izgoreni ispusni ventil

izgoreni ispusni ventil

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Alo ekipa ako mi moze neko objasnit od cega se moze dogoditi da izgori ili mozda da se cak odlomio komad(1/4 ventila). elektrode svjecica su na tri cilindra igorile-istopile se,a na cilindrima su modre mrlje vjerojatno od pregrijavanja.Radi se o motoru 2.0 tfsi Vw!:icon_question:
 
Član
to kako si opisao upucuje na preveliku EGT.....temperaturu izduva.....da li je cipovan motor? losa mapa na turbaku napravi sranje dok kazes keks......pumpa previse zraka u cilindar, raste air/fuel ratio, i smjesa postaje "prevrela"....
 
Tako nesto se zna desiti kad sagori neka tecnost ili cak voda uz prisustvo kompresije, tad se oslobadja velika kolicina toplote i dolazi do habanja dijelova motora morao si u radu motora primijetiti neku vrstu eksplozije u motoru tj.nepravilan rad dok je jos taj motor radio.
 
Član
motor nije pojacavan,to se dogodilo pri jednom ubrzanju,ja ga stiso i belaji onda kad je radio ko da je traktor,kad smo rastavili imali smo sta i vidjet,sad mi sljedi komplet reparatura!Cudno mi je jer ovako jos nisam vidio:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top