izgubio vozacku

izgubio vozacku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sam naslov kaze neam pojma gdje mi je jucer me policija zaustavila dao im saobracajnu i vozacku pisali mi kaznu i kad su mi napisali kaznu vratili mi saobracajnu I VALJDA VOZACKU ali u autu mi ima samo saobracajna neam pojma gdje je vozacka sve sam pretrazio i nigdje je nema pa nemam volje vise traziti..sad me interesuje mogu li napraviti drugu sta mi sve treba gdje trebam otici sta trebam ponijeti za koliko ce biti gotovo itd itd.. pomozite da ujutro odma odem..pozz
 
Član
samo znam daje gore nego kad licnu izgubis a znam kako je kad se licna izgubi procedura koda si zapoceo rat vaid ovo vadi ono idi tamo vamo jooo . . ., valjda odes u mup paje odjavi oni ti daju neki papir s tim papirom mozes da vozis jedno mjesec dva dog neizvadis opet .. .:D ali trazi ti jos
 
Član
Ovako je zakon u HR:

Gubitak ili nestanak vozačke dozvole
Građanin sukladno članku 18. Pravilnika o vozačkim dozvolama prijavljuje gubitak vozačke dozvole mjerodavnoj policijskoj upravi/policijskoj postaji na čijem je području dozvola izgubljena.
Na zahtjev stranke mjerodavna policijska uprava/policijska postaja na čijem području vozač ima prebivalište izdaje novu vozačku dozvolu.

Za izdavanje duplikata vozačke dozvole valja priložiti:
• dokaz o identitetu (osobna iskaznica ili putovnica);
• 50 kn upravne pristojbe;
• 5 kuna uplaćenih na posebnoj uplatnici u korist žiroračuna MUP-a;
• dvije istovjetne fotografije.

Osim toga zaprimanjem zahtjeva vozač daje pismenu izjavu o okolnostima gubitka, odnosno nestanka vozačke dozvole.
 
Član
Moraš se prvo javit na muriju pa ce te poslat u cips nanovo slikanje i sve ostalo kao da je prvi put vadiš, a potrajat ce malo posto se rade u Banja luci.
 
Član
Bolje ti je da si se ranio u nogu nego sto si to izgubio, heh

Uglavnom kreni od policijske uprave u opstini u kojoj mislis da ti je nestala VD. Napisi izjavu o gubljenju i predaj njima i za 7 dana ce ti kod njih biti gotovo rjesenje o gubljenju VD. Onda trebas sa tom potvrdom u sluzbenom listu odjavititi tu VD i tek onda u CIPS da ganjas vadjenje nove
 
Član
imao sam ja slicnu situaciju prije mjesec samo sto sam ja bio izgubio i saobracajnu i licnu....nis prvo trebas otic u cips s nekim licnim dokumentom i podici papir (nesto slicno kao vozacka) te s tim papirom u policiju da bi oni proglasili taj dokumenat ne vazecim...(a sad ne znam koliko to traje jer kazu da treba obijavit gubitak u sluzbenom listu...) e tek kad ti oni izdaju pravosnazno rjesenje o ponistenju ides ponovo u cips i vadis sve ko i prvi put...
 
Član
ma znam gdje mi je ispala..kad sam od murije otisao toliko sam bio nazivciran i bacio sam onu tablu orbit zvaka kroz prozor i 100% i vozacku s tablom..od tad ni traga ni glasa vozackoj..sutra idem u mup i reci da sam izgubio ali cu reci prije 5-6 dana da me nebi jebavali pa rekli cekaj jos malo mozda ces naci..valjda me nece skupo izaci jer moram i kaznu platiti :D..
 
Član
alen_ je napisao(la):
imao sam ja slicnu situaciju prije mjesec samo sto sam ja bio izgubio i saobracajnu i licnu....nis prvo trebas otic u cips s nekim licnim dokumentom i podici papir (nesto slicno kao vozacka) te s tim papirom u policiju da bi oni proglasili taj dokumenat ne vazecim...(a sad ne znam koliko to traje jer kazu da treba obijavit gubitak u sluzbenom listu...) e tek kad ti oni izdaju pravosnazno rjesenje o ponistenju ides ponovo u cips i vadis sve ko i prvi put...

hoce li mi dati ikakav dokument il papir da mogu voziti posto sam izgubio vozacku..?? ma da trebam cekati i mjesec dana samo nek mi naprave dokument da mogu vozati auto..
 
Član
elmir je napisao(la):
alen_ je napisao(la):
imao sam ja slicnu situaciju prije mjesec samo sto sam ja bio izgubio i saobracajnu i licnu....nis prvo trebas otic u cips s nekim licnim dokumentom i podici papir (nesto slicno kao vozacka) te s tim papirom u policiju da bi oni proglasili taj dokumenat ne vazecim...(a sad ne znam koliko to traje jer kazu da treba obijavit gubitak u sluzbenom listu...) e tek kad ti oni izdaju pravosnazno rjesenje o ponistenju ides ponovo u cips i vadis sve ko i prvi put...

hoce li mi dati ikakav dokument il papir da mogu voziti posto sam izgubio vozacku..?? ma da trebam cekati i mjesec dana samo nek mi naprave dokument da mogu vozati auto..

dobijes potvrdu za upravljanje motornim vozilom zbog nestanka vozacke dozvole....isto vozacka sam sto je na papiru...
 
Član
uhhh odma mi je lakse..sutra ujutro idem u cipa i viditi sta dalje sta mi treba i tako dalje..pa kad uradim to sve napisat cu sve sta mi je trebalo i ostalo pa ako se neko desi u slicnoj situaciji da zna sta ga ceka..pozz
 
Član
ljudi slatka!!!! danas razmisljam na kojem sam mjestu izbacio papirice od zvake ma reko ode ja sa skuterom dole pa cu prosetati i pogledati ima li (odaljeno mi od kuce 20km inace kod FIS-viteza mi je ispalo) i dodjem ja do tog mjesta parkiram skuter i prosetam jedno 500km kraj ceste da vidim ima li i ja pogleda kad ona na travi..26-27h je bila na tom mjestu nemogu da vjerujem da sam je nasao..hv boguuuu!! tnx svima..pozz
 
Početnik
elmir je napisao(la):
ljudi slatka!!!! danas razmisljam na kojem sam mjestu izbacio papirice od zvake ma reko ode ja sa skuterom dole pa cu prosetati i pogledati ima li (odaljeno mi od kuce 20km inace kod FIS-viteza mi je ispalo) i dodjem ja do tog mjesta parkiram skuter i prosetam jedno 500km kraj ceste da vidim ima li i ja pogleda kad ona na travi..26-27h je bila na tom mjestu nemogu da vjerujem da sam je nasao..hv boguuuu!! tnx svima..pozz

:icon_eek: stvarno si bio uporan... hajd nek se sve dobro zavrsilo, ja ti taman htio predloziti da ides u bjeljinu i izvadis vozacku na tudje ime,al ti je nadje :lol:
 
Član
ona je meni 100 posto ispala na cestu kroz prozor ali kako su auta i kamioni prolazili mozda je odbacili na travu kraj ceste jer je lagana..nemogu opisati koliko sam sretan..nije mi bilo mrsko otici ah na skuteru sam zaces dole kod fisa mad ame je zaustavila opet policija i drkala za kacigu i tjeli pisat kaznu al im ja reko zasto idem dole i pustili me :DDD u zadnje me vrijeme stvarno dobro krenulo s policijom bilo na skuteru il u autu..ccc
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top