izduvna grana

izduvna grana

Član
na mom motoru 2.0 16v gsi je 4-2-1 grana a naso sam 4-1 granu dali se isplati uzet jer nije nekih para..dali je bolja 4-1 grana??
 
Član
ja bi prije reko da je bolja 4.1 znaci svai izduv ima svoju cjev i na kraju se svodi u jednu ja je imam na mom golfu ima bolji zvuk i motor je rastereceni i pri tome dobijes koji ps
 
Član
Zavisi kakvu ti imas i kakva je ta... Ako je tvoja fabricka a ta aftermarket ona je ta druga bolja... A ako su obe fabricke i aftermarket onda je vec prica drugacija...
 
4-1 veci moment u vecem broju okretaja (race i to mada ne mora znaciti )
4-2-1 veci moment u nizem broju okretaja (bolji za cestovnu uporabu) motor je elasticnij...tj ajmo reci bolje razvija okretaje iz nizih u vise

Odluci sta vise volis
 
dzinn16v je napisao(la):
4-1 veci moment u vecem broju okretaja (race i to mada ne mora znaciti )
4-2-1 veci moment u nizem broju okretaja (bolji za cestovnu uporabu) motor je elasticnij...tj ajmo reci bolje razvija okretaje iz nizih u vise

Odluci sta vise volis

bas kao sto dzin rece, premda je bilo testova i kad je 4-1 pobjedjivala na svim poljima, zavisi i od grane do grane, dizajna, citava je to nauka. Al idi na to 4-2-1 vise momenta, 4-1 vise snage na visim. Gledaj i na to ako je auto mnogo spusten 4-1 uzima dosta vise prostora ispod motora i zna strugat
 
Top