Izrada panela za vrata

Izrada panela za vrata

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ko sta vas vec vecina zna da volim imat ono sto nema niko, ili je bar rijetko, odlucio sam se na ugradnju elipsi u vrata napred.

Dakle, sto nam je sve potrebno???

Stakloplastika, fiberglass, ili kak god to zvali oko 2 kvadrata
Pistolj za vruce ljepilo, skare za rezat fiber, sperploca letvice
sjekira za letvice, ostale sitnice za skidanje panela i sl
p2211081700hx7.jpg

ELIPSE nemojte zaboravit
Treba vam jos:

Tommy the Power 1komad
Boris402 1 komad
Garaza 1komad
Pas 2 komada
Zenske najlonke xxxxL velicina

Da pocnemo...

Skinete panele i potrgate sve sta se da s njih..

p2211081539sf0.jpg


Skinete tapecirung sa mjesta gdje ce ic stakloplastika

p221108161801qb1.jpg
p2211081618is7.jpg

p2211081621zd7.jpg

Ispilite tanak obruc od sperploce po zvucniku
p2211081553cf8.jpg



Sjekirom napravite letvice

p2211081659gh4.jpg


Letvicama i vrucim ljepilom pricvrstite obruc kako zelite da vam zvucnik stoji.

p221108170001na8.jpg
p2211081708ou9.jpg

p2211081714fc4.jpg
p221108171401pe0.jpg






na to navucite najlonku

p221108172702bc0.jpg
p221108172701eq0.jpg


i stakloplastiku preko svega u 5-6 slojeva...
p2211081817tx3.jpg

nadam se da cete se dopro zaljepit i sebe i garazu i vrata i sve ko tomi i ja...

dsc00589lo1.jpg

dsc00613aw3.jpg

dsc00617ma1.jpg
 
Član
bravo svaka cast ALI prvo mislim da ti je malo 5-6 slojeva .... al s obzirom da si radio poprilicno male (knap) panele .... mozda i izdrze .... drugo mislim da ce ti zbog tezine, masivnosti te snage samog zvucnika zvecat sve zivo pa ti nebi bilo lose malo da dampujes vrata i tapacirunge .... ipak je to poprilicno velik zvucnik za jedna obicna vrata .... uglavnom sve u svemu svaka ti cast, paneli u BH su jos uvijek nesto rijetko tako da nam fali par fiber manijaka .... oh i BTW to sto ste se poljepili zivi to je sasvim normalno za nekog ko tek pocinje radit sa fiberom .... blah trebo si vidit mene kad sam sebi radio panele hahahhaha .... kolko sam potrosio cetki tolko sam potrosio i pantola, majica i odjece opcenito hahahaha ....
 
Član
Projekat za pohvalu;) svaka cast,vjerujem da ce pomoci onima koji odluce radit nesto slicno!

Sretno u buducim projektima! :cool:
 

IGY

Član
odlicno uradzeno svaka cast

eddo nije mu malo 6 slojeva, to je neka hajmo rec mjera,
ja sam sebi radio 9 slojeva, i stvarno je cvrsto i djeluje kao podeblja kutija, i imam GZ sisteme u njima koji su 150 RMS i ne zvece mi vrata ;)
mada ne bi skodilo da se dampiraju i da se dobije jos na cistini
 
Član
pa tako sam nesto i ja reko, 6 slojeva je bas ono na granici, nebi skodilo da je udario jos koji sloj .... e sad to do dampinga ide od auta do auta, ja vjerujem da je kod tebe izmedju vanjske strane vrata i tapacirunga ona rupa sto inace ima na vratima zatvorena .... znaci ovako:

i306207_2.jpg


pa ti sigurno zbog tog nema puno "zvonjenja" vrata hehe .... ma aj cuce, ako mu bude smetalo, valjda se sjeti da dampuje to malo :) ....
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Kod men eu fabiji zatvorena pa zvoni na nekim tonovima...kao da ovaj pregradni lim stvara echo...

mozda ga trebas malo bolje zasarafit, mozda su matice s vremenom malo popustile .... ili imas nekih drugih labavih metalnih djelova koji pri odredjenim frekvama vibriraju i dodiruju drugi metalni dio i tako prave neugodne i one nama svima uzasne zvuke .... uglavnom malo dampa i rjesena stvar .... sto se dampiranja tice jedine za koje ja znam i koje inace preporucujem svima su www.caraudio.ba ....
 
Član
Kod men eu fabiji zatvorena pa zvoni na nekim tonovima...kao da ovaj pregradni lim stvara echo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top