Izrada branika po zelji

Izrada branika po zelji

Eh et ja ti kazem jedan branik po zelji kosta oko 800-900km , svaki slijedeci isti branik bi bio 400km. Ta cijena je zbog materijala , obrade i dizajna jer kada pravis nesto od nule moras prvo negativ da napravis pa pozitiv i onda ti ostane kalup i svaki slijedeci je lako napraviti istog dizajna
 
Član
Eh et ja ti kazem jedan branik po zelji kosta oko 800-900km , svaki slijedeci isti branik bi bio 400km. Ta cijena je zbog materijala , obrade i dizajna jer kada pravis nesto od nule moras prvo negativ da napravis pa pozitiv i onda ti ostane kalup i svaki slijedeci je lako napraviti istog dizajna

Hvala na odgovoru :) samo meni treba neki majstor da zna to raditi
 
Član
Eh et ja ti kazem jedan branik po zelji kosta oko 800-900km , svaki slijedeci isti branik bi bio 400km. Ta cijena je zbog materijala , obrade i dizajna jer kada pravis nesto od nule moras prvo negativ da napravis pa pozitiv i onda ti ostane kalup i svaki slijedeci je lako napraviti istog dizajna

Kolika ti je satnica kod prijatelja? Kod nas limari, mehaničari i ostali "majstori" imaju 5 puta veću satnicu nego doktori i inžinjeri
 
Nema to veze ovde sa satnicom , jednostavno ima toliko posla da se ne isplati praviti za manje pare. Kao sto rekoh zato sto je prvi branik toliko kosta svaki slijedeci isti takav bi bio u pola cijene jer onda postoji kalup za njeg a ovako treba prvo model napraviti pa tek onda proces citav negativ pozitiv i tako to
 
Član
Ne bih da pametujem :D al cijena za zanatske radove se računa preko utroška sati rada i materijala za bilo kakav proizvod. Ne znam koliko čovjeku treba sati da napravi branik, al znam priče naših majstora. Kako računaju šta im se isplati raditi po kojoj cijeni. Dođe mi da poderem diplomu, batalim građevinu i počnem farbati auta u garaži :D
 
Član
cini mi se kao jos jedan cuning kadet na pomolu :D

a istina je to da vecina tih majstora naplacuje masno vise od ljudi na nekim visokim i zavidnijom radnim mjestima i ne shvatljivo je kad izracunas da mu za neko lakiranje treba 200-300 km manje vise a uzme 1500 ali tako je kako je to uzimaju oni koji rade kvalitetno jer su vidjeli da mogu, iako treba uzeti u obzir da servisi imaju i razne druge administrativne troskove
isto tako u evropi uzmu 4-5 k eura , takav je to posao ocito trazi se kvalitet a za pare se ne pita puno
ima ono i jeftinije ali to uglavnom nije vrhunski kvalitet
 
Član
Ne bih da pametujem :D al cijena za zanatske radove se računa preko utroška sati rada i materijala za bilo kakav proizvod. Ne znam koliko čovjeku treba sati da napravi branik, al znam priče naših majstora. Kako računaju šta im se isplati raditi po kojoj cijeni. Dođe mi da poderem diplomu, batalim građevinu i počnem farbati auta u garaži :D
Pa kod majstora ti je satnica od 40-100KM zavisi sta radi, u doktora inzinjera i ostalih 8-10KM :)
 
Top