Izrada custom pozadina za satove

Izrada custom pozadina za satove

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zex

Član
E ovako,posto sam svog Zopea pocastio sa novim design-om cukica (stari mi je vise dosadio),odlucio sam da to poslikam i napravim mali tutorial ne bih li tako pomogao mladjim clanovima foruma da i oni ucine nesto slicno.


Znaci,ono sto je osnovno jeste da skuzite i razmontirate sve plastike da bi mogli izvaditi instrument tablu iz auta,kod mene je to islo lako jer sam je skidao milion puta tako da tacno znam sta i kako. Napomena,ako ne mozete kasnije iscupati tablu,a nemate air-bag,slobodno skinite volan,kasnije ga samo ubodete na to mesto,samo je vazno zapamtiti kako je isti stajao pre skidanja.


Kada ste sve okolne plastike uklonili,"izdzekali" sve dzekove,ostaje vam sajla,nju samo povucete prema motoru i tako uklanjate i nju:


Nakon toga imate ovakav pogled na "kontrolni panel":


Kada ste izvadili tablu vani,verovatno se ista skida na ovakve (ili slicne) kopce,znaci jedan komad gurate ka gore,dok je u isto vreme i povlacite rukom:


Kada ste i taj deo uklonili,skidate kazaljke,ovde treba obratiti paznju pa to raditi pazljivo,moj savet je da radite uz pomoc viljuske,tako sto cete viljusku podvuci ispod kazaljke i uz pomoc poluge istu svuci sa igle na koju je nabodena.VAZNO NAPOMENUTI: ako posedujete cajger koji ima klin koji drzi kazaljku na nultom polozaju,potrebno je istu prebaciti preko tog klina i pustiti da slobodno nadje svoju nultu vrednost te taj polozaj oznaciti na neki nacin,npr. markerom na samoj ivici/rubu cajgera,ili sa druge strane,a ako nema klina vec sama stoji na nuli,nema brige oko toga (ovo nisam slikao ko zna zbog cega ;)),uglavnom,nakon sto ste uklonili i kazaljku, odsarafite dva sarafica kojom je cajger pricvrscen za mehanizam i taj isti cajger skenirate:


Tj. dobijete nesto ovako:

Kao sto se vidi iz prilozenog,ako ne mozete da uklonite neku kazaljku,probajte je pazljivo zavuci iza instrumenta.

E nakon toga na red dolazi igranje u Photo Shop-u,Corel-u,Paint-u i slicnim programima,zezanje sa Layer-ima od kojih nekad i glava zaboli :) :


Kada ste i to obavili,dobili sliku koju zelite,sve to sacuvate u .JPG ili .BMP formatu,snimite na USB ili neki drugi medij i odnesete u najblizu foto-radnju,tu zatrazite da vam odstampaju fotografije na mat papiru.Veoma vazno da naglasite mat papir jer on manje odbija kako svetlost osvetljenja,tako i suncevu svetlost.Za izradu ovakvih fotografija mozda ce im trebati malo vise vremena u odnosu na obicne,ali vredi pricekati da bi u konacnici dobili ovo:




U medjuvremenu,dok sam cekao na izradu slika,potrudio sam se malo pa ispolirao pleksi kojim su prekriveni cajgeri,tako da sam

Od ovoga:


dobio ovo:


U tom su stigli i cajgeri,sve sam izrezao (moja preporuka vam je da za to koristite skalper),i zalepio (opet preporuka na dvoslojnu traku,onu tanku,ali moze posluziti i neostik i slicno lepilo,kojim sam npr ja radio,u nedostatku dvoslojne).Sve se slaze obrnutim redosledom,opet treba paznju obratiti na kazaljke,vazno je koja je od brzinomera,a koja od obrtomera.Ako sam cajger nema onaj klin koji drzi kazaljku u nultom polozaju,samo zabiti kazaljku tako sto ce pokazivati nulu,a ako ima,vratiti kazaljku tako da se poklopi sa vec gore objasnjenim obelezenim mestom,pa je onda prebaciti preko klin-a.



Eto nadam se da sam nekome pomogao,a ako nisam,mozete me pitati za pomoc,naplacujem u cevapima ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top