Izvaditi filter zraka,da ili ne?

Izvaditi filter zraka,da ili ne?

Član
Zdravo raja.
Prijatelj vozi Megana 2.0 benzinca,izvadio je zracni filter i tako vozi vec pola godine.Kaze auto mu ide bolje,a kada stisne gas bas dobro zvuci..radio je kao auto mehanicar dugo vremena,pa me zanima da li je to glupost sto radi,tacnije moze li skoditi motoru?..ako je sasvim ok, skinuo bih i ja na svom golfu 3.
Sta vi mislite o tome?
 
Član
Nije pametno vaditi filter ako se ne skine i kuciste filtera.
Samim vadjenjem se ne dobija nista, ali ako se skine kuciste, onda vec moze da bude nesto, u svakom slucaju, obavezno skinuti i kuciste i sva crijeva do usisne grane.
 
Član
Nije pametno vaditi filter ako se ne skine i kuciste filtera.
Samim vadjenjem se ne dobija nista, ali ako se skine kuciste, onda vec moze da bude nesto, u svakom slucaju, obavezno skinuti i kuciste i sva crijeva do usisne grane.

Kod mene je poluajnspric, i crijevo od kucista filtera ide do karburatora,da skinem to crijevo,da pokusam tako ?
 
Član
Nije pametno vaditi filter ako se ne skine i kuciste filtera.
Samim vadjenjem se ne dobija nista, ali ako se skine kuciste, onda vec moze da bude nesto, u svakom slucaju, obavezno skinuti i kuciste i sva crijeva do usisne grane.
Ahahaha ako se ikom ismijem onda se tebi nasmijem.....hahaha majko rodjena..nisi covjeku rekao da skine i lonac zadnji samo onaj mali da ostavi..:D
 

EE9

Član
Kažu da se skidanjem uljnog filtera također dobije par KS više....ali nezgodno je što se izgubi i par litara ulja....
Vrhunac "ćuninga" je skidanje kartera....motor se vrti k'o lud jer mu ne smeta ulje i ima puno bolje hlađenje...
 
Iscupaj koji ce ti k. :)
bolje da usisava prasinu , lisce , kamencice nego cist zrak.motor ce
ti opako dobro zvucat kad udje strano tijelo :)
 
Član
stvarno ste govnari zezate ga pitanje nije lose:hungry:(ja sam na golf 1 1.6d tako skinuo i izaso malo offroad voznje po prasini heheh auto se ugasi saceko malo brum upalio ja opet ista stvar gasi se naravno stavio filter i nema tih problema + probusio sam tri rupe na srednjem loncu radi zvuka hahaha nije lose zvuco uglavnom zavrsio je u tuzli imam jos papire od njega) uglavnom mozes voziti ali ako ti povuce nesto bez filtera moze sjebati cijeli motor 100%. snagu ne dobijas samo lazni osjecaj na nizim rpm, bolje zvuci bez filtera ali rizikujes brdo problema .nema glupih pitanja samo glupih odgovora:).
da se i ja malo nasalim ici ces brze ako se vozis na rezervi ko ce teginjat pun rezervar goriva curu nemoj nikako da trazis preko 55kg vozi se sam brzi si gume pumpanje 4 bara . mogo bi ovako do sutra :hungry::car6: i obavezno pisaj prije ulaska znas sto si laksi brzi si:wacky:
 
Kod turbaka, izvana ide crijevo u kućište filtera zraka na kojem ostaju sve čestice prašine,muhe bube itd.odatle se crijevo nastavlja u turbinu gdje pod visokim pritiskom biva lansirano kroz interkuler(koji hladi taj vazduh[koji je turbina predhodono malo zagrijala vrtnjom]) i šalje ga u EGR ventil pomoću kojeg on dospijeva u usisnu granu i dalje se raspoređuje u ventile.
Kad bi skinuo sa njega filter ajd neka je mogućnost da će neki dio smeća ostati u interkuleru i da mu neće škoditi par kilometara,ili na leru u mjestu.A zamisli kod takvih motora što im vazduh biva direktno sproveden u usisnu granu kad bi izvadio filter da ti nešto proleti?!
Ako ti se ne sviđa auto snagom mijenjaj...višak dijelova ga sigurno neće učiniti jačim.Da je tako fabrika ga nebi ubacivala.
Ne stoji on tu radi emisije štetni gasova,nego služi da čuva motor.
 
Poslednja izmena:
Top