Izrada distancera i adaptera po narudžbi

Izrada distancera i adaptera po narudžbi

Da ne otvaram novu temu, evo još jednih adaptera koje sam uradio.U pitanju su adapteri za fiata debljine 30mm
2q84yfs.jpg

r94qdj.jpg
 
hidro_mont1 je napisao(la):
Iko je napisao(la):
koliko bi bila dva adaptera sa 4x100 na 5x120 debljine 2cm sa sarafima?

Ne mogu napraviti takav preaz jer se 1 rupa poklapa.To se može izvesti samo ako ćeš felugu zavrnuti za distancer sa 4 rupe i jedna ti ostane prazna.
Cijena ovoga tipa bi bila 40KM/kom

Sorry na kritici,ali ako ne mozes napraviti adapter sa preklopom rupe i nisi neki majstor...sa ovom izjavom samo odbijas musterije:icon_confused:
 
hidro_mont1 je napisao(la):
NE mogu izvući 10mm sa dosjedom za felugu.Mogao bih ali onda ti moraš sjeći (skratiti) dosjed na centralnoj rupi.Najmanje što mogu uraditi je 15mm tada vrlo malo moraš skratiti taj dosjed.To malo što skratiš neće smetati niti se primjetiti i kada skineš distancer.Ako baš zahtjevaš mogu ti napraviti prstenove od 10mm i oni bi koštali oko 25 KM/kom.

Pozz

dzinn16v je napisao(la):
hidro_mont1 je napisao(la):
Iko je napisao(la):
koliko bi bila dva adaptera sa 4x100 na 5x120 debljine 2cm sa sarafima?

Ne mogu napraviti takav preaz jer se 1 rupa poklapa.To se može izvesti samo ako ćeš felugu zavrnuti za distancer sa 4 rupe i jedna ti ostane prazna.
Cijena ovoga tipa bi bila 40KM/kom

Sorry na kritici,ali ako ne mozes napraviti adapter sa preklopom rupe i nisi neki majstor...sa ovom izjavom samo odbijas musterije:icon_confused:

Hvala na ktitici i ona je na mjestu. Evo da razjasnimo neke sitinice, Ja imam način da odradim i tu 5-u rupu ali ja to ne smatram sigurnim jer kada neko zna da vozi sa 4 zavrnuta vijka i 1 nezavrnutim vijkom onda je to realnije nego da misliš da su svi 5 zavrnuti,a taj 1 drži jako malo. Iz tog razloga ja neću da pravim distancere ili adaptere ispod 15 mm(osim na vašu sopstvenu odgovornost) jer ja pravim ono što je sigurno (bezbjedno).
 
Meni bi recimo trebali adapteri sa 4x100 na 5x112 ali najtanji moguci sto se mogu napraviti....
Problem je sto si rekao da ne saljes sarafe odgovarajuce....a to je potrebno kod ovakvih konverzija u kojima se adapter pricvrscuje za glavcinu iskljucivo imbus sarafima....

Jednom kad sam si radio adaptere,bas po sarafima sam pravio rupe na adapteru....(promjer glave sarafa,koliko frezenkovat rupu....itd) nezgodno bi sad bilo da mi napravis adaptere pa da ja poslije moram traziti tocno tolike sarafe a mozda ih nikada i ne nadjem...
 
dzinn16v je napisao(la):
Meni bi recimo trebali adapteri sa 4x100 na 5x112 ali najtanji moguci sto se mogu napraviti....
Problem je sto si rekao da ne saljes sarafe odgovarajuce....a to je potrebno kod ovakvih konverzija u kojima se adapter pricvrscuje za glavcinu iskljucivo imbus sarafima....

Jednom kad sam si radio adaptere,bas po sarafima sam pravio rupe na adapteru....(promjer glave sarafa,koliko frezenkovat rupu....itd) nezgodno bi sad bilo da mi napravis adaptere pa da ja poslije moram traziti tocno tolike sarafe a mozda ih nikada i ne nadjem...

Najtanje koje pravim su 15mm stim što moraš skratiti dosjed na centralnoj rupi za oko 2mm (u zavisnosti od vrste auta).
Drugi deo pitanja ("Jednom kad sam si radio adaptere,bas po sarafima sam pravio rupe na adapteru....(promjer glave sarafa,koliko frezenkovat rupu....itd) nezgodno bi sad bilo da mi napravis adaptere pa da ja poslije moram traziti tocno tolike sarafe a mozda ih nikada i ne nadjem...") odgovoriću ti u pp ;)
 
srdjan014 je napisao(la):
I od mene jedna kritika.

Nije fora da neko razbija glavu kako da napravi adapter, pa da ga ti kopiraš i praviš biznis od toga. Iskoristio si dobru volju da se učini usluga prijatelju.


Možeš li napisati koji je tačno materijal od koga praviš adaptere kad' garantuješ za njih, a nemaš završnu obradu?

Izvini druže, čitam ovaj tvoj post i ne razumijem šta si hteo reći...
Materijal koji koristim je konstruktivni čelik kvaliteta po JUS-u Č.0361 ili po EN-u S235JR+N ili po DIN-u St 37.2.
Šta podrazumijevaš pod "završn obradu"?

donamero je napisao(la):
2x15mm i 2x30mm.na 4x100 sa sarafima

Distanceri 4x100
2x15mm su 30KM/kom
2x30mm su 45KM/kom, vijke ne prodajem
Pozdrav
 
Putovanja.ba
Administrator
Adapteri za 5x114 na neki normalniji da mogu felge kako treba naci :)
 
Top