi godinama. Eto prije sam auto promjenio nego njega;);)
Citao je USB do 16GB... :)
 
Top