Izmjene i dopune ZOBS-a: Pooštrene kazne

Izmjene i dopune ZOBS-a: Pooštrene kazne

Pozdrav.
Naišao sam na članak jednog bh portala o izmjenama zakona, odnosno pooštravanju kazni za prekoračenje brzine itd.
Mene zanima je li ovo zaista istinit članak, ili je samo neki spam...
http://bportal.ba/poostrene-mjere-s...-vise-nece-biti-isplativa-da-ih-registrujete/
Jer me radar skinuo prije mjesec dana a kazna nije još uvijek došla, pa ne znam hoće li me kažnjavati po starom ili novom zakonu. Pročitao sam negdje da se kažnjava po onom zakonu koji je bio na snazi u tom trenutku kad je prekršaj napravljen, ali ovi naši kerovi su mi čudni, rođaka su mi zahebavali za ono plaćanje u roku od 8 dana...
 
Nije tacno da se ne isplati gasat zbog povecanja kazni.
Dobijes kaznu 300 KM,ispunis uplatnicu,odes u Banku i platis kaznu.
Jel kazna isplacena? Jest.

Ne isplati se gasat zbog nekih drugih stvari,koje ne bih volio da dozivis ;)
 
Član
Nije tacno da se ne isplati gasat zbog povecanja kazni.
Dobijes kaznu 300 KM,ispunis uplatnicu,odes u Banku i platis kaznu.
Jel kazna isplacena? Jest.

Ne isplati se gasat zbog nekih drugih stvari,koje ne bih volio da dozivis ;)

Hajde svi smo mi gasali i vecina nas sto vole auta vole i gas pritisnuti, sad malo kad se ostarilo pa se i razmislja glavom. Mene je radar uslikao u centru grada, gdje su zgrade sa obadvije strane i gdje ima 5-6 lezecih na 100km/h ali u tim godinama nisam razmisljao o poslijedicama do duse 3 sata po noci bilo.

Kako god ne isplati se gasati u nasaljenom mjestu i radi kazne i radi sebe i drugi. A nebi se slozio da je lahko platiti bilo koju kaznu pogotov sto si ti naveo 300KM pa neki ljudi za to rade gotov mjesec dana. I taj sto radi za platu 400-600KM kad dobije toliku kaznu sigurno nece drugi put po gasu.
 
Hajde svi smo mi gasali i vecina nas sto vole auta vole i gas pritisnuti, sad malo kad se ostarilo pa se i razmislja glavom. Mene je radar uslikao u centru grada, gdje su zgrade sa obadvije strane i gdje ima 5-6 lezecih na 100km/h ali u tim godinama nisam razmisljao o poslijedicama do duse 3 sata po noci bilo.

Kako god ne isplati se gasati u nasaljenom mjestu i radi kazne i radi sebe i drugi. A nebi se slozio da je lahko platiti bilo koju kaznu pogotov sto si ti naveo 300KM pa neki ljudi za to rade gotov mjesec dana. I taj sto radi za platu 400-600KM kad dobije toliku kaznu sigurno nece drugi put po gasu.
Slažem se, svi mi volimo nekad "stisnuti", zašto sad da se pravimo "pošteni" političari.
 
Top