izolacija

izolacija

Član
ne mogu da nadjem neku temu oko ovoga,pa evo da otvorim...neko je vjerovatno radio..
znaci trebao bih uraditi zvucnu izolaciju na autu(bar malo da ublazim sumove i sl.)
znam da imaju ovi SKUPI filcovi,ali mene zanima,da li neko ima neku alternativu...?
 
Član
IGY mislim da je sebi radio i ima negdje tema o ovome, ako se ne javi u ovoj temi obrati mu se putem pm-a i vjerovatno ce ti objasniti.

Nadam se da nisam fulio :)
 
cini mi se da je igy radio sa izolacijom koja se koristi za klime, citav pod oblozio time i to je to....
Ja sam na kecu radio sa izolacijom za laminat, ali najdebljom koju sam nasao, i mogu ti reci da je dosta bolje......
 

IGY

Član
jes jes sa termoizolacijom za klime sto koriste
no ovo st sam ja jadnom nasao i nikad vise :) (nisam nesto puno ni trazio) je samoljepljiva spuzva debljine 15mm cca
ja sam oblozio citav auto osim krova sa njom i ne samo da sam buku smanjio nego je dobro i kao toplotna izolacija, sto ljeti sto zimi

ali nemoj ljepiti obicnu spuzvu treba ti nesto sto ne upija vodu, jer obicna spuzva upija vodu i zadrzava je teze isparava i logicno na starijim autima dolazi prije do korozije
 
ova izolacija za laminat sto sam pomenuo je nesto kao spuzva, ali kao sto igy pomenu, ne upija vodu, samo je fora sto nije samoljepljova, ali zato dvokomponentna traka i u ljepljenje.....
 

IGY

Član
moze za pod recimo gepek i sl
ali sto sam ja radio vrata stokove tapacirunge izuntra malo je teze sa tom trakom jer kad tad ce popustiti....
 
Član
da,da kontam
ma malo sam googlao i bas svi fale izolaciju Kflex (bas od klima,tj,ventilacije...)
hvala
 
Član
jel mislite na ovo sto ide ispod laminata, gipsanih ploca i sl
laminat_verlegen_anl1_151x151.jpeg


:icon_question:

i mene zanima sta od tog materija najbolje nagurat, kontao sam ako se nakanim, kasnije kada otopli cirkuzat....
 
Član
ova izolacija je izmedju 15 i 25 maraka po kvadratu zavisno od debljine ima je kupiti u firmi Hidria bh na Otoci blizu pijace Texa i na još par mjesta ali sam zaboravio imena firmi.Jedini problem je što se mora kupiti čitava bala,a u njoj je 10m2[/b]
 
Top