Izvoz auta u Austriju?

Izvoz auta u Austriju?

Član
Pozdrav ekipa zanima me kakva je procedura za izvest auto u Austriju ako netko zna? Momak iz Austrije me pita za neki izvorni certifikat jesu li to papiri koji se dobiju pri prvome ulasku auta u nasu zemlju ili ? Bio sam u mupu i kazu kao da mu to ne treba posto mu kao ne vrijedi to tamo u njih, svakako mora platiti kao i kada mi uvozimo auto u nasu zemlju. Samo su mi rekli da napravimo ugovor probne table osiguranje na mj dana nova prometna i da sa time moze ici dalje. I taj mi momak kaze da bez tog certifikata ne moze u Austriju? Sta vi mislite?
 
Član
najjednostavnija ti je varijanta da se posavjetujes sa spediterom negdje u blizini tvog mjesta ako u tvom nema, obicno su svi dosta prijatni i pruzice ti svu pomoc koja ti treba.
 
Član
Ekipa zna li itko ista kako da dobijem originalnu knjigu od auta tzv typenschein. Momak inzistira za tu knjigu bez nje ne mogu nista. Bio sam u mupu al ne daju je nikako kazu da nije ni po zakonu to ne smiju je dati nije mi jasno to, ako auto ide van zemlje sve regularno treba mi ta knjiga bez nje ne mogu nista?
 
Član
Koliko je poznato u javnosti svako proizvedeno auto ima popratnu knjigu u kojoj su svi podaci , i bez koje se nemoze prijaviti ili prodati auto i koja se ponistava ako je auto totalka , a takodjer i saobracajnu dozvolu koja je uvijek uz vas ako je auto u saobracaju. Knjigu mozes vjerovatno nabaviti iz tvornice ili u ustanovi na kojoj se prijavljuje ili odjavljuje .
T o je moje saznanje nemora biti tocno !
 
Član
Koliko je poznato u javnosti svako proizvedeno auto ima popratnu knjigu u kojoj su svi podaci , i bez koje se nemoze prijaviti ili prodati auto i koja se ponistava ako je auto totalka , a takodjer i saobracajnu dozvolu koja je uvijek uz vas ako je auto u saobracaju. Knjigu mozes vjerovatno nabaviti iz tvornice ili u ustanovi na kojoj se prijavljuje ili odjavljuje .
T o je moje saznanje nemora biti tocno !
Znam ja to, znam i gdje se nalazi knjiga od auta ali je jednostavno ne daju ja im kazem auto ide u Austriju i bez toga ga ne mogu prodati ali dzaba nedaju i nedaju. Nije mi jasno, sta ce im to u arhivi ako auto napusti zemlju i nije vise tu.
 
Član
to je COC Sertifikat, on se narucuje od fabrike. Vidi na netu ili zovi ovlascene servise koliko kosta da oni naruce od fabrike.
 
Top