Izrada obrvica

Izrada obrvica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
Evo našao sam na netu kako napraviti obrvice za vaš automobil...

Prvo uzmeš papirnu traku i izlijepiš far i to u dva sloja a branik zastitis papirom da ti poliester nebi curio na farbu. Poslije uzmeš hemijsku olovku i nacrtaš obrvicu kako zelis da izgleda i to pojacaš hemijskom da se dobro vidi. Poslije uzmeš poliester premažeš preko nacrtane obrvice i uzmeš staklenu vunu u ruku i zguzvaš je da bi bila sto mekša i bolje nalegala na far i preko vune predješ sa smolom i to u dva sloja. I ostaviš da se osuši najmanje 12 sati. Kad je suho to jest kad se ne lijepi skineš sa fara obrvicu i na njoj će ostati boja od hemijske i bice ocrtana obrvica na odlivku. Posle ga isiječeš i smirglaš i farbaš.

Preporuka je da u apoteci kupite medicinskih rukavica da ne prljate ruke...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

preuzeto sa
http://www.cbc.rs

EDIT: ako želite da se brže suši možete sušiti i fenom...
Ako bi vam otislo poliestera na far ili farbu samo operite benzinom :)
 
Član
jel ima negdje da se vidi kako izgleda gotov proizvod,da ne trazim po onom forumu:icon_rolleyes:
 
Član
Moze se ovo odradit i profesionalnije od opisanog uz malo truda :D
Jer i kad ih kupis gotove valja ih lakirat i zezat se a cijena je u prosjeku oko 30 KM minimum tih obrvica tolko dodje i set smole onaj veci a od seta napravis 10 ovakvih :D

Dobra ideja za uradi sam ;)

Al bolje skinut farove kome nije mrsko pa napravit da obrvica nalijeze dijelom i na gornji dio fara koji je pod haubom! Jer sam na nekim autim sa obrvicama navece primijetio kad su svjetla upaljena da se vidi svjetlost iznad obrvice :p sto ne valja,znaci treba je napravit malo vislju da ide uz haubu il da nalijeze na far :icon_biggrin:
 
Administrator
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=784.0 evo ovdje imaju slike gotovog proizvoda...

adi, to da obrvice napravis da nalijeze i sa gornje strane fara mozes jednostavno napraviti da samo otvoris haubu, jer zeznuto je napraviti sa skidanjem fara, onome ko zeli da mu obrvica ide i preko zmigavca kao sto je slucaj sa ovim passatom, drugacije je kad je samo far a zmigavac u njemu ili u braniku i tada se moze skinuti far a moze i ovako... evo na linku je lik tako uradio bez skidanja fara i odlicno je ispalo ;)
 
Član
pokusat cu i ja ovo,kad kupim vlakna i smolu,da se praksam malo,mozda i ispadne da valja;)
 
Član
arma ako uspijes sebi napravit obrve dat cu ti 2 marke da i meni napravis:D,super je stvar ova smola,samo treba dosta zivaca za ovo
 
Član
dinozzo je napisao(la):
arma ako uspijes sebi napravit obrve dat cu ti 2 marke da i meni napravis:D,super je stvar ova smola,samo treba dosta zivaca za ovo

ajd dobro,imat ces priliku da vidis kako izgleda.,ja sam trenutno u potrazi za Polyester setom,ako ne nadjem ovdje adekvatan morat cu iz TZ narucit, pa se bacit na posao;)
 
Član
super je ispalo,a reci mi jednu stvar kad stavis te trake dva sloja kako kad se polijester osusi skinuti sa fara,j***no je skinuti pravo!!!!!!
 
Administrator
@aldintdi: nisam ja ovo radio... ovo je c/p sa jednog sajta... u planu mi je da radim ovo uskoro jer sam cekao malo toplije vrijeme pa cemo da vidimo kako ce ispasti... ja mislim da ne bi trebalo tesko da se skine, al et vidjet cemo ;)
 
Član
ja sam napravio sebi obrvice,i odnio ih rodjaku da ofarba i ostadose kod njega, ali uglavnom nije tesko da se skine,jer ispod ima traka,ja sam na par coskova odljepljivao traku i onda sam sasvim jednostavno skinuo, jest da sam jednu slomio,ali je vec druga bila bolja
 
Član
ma nisam se hvalio,nisam ni slikao jbg,dao sam ja to rodjaku da mi ofarba i pripremi ima i 20 dana sigurno,ali on prestao radit kod ovog majstora gdje je bio do sad,jer hoce svoju radnju da otvori,pa sad tu je zapelo
 
smijesno zvuci ali ja sam uspio od kanistera napraviti obrve,iskruzio jednu stranu kanistera(nasao kanister visine kao sto mi je far sirok)pomocu fena za topljenje plastike sam ga prilagodio faru,ali mi bilo crnjak da stavim na auto i ja ih bacim,hehe ali nije bilo lose na oko ...hehehe
ovo sa vlaknima je super,moglo bi se svasta napraviti od ovoga,koliko rekose da kosta set za ovo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top