Izrada kutije i dimenzije za Pioneera TS-121 SPL

Izrada kutije i dimenzije za Pioneera TS-121 SPL

Član
Ovako narode u planu za iducu sezonu DB DRAG-a sam kontao 2 Pioneera W TS 121 SPL-a u suradnji sa jednim monoblokom/zasad nepoznatim/...
Medijapan je nabavljen, 18mm debljine...
U kompresionoj kutiji litraza za 1 zvucnik iznosi 42.5 litara,po toj nekoj logiki za 2 zvucnika treba 85 litara.Za kutiju sa aeroportom naravno da mi treba veca litraza no koliko veca?To me zanima....
Ja sam planirao ici sa jednim aeroportom 20 cm.....auto je golf 2 ;)
E sad zamolio bih za pomoc ako neko zna i umije za savjet koliko otprilike litara za njih 2 i koja otprilike duzina porta....?
upload_2013-11-20_10-35-41.png
 
Član
120 litara i 50ak Hz tuning kutije... pripremi cijevi raznih dužina i testiraš... možda 18-22cm odprilike, vjerovatno se vidimo u Gradišci, do tad skupi pare za aero port, cijevi i pomoć gratis :D
 
Član
Problem mi je sto sam na netu nasao otprilike dimenzije koje mi trebaju oko 85 za oba u kompresionoj.
Sad sa ovim nekim programom Bass Box 6 izbacuje mi da najbolje rade u zatvorenoj kutiji.
I tesko postizem frekvenciju golfa jer mi smanjuje litrazu da bih to postigao :(
Ipak je to program koji se dosta koristi...tako da me i on buni....
 
Član
ne valja litraža u tim programima, svaki izbacuje premalo.... neće ti niko sa tolišnom kutijum sa 2x12 doći na db, vjeruj :) Napraviš 120l i smanjuješ je po malo i probaš, nema ti druge...
 
Član
20ka je vec spremna ;)
Odlucio sam oko 110 litara 20ka port otprilike duzina 26 cm navodno za 56 hz sto bi pasalo za golfa 2,,,
Kasnije mogu ga skratiti ako mi ne pase ;)
 
Top