Izrada aluminijskih papučica

Izrada aluminijskih papučica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
Probat ću vam u par koraka objasniti izradu alu papučica. Vrlo je jednostavno, samo treba malo volje, i vremena...

pa krenimo:

od materijala potrebna vam je aluminijski rebrasti lim (podnica) nije nužno da bude rebrasti


i ja sam koristio M3 inox vijke sa podlošcim i maticama (moze i bez matica i podloška)

od alata potrebna je mala (slična zubarskoj) brusilica



nije nužno, može i ubodna pila, ručna pila i sl. za rezat lim, čekic , odvijać križni (ovisno o vijcima) , pisalo, turpija, brus papir, ja sam imao mašinu šta je puno olakšalo posao, cijev , škrip, bušilica i po ptrebi ureznica...

prvi korak je skinut gumene papućice i izradit šablonu od papira


zatim pomoću šablone od papira precrtat papučicu na lim i krenut rezat



kad ste u grubo izrezali



krenete sa finom obradom stranica i oblikovanje kuteva u polukrug turpijom i brus papirom


Upozorenje, ako mašinski obrađujete ko i ja bilo bi dobro koristit rukavice jer se alumini dosta zagrije i teško ga je držat golim rukama.

nakon fine obrade trebali biste dobit ovo


i taj postupak ponovite za svaku pedalu i dobite ovo


nakon toga treba savit da bi se dobio luk pošto pedale nisu ravne, za to vam sluzi cijev i škrip, bilo bi dobro i krpu koristit kako se nebi lim oštetio pošto je mekan....


lagano se čekićem lupa (LAGANO) bilo bi poželjno gumeni ili plastićni čelić koristit da se lim ne ošteti ili ako nemate prekrite krpom, savija se na jedno 2 mjesta, tj malo se skrivi pa popusti škrip i podgne lim, pa opet tako da ne dobijemo V nego lagani luk


kad smo skrivili dobili smo papučice, e sad kako učvrstit, pa može se na više naćina, tu nastupa ona ureznica po želji, znaći može se najjednostavnije zaljepit (po želji, obostrano ljepljivom trakom, nekim dvokomponentnim ljepilom, silikonom itd), to baš nije sigurno jer može otpast, dobro bi bilo kombinirat sa vijcima, vijke možete zavidat tako da sa stražnje strane pedale u autu zavidate u aluminijske papućice tako što ste urezali navoj na njima, mozete obratno probušit aluminijske papučice i zavidat na postojeće papućice u autu tako da ste na njima urezali navoj ili probušit i aluminijske i u autu i stavit maticu sa stražnje strane, po meni najbolje i jednostavnije nego urezivat navoj...

prvo oznaćit di če doć rupe, obavezno pazit da rupe sa aluminijskih papućica padaju na papućice u autu pošto su one uže


zatim probušit rupe, ako mislite urezivat navoj treba pazit da rupa bude manja od ureznice...


ja sam prvo probao urezat navoj na aluminijskim papucicama


i zavidat sa stražnje strane


kasnije sam probušio rupe ponovo i kupio vijke i matice i zavidao sa maticama, mogo sam umjesto toga urezat navoj na papućicama u autu ali sam već bio probušio šire rupe na njima tako da sam uzeo matice i sa njima ucvrstio...

lijepše za vidit vijke nego samo točkice...
evo krajnji rezultat...


c/p opelclub.hr
 
Član
Odlicna ideja i super odradjen posao svaka cast ;) nebi bilo lose odraditi ovo rezanje CNC masinicom :icon_biggrin: usput gdje se moze kupiti ovaj Alu rebrasti lim?
 
odlicno :cool: sto se tice izrade nije mudro slovo, samo nabaviti ovakvu plocu aluminijuma :icon_biggrin:

cnc masinom bi bilo predobro odradjeno steta sto ne idem u skolu da si odradim ovo :icon_biggrin: u kabinetu
 
Član
svaka cast i za ideju, i za temu... morat cu potrazit mali komad ovog lima... pa da i ja pokusam ovo uraditi ;)
 
samo jos da te pitam koliko para trazis da napravis jedne takve za golfa keca,jer ja nemam toliko vremena da to pravim.pozdrav i sve pohvale
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top